Usługi pogrzebowe

brzezinka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej. Ostatnio zastanawiam się nad założeniem zakładu pogrzebowego. Mam odpowiednie podejście do ludzi cierpiących itd. Zastanawiam się jednak czy to wypali. Czy ktoś z was działa w takiej branży? I najważniejsze pytanie co jeżeli nie będę mieć swojej chłodni?
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
I zepsułeś mi humor :(
Chłodni nie musisz mieć, bo zwłoki do pogrzebu przebywajaw kaplicy cmentarnej . Ja pochodzę z małej miejscowości i ojciec mojego kolegi otworzył takie usługi . W sumie pogrzebów duzo nie ma, a kasę ma z tego wystarczającą, aby kupić nowe audi A6
Robi wszystko: ubieranie zwłok, sprzedaż trumien,organizację stypy, oraz pomniki
 

arturo27

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ale do zmarłych nie musisz już mieć cierpliwości. Natomiast biznes świetny, klientów nie zabraknie do końca świata.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Ja też słyszałam, że pod względem dochodów jest to naprawdę bardzo opłacalny pomysł. Sama jednak nie chciałabym się czymś takim zająć...
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Podziwiam. A bierzesz pod uwagę, że nie tylko umierają stare babcie i dziadkowie. Zdarzają się wypadki dorosłych, małych dzieci. Przemyśl czy wytrzymasz psychicznie, bo nie chodzi tu tylko o podejście do ludzi udręczonych śmiercią bliskich, ale o samego siebie.
 

Hania35

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Chłodnia swoja to podstawa ale tymczasowo może byś się dogadał z jakimś sklepem gdzie są chłodziarko-zamrażarki?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Aha, zacznij może od wyrobienia sobie książeczki sanepidowskiej, bo zapewne jest obowiązkowa i chłodnia też musi mieć atest z sanepidu :D
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Hania35, myślę że trzymanie zwłok w sklepie spożywczym to pomysł równie dobry co składowanie piersi z kurczaka w zakładzie pogrzebowym...
@brzezinka, w mojej okolicy działa kilka zakładów pogrzebowych, otwierają się nowe, a dotąd żaden się nie zwinął. Wydaje się zatem, że biznes dość intratny. Z pewnością jednak przyda się własna chłodnia - jeśli masz jakieś dochody, dobry biznesplan to banki z przyjemnością udzielą ci kredytu na to przedsięwzięcie. A i kredyty z uwagi na obniżki stóp są teraz korzystniejsze.
 

Elektroinstal

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
43
Punkty reakcji
9
Wiek
51
Miasto
Szczecin
Biznes jak każdy inny by się wydawało ale na początku działalności bardzo kosztowny i wymagający sporych nakładów finansowych. Przed wszystkim należało by zapoznać się z konkurencją jak już istnieje na danym terenie oraz z ilością pochówków np w przeciągu miesiąca. Zapewne trzeba posiadać przynajmniej 2 samochody do przewozu zwłok jak również jakiś do załatwiania czynności biurowych ( bo trzeba jechać załatwić formalności w Urzędzie Miasta czy Gminy ), kilka osób do prac fizycznych, kontakty z firmami wynajmującymi autokary, kontakty z knajpami które w okolicy organizują stypy no, kwiaciarnie które wykonają wieńce i oczywiście jakiś lokal w którym można załatwić wszystkie formalności oraz zobaczyć przykładowe trumny czy urny.
To może na początek tyle do wzięcia pod rozwagę.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Szczególnie zwróć uwagę na konkurencję w miejscu gdzie mieszkasz,bo zwyczajnie możesz się nie przebić.W moim miescie jest kilka czołowych zakladów i nikt nowy raczej nie ma szans.Istniejące zaklady mają swoje układy w szpitalach itp.-to nie legalne,ale tak jest.
 

kinga82

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
42
A jak duża jest konkurencja w tej branży w Twoim mieście. Generalnie pomysł jest dobry, bo zapotrzebowanie na te usługi będzie zawsze, ale najpier przeanalizuj dokładnie oferty konkurentów. Zastanów się w jaki sposób możesz się wyróżnić, aby przyciągnąć klientów.
 

Iwona_N

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Godny polecenia jest zakład pogrzebowy Heven w Szczecinie. Niestety, już kilka razy uczestniczyłam w pogrzebie moich najbliższych oraz znajomych. Chciałabym napisać kilka zdań o firmie pogrzebowej Heven. Zwykle takich tematów o pogrzebach na forum nie poruszam. Parę dni temu odeszła nasza prababcia i muszę przyznać, że pogrzeb organizowanym przez wspomnianą firmę był na wysokim poziomie. Rozmawiałam później z gośćmi i bardzo chwalili sobie zarówno podejście pracowników, jak i przygotowania, a potem samą ceremonię. Z całą przyjemnością polecamy tą firmę.
 

Ewa Franc

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2016
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o Warszawę to ja mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o firmę jakubisiak. Nie wiem jak inne zakłady, my trafiliśmy z rodziną na ten zakład i jesteśmy zadowoleni, że tak to się potoczyło. Zwłaszcza, że odeszła osoba nam bardzo bliska, a wiadomo, że wtedy nie ma czasu na myślenie i załatwianie spraw, bo jest żałoba ;(
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Jakiś czas z rodziną mieszkaliśmy w Olsztynie i kiedy zmarła nasza babcia to poszliśmy do zakładu pogrzebowego Sacrum na Limanowskiego. Pierwszy raz spotkałam się z taką profesjonalną obsługą. Pani, która przyjmowała nas była tak ciepła i miła, że aż nie chciało się wychodzić.
 

Paulapaula1985

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Taki zakład pogrzebowy jest na wagę złota my tez mieliśmy taka fachową pomoc z zakładu pogrzebowego Figiel Helfa z Wrocławia na Traugutta 62. Zakład pogrzebowy świadczy usługi w zakresie kompleksowej organizacji pogrzebów tradycyjnych i po kremacji zwłok w swojej sprzedaży maja szeroki asortyment trumien, urn, krzyży, tabliczek, wieńców i odzieży dla Zmarłych. My taką odzież własnie tam kupiliśmy komplet przepiękna garsonkę i spódnice z butami dla babci.
 

AnkaKwiatkowska85

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2018
Posty
15
Punkty reakcji
1
Hm.....dwa lata temu korzystalismy wlasnie z tego zakładu pogrzebowego Figiel Helfa z Wrocławia i z tego co pamiętam cala ceremonia była tak zorganizowany, że rodzina nie musiała się o nic martwić ...tylko przyjść. Bardzo ważna jest organizacja podczas takiej uroczystości a ta firma pogrzebowa umie to zrobić w 100%.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Jak ktoś z was jest z okolic Dąbrowy Górniczej to Zakład pogrzebowy Lotos jest moim zdaniem jednym z najlepszych na tym terenie. W ostatnim 5 leciu z naszej rodziny odeszło dużo osób, w szczególności starszych i jeżeli chodzi o usługi to w Lotosie to idealnie podeszli do sprawy.
 
Do góry