Pielęgnacja włosów

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Nie znalazłam takiego tematu, tak więc zakładam takowy!
Jakie macie sposoby na pielęgnacje włosów, co polecacie, czego używacie a co odradzacie?
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
ja ostatnio wkręciłam się w olejki. Najlepiej podobno działa arganowy, który zresztą ogólnie jest ogromnie zachwalany jako świetne antidotum na zmarszczki, cellulit i inne cuda. Sama go jeszcze nie wypróbowałam, ale zamierzam, więc wtedy podzielę się moimi spostrzeżeniami na jego temat.
 
R

rabunia89

Guest
Jedyne co używam do włosów to szampon nadający włosom objętości oraz jakaś odżywka wzmacniającą. Myślę, że moje włosy wyglądają dobrze, z resztą fryzjerka mi mówiła, że są ładne.
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Staram się raz na tydzień (chociaż z reguły wychodzi rzadziej) nakładać maseczkę odżywczą, w tej chwili mam jakąś z Matrixa. Ogólnie jest ok:)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Ja zamiast jedwabiu stosuję serum A+E Biovax bo lepiej w moim przypadku się sprawdza. Regularnie nakładam olejki na włosy i używam mocno nawilżające maski.
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Olejek arganowy jest znakomity, włosy są miękkie i lśniące :tak: jeśli ktoś ma zniszczone włosy skłonne do wypadania to polecam naturalny olejek Valona kompozycja 7 olejków naturalnych do pielęgnacji włosów < po zmyciu olejka włosy są delikatne, lśniące nawet po kilku myciach> albo jest jeszcze ziołowy olejek do wosów Heenara, bardzo dobry naturalny olejek prosto z Indii. Polecam. :]
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
[background=rgb(255, 255, 255)]

Raz na jakiś czas używam jedwabiu, ale w strasznie małyh ilościach. Kiedyś nałożyłam sobie jego za dużo i wyglądałam tragicznie! Ostatnio jednak zauważyłam że moje włosy nie potrzebują nawilżenia jedwabiem. Kosmetyki któryh używam dają radę same ;)[/background]
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
No to się chwalę :) mam kilka produktów Toni&guy ale najbardziej lubię używać szamponu do włosów zniszczonych i odżywki z tej serii. Od czasu do czasu jasne że muszę podcinać końcówki, ale i tak moje włosy są gładkie i lśniące! :) Hah to się pochwaliłam!
 

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Haha:) Czyli nie tylko modeling ale i pielęgnacja z Toni to dobry interes :)
 

mala_szalona

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że z tymi włosami to same problemy :/
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
haha to prawda :D albo jak są zbyt krótkie! Przechodziłam to rok temu i nikomu tego nie polecam, teraz zapuszczam je i nie mogę się doczekać aż będą mi sięgać do talii :D
 

mala_szalona

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
niby krótkie włosy łatwiej okiełznać, ale zapuszczanie do długich to droga przez mękę, zwłaszcza kiedy nie da się ich jeszcze z tyłu złapać i po oczach się pałętają
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Zapuszczanie to faktycznie trudna sprawa, przycinanie, podcinanie, wyrównywanie, pielęgnacja długich to też - więcej kosmetyków, więcej czasu, ale coś za coś :)
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
przy zapuszczaniu ważne jest regularne podcinanie końcówek ;) w ogóle przy pielęgnacji włosów, jest to ważne. a czy w pielęgnacji próbowałyscie kosmetyków roślinnych? ostatnio zaczeły mi się puszyć okropnie włosy, po umyciu wygladałam jak nie do końca opierzona kaczucha :p dermatolog poleciła mi kosmetyki naturalne. i tak na polce w lazience pojawily sie olej arganowy oraz szmpon i odzywka biokapu. po jakim s czasie wlosy sie uspokoliy i wygladzily. nie nalezy tylko przesadzac i np nie zakladac za duzo olejku, bo z doswiadczenia wiem ze to powoduje efekt ciezkosci i szybciej sie wlosy przetluszczaja (wyprobowane na sobie :p)
 
Do góry