Ekonomiczne i nieawaryjne auto

krzmie

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
11
Punkty reakcji
1
Zastanawiam się nad kupnem samochodu,co polecacie pod względem ekonomicznym i najmniej awaryjnym?Czy warto kupić peugeot 206 CC 1,6?Czy może coś z fiata?
 

agunia25

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja mam opla astrę z 2000 roku, kupiony za 8 tyś. jeżdżę już 2 lata i żadnej wpadki. jak bym miała drugi raz wybierać to bym wybrała to samo. Dużo zależy od tego gdzie kupisz auto i w jakim stanie, bo zajeździć można nawet najmniej awaryjne auto. Poza tym i tak na wstępie musisz do niego troche dołożyć, choćby rozrząd wymienić, olej, filtry czy co tam jeszcze,jakieś drobne usterki usunąć. Odradzałabym kupowanie auta z gazem, więcej na nim możesz stracić niż zaoszczędzić (wiem z doświadczenia). Lepiej samemu zamontować.
 

megagsm

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Polecam coś z seatów, natomiast co do opla to wyłącznie w benzynie. Nie napisałeś też o kwocie jaką zamierzasz przeznaczyć.
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
Polecam coś z seatów, natomiast co do opla to wyłącznie w benzynie. Nie napisałeś też o kwocie jaką zamierzasz przeznaczyć.

Jeżeli mało jeździ, to w ogóle tylko benzniak się będzie opłacał. Na dłuższą metę diesel to spory wydatek.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Fiat Panda dobra sprawa jak na Polski kryzys. Mała Pandzina za 7000-9000zł z LPG 1.4
Zrywne, szybkie, w miarę niekonfliktowe
Spalanie LPG (Warszawa, zima) około 7.6 - 8.1L/100 miasto
Trasa <7L (auto serwisowe, miałem okazję pół roku tym jeździć)
 
B

bankus

Guest
Jak ma być niezawodne to raczej nie duży silnik benzynowy i nie wysilony. Współczesne Diesle są coraz bardziej awaryjne.
 

LEZELL

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Napisz jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć. Ja raczej nie wybierałbym w takich markach jak Peugeot, a już bardziej Fiat.

agunia25 poleciła Ci Opla Astrę - znam kilka osób, które takimi jeżdżą, bądź jeździły i również były zadowolone.
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Polecam Skodę Fabie 2 z silnikiem SDI, bardzo ekonomiczny i wytrzymały. Poza tym b.dobra blacha ;)
 

Tegoten

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
mój brachol kupił sobie u rzepeckiego w poznaniu nowego VW Tiguana w wyprzedaży, uuu tylko pozazdrościć :) fakt faktem, że stargował dużo, ale i tak autko go troche kosztowało. Ale jazda tym cackiem to marzenie ;) no może kiedyś :p
 

aderpo

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Używana Astra na początek będzie dobrym wyborem. Bardzo dużo ich jest na polskich drogach, serwisów oraz częscie zamiennych na rynku też sporo. To, że od czasu do czasu trzeba będzie zajechać do warsztatu to wiesz na pewno. ;)
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Jak ma być niezawodny to ja polecam yariske z silnikiem hybrydowym. Hybrydy wiodą prym w rankingach bezawaryjności, więc raczej to godne polecenia auto. Ja przynajmniej bym sie zastanowila nad tym autem gdybym miala teraz kupowac.
 

TomaszKot

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Planuje kupić nową toyotę, toyotę bo jeżdżę samochodami tej marki od lat, więc proszę mi nie proponować innych samochodów ;) czy lepiej kupić aygo czy yaris? co myślicie?
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
TomaszKot napisał:
Planuje kupić nową toyotę, toyotę bo jeżdżę samochodami tej marki od lat, więc proszę mi nie proponować innych samochodów ;) czy lepiej kupić aygo czy yaris? co myślicie?
tak jak wcześniej pisałam polecam yariskę. no chyba, że wolisz mniejszy samochód to aygo:D w sumie ciężki wybór:D
 

maciutie

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
- jaką nowszą toyotke yaris
-citroen c2 ( polecam c3) --- a to c2 silnik 1,4
-mitsubishi colt 1.3 silnik
- skoda fabia SDI
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Bezawaryjny i ekonomiczny jest zdecydowanie Mitsubishi Colt, ale na niego trzeba większą sumkę przeznaczyć.
 

maciutie

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
peugeot troche dużo pali, a fiatem wstyd jeździć. Lepiej kupić już skode fabie ( SDI - wolnossący ). Do 10000 pln będzie coś w bdb stanie, a spalanie ok 4,5 / 5 l /100. Z awaryjnością też nie powinno być problemu.
 

MadZialenaA00

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
mi podoba sie citroen c3 z troszke starszego rocznika:2004, bardzo ekonomiczne autko i wystarczajace, w miescie i na drodze spisuje sie rewelacyjnie
 
Do góry