Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Wino a dieta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 02 luty 2013 - 00:30

Jak uważacie, czy lampka czerwonego wina do kolacji ma więcej plusów, czy może minusów?
Wiadomo ogólnie, że wino w umiarkowanych ilościach dobrze wpływa na serce oraz układ krwionośny, ale jakie są negatywne skutki wypijania codziennie kieliszka wina do kolacji? O ile takie w ogóle są?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 skalpel1992

skalpel1992

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 02 luty 2013 - 13:41

Heh myślałem że o inne wino chodzi :021: Codzienne picie wina moim zdaniem nic dobrego, raz czy dwa razy w tygodniu lampka wina wiadomo jesteśmy tylko ludźmi i nie możemy sobie wszystkiego odmówić. Nie znam zdrowotnych wartości wina chętnie się dowiem dla mnie to tylko puste kalorie może to dlatego że nie jestem jakimś smakoszem w temacie.
  • 0

#3 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 02 luty 2013 - 18:11

Ja mam właściwie to ogromne zapasy wina w domu a pół kieliszka do kolacji zawsze chętnie wypijam (chyba że mam prowadzić oczywiście).
Jeśli chodzi o te tanie wina to nie, absolutnie, nie wiem w ogóle jak to ludzie mogą pić :D A teraz mam dosyć ścisłą dietę + treningi intensywne i nie wiem czy mogę sobie na taki luksus pozwolić. Kiedyś w jakimś czasopiśmie przeczytałem że takie używki bardzo dobrze wpływają na organizm, nawet przy codziennym spożytkowaniu (chyba to był menshealth) dlatego pytam.
  • 0

#4 skalpel1992

skalpel1992

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 02 luty 2013 - 23:31

Trzeba ogarnąć jakiś artykuł, kiedyś słyszałem ze dobrze wpływają na trawienie, tylko codziennie picie może uzależnić.
  • 0

#5 notserious

notserious

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 02 luty 2013 - 23:34

Codziennie nie polecam, ale faktycznie dwa razy w tygodniu jest jak najbardziej ok! :) Niech kieliszek wina będzie dla Ciebie nagrodą.. wypij je np w piątek i sobotę. :)

jeszcze się uzależnisz i co wtedy?:P
  • 0

#6 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1596 postów

Napisano 03 luty 2013 - 15:56

Ok w takim razie ograniczę się do trzech lampek tygodniowo :P Weekendy wyjątkowo są dla mnie mało związane z alkoholem (jakimkolwiek) więc zostaje tylko spożywanie tego trunku Bogów w tygodniu do kolacji. Wgl. nie wyobrażam sobie jak można się uzależnić winem ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 notserious

notserious

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 03 luty 2013 - 16:10

Wgl. nie wyobrażam sobie jak można się uzależnić winem ;)

zapytaj mojego dziadka;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0