Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Usługi pogrzebowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 brzezinka

brzezinka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:10

Hej. Ostatnio zastanawiam się nad założeniem zakładu pogrzebowego. Mam odpowiednie podejście do ludzi cierpiących itd. Zastanawiam się jednak czy to wypali. Czy ktoś z was działa w takiej branży? I najważniejsze pytanie co jeżeli nie będę mieć swojej chłodni?
  • 0

#2 kaziuziuta

kaziuziuta

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 02 luty 2013 - 11:42

I zepsułeś mi humor :(
Chłodni nie musisz mieć, bo zwłoki do pogrzebu przebywajaw kaplicy cmentarnej . Ja pochodzę z małej miejscowości i ojciec mojego kolegi otworzył takie usługi . W sumie pogrzebów duzo nie ma, a kasę ma z tego wystarczającą, aby kupić nowe audi A6
Robi wszystko: ubieranie zwłok, sprzedaż trumien,organizację stypy, oraz pomniki
  • 0

#3 arturo27

arturo27

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 03 luty 2013 - 21:47

Ale do zmarłych nie musisz już mieć cierpliwości. Natomiast biznes świetny, klientów nie zabraknie do końca świata.
  • 0

#4 midsummer

midsummer

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 76 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 14:27

Ja też słyszałam, że pod względem dochodów jest to naprawdę bardzo opłacalny pomysł. Sama jednak nie chciałabym się czymś takim zająć...
  • 0

#5 Hania35

Hania35

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:49

Ale do zmarłych nie musisz już mieć cierpliwości. Natomiast biznes świetny, klientów nie zabraknie do końca świata.

Podobnie jak ze sklepem spożywczym i fryzjerem, chociaż tu konkurencja większa. :)
  • 0

#6 grzechuu1990

grzechuu1990

kawopijca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 16:17

Podziwiam. A bierzesz pod uwagę, że nie tylko umierają stare babcie i dziadkowie. Zdarzają się wypadki dorosłych, małych dzieci. Przemyśl czy wytrzymasz psychicznie, bo nie chodzi tu tylko o podejście do ludzi udręczonych śmiercią bliskich, ale o samego siebie.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Hania35

Hania35

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 16:29

Chłodnia swoja to podstawa ale tymczasowo może byś się dogadał z jakimś sklepem gdzie są chłodziarko-zamrażarki?
  • 0

#8 Master557

Master557

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 93 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 18:04

Hehe... rozwalił nie ten tekst :D
  • 0

#9 Hania35

Hania35

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 18:50

Który? Dobra chłodnia to podstawa.
  • 0

#10 grzechuu1990

grzechuu1990

kawopijca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 21:33

Aha, zacznij może od wyrobienia sobie książeczki sanepidowskiej, bo zapewne jest obowiązkowa i chłodnia też musi mieć atest z sanepidu :D
  • 0

#11 Max

Max

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 23:02

@Hania35, myślę że trzymanie zwłok w sklepie spożywczym to pomysł równie dobry co składowanie piersi z kurczaka w zakładzie pogrzebowym...
@brzezinka, w mojej okolicy działa kilka zakładów pogrzebowych, otwierają się nowe, a dotąd żaden się nie zwinął. Wydaje się zatem, że biznes dość intratny. Z pewnością jednak przyda się własna chłodnia - jeśli masz jakieś dochody, dobry biznesplan to banki z przyjemnością udzielą ci kredytu na to przedsięwzięcie. A i kredyty z uwagi na obniżki stóp są teraz korzystniejsze.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Elektroinstal

Elektroinstal

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 13 maj 2013 - 13:41

Biznes jak każdy inny by się wydawało ale na początku działalności bardzo kosztowny i wymagający sporych nakładów finansowych. Przed wszystkim należało by zapoznać się z konkurencją jak już istnieje na danym terenie oraz z ilością pochówków np w przeciągu miesiąca. Zapewne trzeba posiadać przynajmniej 2 samochody do przewozu zwłok jak również jakiś do załatwiania czynności biurowych ( bo trzeba jechać załatwić formalności w Urzędzie Miasta czy Gminy ), kilka osób do prac fizycznych, kontakty z firmami wynajmującymi autokary, kontakty z knajpami które w okolicy organizują stypy no, kwiaciarnie które wykonają wieńce i oczywiście jakiś lokal w którym można załatwić wszystkie formalności oraz zobaczyć przykładowe trumny czy urny.

