Hemoroidy - jak przebiega leczenie?

dziabadak

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Tarnobrzeg
Pytanie jak w temacie. Jak leczy się hemoroidy zewnętrzne przy odbycie? Ja wygląda wizyta i leczenie u proktologa?
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Zalezy, w jakim sa stasium zaawansowania. Można je usunąć chiurgicznie lub przez podwiazywanie. Leczenie - kremy, czopki, no i odpowiednia dieta.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
- Nie siedzieć długo, a już szczególnie unikać miękkiego podłoża
- Myć ZIMNĄ wodą
- Zażywać dużo ruchu (chodzenie)
- Do porannej zupy mlecznej dodawać czubatą łyżkę stołową pszennych otrąb
- Zioła, kupione u dobrego zielarza (Nowakowska z J. Góry, Węglewski z Kowar)
- operacyujnie - jak wszystkie żylaki (odbudowują się, bisurmany)
 

kamiloss

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
według mnie, to wszystkie wymieniane przez Was metody, to jedynie półśrodki. najskuteczniejsza jest operacja - laserowe usuwanie hemoroidów. sporo kosztuje, ale efekty są gwarantowane
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Kiedyś w senatorium pielęgniarki powiedziały kobiecie co ma robić, żeby pozbyć się hemoroidów.
Spróbowała i poskutkowało..
Może i wyda się wam to za pewnego rodzaju reklamę, coś w co nie powinno się wierzyć..
myślcie co chcecie. Z mojej strony są to sprawdzone środki, oczywiście nie przez mnie samą, ale jednak.

- PELETUROCIN; tabletki
- PROCTO GLYVENOL; czopki
- POSTERISAN H; maść

tabletki chyba trzeba brać dwa razy dziennie, a maść i czopki dopóty, dopóki się nie skończą.

tyle z mojej strony.
 

Kinga927

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
kamiloss napisał:
według mnie, to wszystkie wymieniane przez Was metody, to jedynie półśrodki. najskuteczniejsza jest operacja - laserowe usuwanie hemoroidów. sporo kosztuje, ale efekty są gwarantowane
tu sie zgadzam, mi żadne maśc ani tabletki nie pomogły, a leczyłam się z 5 miesięcy. W końcu proktolog skierowal mnie na zabieg do Euro Kliniki, na szczęście z NFZ, więc zaoszczędziłam parę stówek. Zabieg nie jest inwazyjny, ale jak wiadomo, miejsca po hemoroidach muszą się zagoić i nie je4st to przyjemne. za to skuteczne, bo (odpukać) mam spokój :)
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
kermelaa napisał:
Im wczesniej zaczniecie leczyc hemoroidy tym szybciej to wyleczycie. Nie ma sensu odkladac leczenia. Wiem wiem,że jest to troche wstydliwa choroba ale poczytajcie sobie ile osób choruje na to. Wiekszośc osób w Polsce będzie się musiala w okresie swojego życia zmagać z epizodem hemoroidów. Sama nabawilam sie tego jak byłam w ciązy. Gdy karmiłam nie chciałam brac leków bo wiadomo jaki może mieć to wpływ na mleko.Moja pani doktor doradziła mi Procto Vitale. Jest to mieszanka ziołowa w skład, której wchodzą : szałwia, rdest ptasi oraz skrzyp. Wszystkie te zioła maja dobry wpływ na funkcjonowanie ciała, w szczególności na hemoroidy. Z dnia na dzien widziałam jaki miało to pozytywny wpływ na mój organizm. Dzieki ziołom plus maściom pozbyłam się problemu hemoroidów.
Potwierdzam. Jeden z lepszych środków. Może efekt nie jest od razu ale jest. Dodam,ze najlepiej jst wprowadzić procto vitale na początku lecenia hemoroidów.Dzieki temu ich rozwój nie będzie postępował oraz będzie można się pozbyc problemu.
Przy rozwiniętych hemoroidach niestety ale pozostaje jedynie operacja.
 
Do góry