Problem z piecem

abstracted

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Witam, posiadam piec typu 'koza' w domu. Ostatnio zaczęło się bardzo z niego dymic, gdy podkładam, a nawet jak soi zamknięty zauważyłam, że ulatnia się dym. Gdy tylko go na chwilke otworze czujnik wyswietla stezenie dwutlenku wegla i po czasie alarmuje, przez co musze czesto wietrzyc i cieplo mi sie w mieszkaniu nie utrzymuje. Co jest nie tak?
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
ja miałam podobny problem,z tym, że mój piec dodatkowo "strzelał", jakby w nim coś wybuchało.... no i odkryliśmy, że powodem jest słabe palenie się.. trzeba naładować jak najwięcej się da do tego pieca, zapalić i pilnować, żeby się dobrze rozpaliło. albo po prostu może go wyczyść?
 

abstracted

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Piec czyszczę przed każdym paleniem... może rura jest tak zasmolona, że to powoduje cofanie się dymu? Nie wiem, chyba będę zmuszona wezwac kominiarza... na dodatek wszędzie mam pełno sadzy w mieszkaniu... Ogółem dobrze się węgiel pali, dość intensywnie, i drewno i węgiel to samo powoduje...
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Kopcić z pieca może się z wielu powodów.

-Zanieczyszczony przewód kominowy-można sprawdzić lusterkiem w wyczystce,
-Nieszczelny przewód kominowy,
-Zanieczyszczony czopuch,
-Przymknięty szyber,
-Zanieczyszczony ruszt,
-Za krótki komin,
-Niesprzyjające warunki pogodowe,
-Brak nawiewu(wentylacji.
Jeżeli kopci się tylko na początku rozpalania-niewygrzany komin.
Jeżeli nie masz szczotki kominiarskiej(kosztuje pare zł.),zacznij od wezwania kominiarza i przypilnuj,czy nie odstawia fuszerki-wyjdź przed dom obserwuj,czy wyczyścił cały komin a nie tylko jego początek.

*
A wybuchy to chyba były w kotle miałowym a nie w piecu typu koza :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Oxar napisał:
A wybuchy to chyba były w kotle miałowym a nie w piecu typu koza :)
Słuszne wszystkie diagnozy i uwagi. Jednak wybuchy zdarzają się i w kominku np. z szybą. W kozie to także możliwe przy nagromadzeniu się gazu drzewnego.
 
Do góry