Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Hemoroidy - jak przebiega leczenie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 dziabadak

dziabadak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:49

Pytanie jak w temacie. Jak leczy się hemoroidy zewnętrzne przy odbycie? Ja wygląda wizyta i leczenie u proktologa?
  • 0

#2 WaZe

WaZe

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 12:47

Zalezy, w jakim sa stasium zaawansowania. Można je usunąć chiurgicznie lub przez podwiazywanie. Leczenie - kremy, czopki, no i odpowiednia dieta.
  • 0

#3 lolek1971

lolek1971

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1614 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 14:35

- Nie siedzieć długo, a już szczególnie unikać miękkiego podłoża
- Myć ZIMNĄ wodą
- Zażywać dużo ruchu (chodzenie)
- Do porannej zupy mlecznej dodawać czubatą łyżkę stołową pszennych otrąb
- Zioła, kupione u dobrego zielarza (Nowakowska z J. Góry, Węglewski z Kowar)
- operacyujnie - jak wszystkie żylaki (odbudowują się, bisurmany)
  • 0

#4 kamiloss

kamiloss

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 06 maj 2013 - 11:40

według mnie, to wszystkie wymieniane przez Was metody, to jedynie półśrodki. najskuteczniejsza jest operacja - laserowe usuwanie hemoroidów. sporo kosztuje, ale efekty są gwarantowane

• 0

#5 calme

calme

calmeriatka

• Użytkownik
  • PipPip
  • 457 postów

Napisano 06 maj 2013 - 15:32

Kiedyś w senatorium pielęgniarki powiedziały kobiecie co ma robić, żeby pozbyć się hemoroidów.

Spróbowała i poskutkowało..

Może i wyda się wam to za pewnego rodzaju reklamę, coś w co nie powinno się wierzyć..

myślcie co chcecie. Z mojej strony są to sprawdzone środki, oczywiście nie przez mnie samą, ale jednak.

- PELETUROCIN; tabletki

- PROCTO GLYVENOL; czopki

- POSTERISAN H; maść

tabletki chyba trzeba brać dwa razy dziennie, a maść i czopki dopóty, dopóki się nie skończą.

tyle z mojej strony.

• 0

#6 Kinga927

Kinga927

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 10:26

według mnie, to wszystkie wymieniane przez Was metody, to jedynie półśrodki. najskuteczniejsza jest operacja - laserowe usuwanie hemoroidów. sporo kosztuje, ale efekty są gwarantowane

tu sie zgadzam, mi żadne maśc ani tabletki nie pomogły, a leczyłam się z 5 miesięcy. W końcu proktolog skierowal mnie na zabieg do Euro Kliniki, na szczęście z NFZ, więc zaoszczędziłam parę stówek. Zabieg nie jest inwazyjny, ale jak wiadomo, miejsca po hemoroidach muszą się zagoić i nie je4st to przyjemne. za to skuteczne, bo (odpukać) mam spokój :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 tomrok

tomrok

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 20 październik 2016 - 11:45

Im wczesniej zaczniecie leczyc hemoroidy tym szybciej to wyleczycie. Nie ma sensu odkladac leczenia. Wiem wiem,że jest to troche wstydliwa choroba ale poczytajcie sobie ile osób choruje na to. Wiekszośc osób w Polsce będzie się musiala w okresie swojego życia zmagać z epizodem hemoroidów. Sama nabawilam sie tego jak byłam w ciązy. Gdy karmiłam nie chciałam brac leków bo wiadomo jaki może mieć to wpływ na mleko.Moja pani doktor doradziła mi Procto Vitale. Jest to mieszanka ziołowa w skład, której wchodzą : szałwia, rdest ptasi oraz skrzyp. Wszystkie te zioła maja dobry wpływ na funkcjonowanie ciała, w szczególności na hemoroidy. Z dnia na dzien widziałam jaki miało to pozytywny wpływ na mój organizm. Dzieki ziołom plus maściom pozbyłam się problemu hemoroidów. 

Potwierdzam. Jeden z lepszych środków. Może efekt nie jest od razu ale jest. Dodam,ze najlepiej jst wprowadzić procto vitale na początku lecenia hemoroidów.Dzieki temu ich rozwój nie będzie postępował oraz będzie można się pozbyc problemu.

Przy rozwiniętych hemoroidach niestety ale pozostaje jedynie operacja. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0