Zawieszanie komputera

BozZyDaR

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Siemka!
.
Kilka tygodni temu kupiłem nowy komputer. Zainstalowałem Win 7 i wszystko chodziło pięknie aż to zeszłego tygodnia. Od tego czasu zawiesza się nawet do 5 razy dziennie. Szukałem wirusów Norton'em 360 oraz ESET NOD32 ale nic to nie dało. Próbowałem też już SmitfraudFix ale dalej się zawiesza. ;/ Temp. procesora są niskie (spoczynek ok. 14 stopni, stres ok.55). Myślicie że to może być wina systemu? Jeszcze nie reinstallowałem bo już mam sporo danych na dysku i nie chciało mi się za bardzo kopiować.


Mój komp: Proc:AMD fx 8350, grafika:Radeon HD 7870, ram;8gb ddr3 Kingston HyperX 1600mhZ, zasilacz Thermaltake Hamburg 550w, MB: Asus M5A97 r2.0, Dysk: Seagate Barracuda 2TB, Chłodzenie proc.:Coolermaster Hyper TX3, obudowa (raczej mało ważne): Zalman Z11
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Stawiam na uszkodzenie dysku. Pobierz np. Acronis Drive Monitor i wklej tutaj parametry z zakładki "S.M.A.R.T.".
 

BozZyDaR

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Tutaj screen z ADM:
 

Attachments

  • ADM Seagate.png
    ADM Seagate.png
    176,5 KB · Wyświetleń: 20

BozZyDaR

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Postanowiłem sformatować dysk i wgrałem Windowsa 7 na nowo. Niestety nie pomogło i komputer nadal się zawiesza, także chyba będzie trzeba go odesłać na gwarancję. Jeżeli Ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł jeszcze co można z nim zrobić to chętnie posłucham i dzięki.

pozdrawiam

Postanowiłem sformatować dysk i wgrałem Windowsa 7 na nowo. Niestety nie pomogło i komputer nadal się zawiesza, także chyba będzie trzeba go odesłać na gwarancję. Jeżeli Ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł jeszcze co można z nim zrobić to chętnie posłucham i dzięki.

pozdrawiam


Edit:

Jakby co to mój dysk twardy to: Seagate ST2000DM 001-1CH164
 

grzesiek965

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja bym jeszcze sprawdził pamięć ram pod kątek szkodzonych sektorów programem memtest - wypalasz na płyte.
 
Do góry