Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Niebezpieczne Szczepionki - Świńska Grypa AH1N1

szczepienia szczepić szczepionki grypa grypę wirus szkodliwe niebezpieczne autyzm grypie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#1 luk1407

luk1407

  Bywalec

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 223 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:23

coraz więcej ludzi w tym również lekarzy ostrzega przed szkodliwością szczepień. Szczepionki dla dzieci (również w Polsce) zawierają szkodliwe substancje, takie jak formalina, aluminium czy rtęć. Istnieje podejrzenie że są przyczyną autyzmu u dzieci.

Dołączona grafika

oto jedna z nich (występuje w szczepionkach dla dzieci):

Tiomersalmetalooorganiczny związek chemiczny zawierający rtęć (sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego), odznaczający się znaczną toksycznością. Substancja konserwująca używana w starszych typach szczepionek (choć nadal występuje niektórych szczepionkach dla dzieci), niektórych maściach i innych postaciach leku. Ponadto w recepturze aptecznej jako konserwant leków okulistycznych. Bardzo rzadko jako lek przeciwgrzybiczy w dermatologii.
Mertiolat szybko i dobrze wchłania się po podaniu. Jest metabolizowany do etylortęci i kwasu tiosalicylowego, które następnie podlegają dalszym przemianom (ważne znaczenie ma tworzenie kompleksu z cysteiną) i wydaleniu. Etylortęć, w przeciwieństwie do bardziej szkodliwej dimetylortęci, nie wykazuje skłonności do bioakumulacji w organizmie człowieka. Jony rtęciowe Hg2+, powstałe w wyniku częściowego metabolizmu etylortęci, pozostają w organizmie znacznie dłużej; czas całkowitej eliminacji z organizmu wynosi ok. 120 dni[4][5]. W tym czasie jony te mogą być m.in. metylowane i podlegać innym przemianom w znacznie toksyczniejsze związki, np. metylortęć[5].
W jednym z badań przeprowadzonych w Norwegii wykazano występowanie alergii na thiomersal u 1,9% populacji w testach płatkowych[6], natomiast w badaniu w Niemczech stwierdzono uczulenie kontaktowe wśród 6,6% badanej populacji[7]. Związek ten wzbudza kontrowersje z powodu podejrzeń o przyczynianie się do rozwoju autyzmu[8], jednak nie znajduje to potwierdzenia w badaniach naukowych[9][10].

źródło: http://pl.wikipedia....wiki/Thimerosol

a oto kilka materiałów na temat szczepień które warto obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=JURV0FY3148

http://www.youtube.com/watch?v=n8HdQy5-cCw

http://www.youtube.com/watch?v=BDNUCW3oGp8


co myślicie na ten temat? czy wogóle wiedzieliście że w skład szczepionki dla małych dzieci wchodzi rtęć ?

Użytkownik luk1407 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 09:25

 • 0

#2 Herbatniczek

Herbatniczek

  dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 10511 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:16

Które szczepionki z PSO zawierają obecnie tiomersal? Czy przychodnie i szpitale mogą stosować nadal szczepionki ze starych zapasów zawierających ten związek? Czy zawierają go opakowania zbiorcze?
Kto ponosi w naszym kraju odpowiedzialność za powikłania poszczepienne? Lekarz kwalifikujący do szczepienia, producent szczepionki, urząd dopuszczający preparat do obrotu czy państwo nakładające obowiązek szczepień?

Odpowiedział

dr med. Ernest Kuchar
Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Zdecydowana większość obecnie stosowanych szczepionek nie zawiera tiomersalu. Generalnie tiomersal zawierają opakowania wielodawkowe np. DTPw.
Szczepionki skojarzone np. 5- i 6-walentne są wolne od tiomersalu (zarówno Infanrix-y jak Pentaxim, ponadto Boostrix-y i Adacel). Także Engerix B nie zawiera tiomersalu. Szpitale i przychodnie mogą stosować leki z ważną datą ważności, o ile nie zostały wycofane z obrotu, w tym także stare zapasy szczepionek. Skład szczepionek jest jawny i można zawsze sprawdzić w ulotce lub na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ponieważ zmiany (na korzyść) są możliwe, warto sprawdzić aktualną ulotkę.
 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szczepienia, szczepić, szczepionki, grypa, grypę, wirus, szkodliwe, niebezpieczne, autyzm, grypie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0