To może na początek tyle do wzięcia pod rozwagę.

• 0

#13 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 13 maj 2013 - 14:07

Szczególnie zwróć uwagę na konkurencję w miejscu gdzie mieszkasz,bo zwyczajnie możesz się nie przebić.W moim miescie jest kilka czołowych zakladów i  nikt nowy raczej nie ma szans.Istniejące zaklady mają swoje układy w szpitalach itp.-to nie legalne,ale tak jest.

• 0

#14 kinga82

kinga82

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:05

A jak duża jest konkurencja w tej branży w Twoim mieście. Generalnie pomysł jest dobry, bo zapotrzebowanie na te usługi będzie zawsze, ale najpier przeanalizuj dokładnie oferty konkurentów. Zastanów się w jaki sposób możesz się wyróżnić, aby przyciągnąć klientów.

• 0

#15 Iwona_N

Iwona_N

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 październik 2014 - 12:58

Godny polecenia jest zakład pogrzebowy Heven w Szczecinie. Niestety, już kilka razy uczestniczyłam w pogrzebie moich najbliższych oraz znajomych.  Chciałabym napisać kilka zdań o firmie pogrzebowej Heven. Zwykle takich tematów o pogrzebach na forum nie poruszam. Parę dni temu odeszła nasza prababcia i muszę przyznać, że pogrzeb organizowanym przez wspomnianą firmę był na wysokim poziomie. Rozmawiałam później z gośćmi i bardzo chwalili sobie zarówno podejście pracowników, jak i przygotowania, a potem samą ceremonię. Z całą przyjemnością polecamy tą firmę.

• 0

#16 Ewa Franc

Ewa Franc

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 14:25

Jeśli chodzi o Warszawę to ja mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o firmę jakubisiak. Nie wiem jak inne zakłady, my trafiliśmy z rodziną na ten zakład i jesteśmy zadowoleni, że tak to się potoczyło. Zwłaszcza, że odeszła osoba nam bardzo bliska, a wiadomo, że wtedy nie ma czasu na myślenie i załatwianie spraw, bo jest żałoba ;(

• 0

#17 kolorwamadzia

kolorwamadzia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 12:22

Jakiś czas z rodziną mieszkaliśmy w Olsztynie i kiedy zmarła nasza babcia to poszliśmy do zakładu  pogrzebowego Sacrum na Limanowskiego. Pierwszy raz spotkałam się z taką profesjonalną obsługą. Pani, która przyjmowała nas była tak ciepła i miła, że aż nie chciało się wychodzić. 

• 0

#18 Paulapaula1985

Paulapaula1985

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 10:19

Taki zakład pogrzebowy jest na wagę złota my tez mieliśmy taka fachową pomoc z zakładu pogrzebowego Figiel Helfa z Wrocławia na Traugutta 62. Zakład pogrzebowy świadczy usługi w zakresie kompleksowej organizacji pogrzebów tradycyjnych i po kremacji zwłok  w swojej sprzedaży maja  szeroki asortyment trumien,  urn, krzyży, tabliczek, wieńców i odzieży dla Zmarłych. My taką odzież  własnie tam kupiliśmy komplet przepiękna garsonkę i spódnice z butami dla babci.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#19 AnkaKwiatkowska85

AnkaKwiatkowska85

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 24 maj 2018 - 11:32

Hm.....dwa lata temu korzystalismy wlasnie z tego zakładu pogrzebowego Figiel Helfa z Wrocławia i z tego co pamiętam cala ceremonia była tak zorganizowany, że rodzina nie musiała się o nic martwić ...tylko przyjść. Bardzo ważna jest organizacja podczas takiej uroczystości a ta firma pogrzebowa umie to zrobić w 100%.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0