Najlepsza sałatka

Lea_

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Podzielmy się ciekawymi przepisami na sałatki. Może zacznę z przepisem na prostą do wykonania sałatkę:
Składniki:
makaron
szynka konserwowa
puszka kukurydzy
ogórek konserowowy
jajka
papryka.
Makaron i jajka oczywiście ugotować, resztę składników ( ilość wg uznania ) pokroić, zmieszać wszystko z majonezem i gotowe. Smacznego! ;)
 

kkasia12345

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mogę dodac drugi przepis :)Prosta i bardzo łatwa do zrobienia, pyszna sałatka:
składniki: ser Favita( mlekovity), brokuły, pomidory, trochę szczypiorku
Brokuły należy ugotowac i pokroic. Ser i pomidora również pokroic w kosteczkę. Wszystko wrzucic do miski i dobrze wymieszac. na koniec posypac szczypiorkiem.
 

anny27

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
385
Punkty reakcji
0

Składniki( na 2 duże porcje)
-sałata(opcjonalnie szpinak/rukola)
-połówka filetu z kurczaka( ok.200 g)
-2 garście pełnoziarnistego makaronu(ok.40 g)
-35 g sera z niebieska pleśnią
-duża garść suszonych pomidorów(30 g)
-garść żurawiny(20g)
-garść orzechów(25 g)
-kilka oliwek
-czosnek, sól i pieprz

Na dressing
-2 łyżki oliwy Extra Vergine
-2 łyżki musztardy
-łyżka miodu
-łyżeczka sosu sojowego

Filet z kurczaka pokroić w kostkę, doprawić solą, pieprzem i czosnkiem, podsmażyć. Jednocześnie ugotować makaron według przepisu na opakowaniu, najlepiej al dente.
Na talerzach ułożyć warstwę sałaty, na to połowę kurczaka, pomidorów, żurawiny, pokrojonych oliwek i sera. Ponownie warstwę sałaty, potem pozostałą część składników. Posypać posiekanymi orzechami.
Składniki dressingu dokładnie wymieszać, polać sałatkę
 

Szach1

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
konradozz napisał:
ja uwielbiam salatke kim czi (kiszona kapusta w ostrej wersji) z orient corner. mega!
Ja zamówiłem ostatnio przez foodpanda sałatke norweską. Oprócz standardowo sałaty są tam krewetki, tuńczyk, groszek, pomidory cherry i oliwki. Także zdrowo jest i całkiem smacznie. Można też zmieniać wedle uznania skład sobie
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Szybka, łatwa, smaczna

kapusta pekińska
puszka kukurydzy
2 puszki tuńczyka
kilka ogórków kiszonych
dużo majonezu
pieprz

wszystko mieszamy i wcinamy :)
Smacznego
 

omege

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
to spoko pomysł, bo można dodać ulubione składniki lub to co akurat w lodówce
 

MisiaKoala

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja polecam taką
pęczek świeżego szpinaku, pół słoika pomidorów suszonych, pół fety, trochę podprażonego słoneczniaka, zamiast sosu dodać trochę zalewy z pomidorów i już. Jest naprawdę pyszna!
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Ja robię też podobną tylko dodaję jeszcze kukurydzę, ananas i gotowany drobny makaron :)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
często najlepsze wychodza improwizowane ;)
Ja lubię z krewetkami i ananasem a potem mozna wariować z reszta składników ;)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
ja uwielbiam składkę z tuńczyna z puszki z ogródkiem kiszonym, kukurydzą, groszkiem i majezonem. Mogę ją jeść aż do pożygu ;) :crazy:
 

Paulina_smacka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam sałatkę z tuńczykiem, 4 jajka, cebulka, 5 ogórków konaerwowych, starty żółty ser i kukurydza. Pychota. Czasami zamiast ogórków daję ananasa :) Sos do sałatki to 2łyż majonezu wymieszane z kubkiem jogurtu naturalnego.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja uwielbiam sałatkę z łososiem wędzonym i ryżem :) a do zrobienia potrzebujemy tak : ryż, łosoś wędzony, jajka, cebula, papryczki chilli, ogórki kiszone, majonez, musztarda, kilka kropli soku z cytryny, majeranek, sól, pieprz. Moim skromnym zdaniem wychodzi PYYYCHA ! :)
 

3trufla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
za siedmioma górami
Byłam dziś na śniadaniu w pijalni czekolady Wedla (w Bluecity) i jadłam pyszną sałatkę.
W jej skład wchodziły: wędzony indyk, sałata lodowa, rukola, pomidorki koktajlowe, żółta papryka, suszone pomidory i płatki migdałów, a do tego sos vinegrette.
Polecam pychotki :D
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
sałatka gyros :D bardzo smaczna :) tylko troszkę trzeba sie narobić żeby ją zjeść
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Pyszna sałatka, którą uwielbiam i która jest robiona u mnie w domu przynajmniej raz w tygodniu :D

makaron ryżowy
kawałki usmażonej piersi z kurczaka
sól
pieprz
koperek
pokrojony w małą kostke ogórek
majonez
ew. trochę jogurtu
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Wypróbowałam przepis calme :)
Sałatka "przegryza" się właśnie w lodówce. Smaczna jest. Zresztą lubię wszystkie składniki razem i każdy z osobna więc musi mi smakować :)
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Dla mnie najlepsza sałatka to taka najprostsza. Wrzucam mieszankę sałat, jaką akurat mam pod ręką, do tego daję pomidory (najlepiej koktajlowe, bo się tak nie rozwalają i wygląda wszystko apetyczniej) i inne warzywa, które mam w domu (najczęściej ogórka, paprykę). Wszystko polewam sosem sojowym, octem balsamicznym i oliwą z oliwek (wszystko na oko). Czasami dodaję jeszcze prażone nasiona słonecznika, ser typu feta albo startego niebieskiego sera pleśniowego.
 
Do góry