Jaki kierunek na Polibudzie?

rasadek

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, niedługo kończę liceum, a jestem na mat-fizie. Zastanawiam sie nad studiami i zdecydowanie chcę iść na politechnikę, z tym, że mam pewien problem. Fizyka. Oceny, ocenami bo trojka moze nie jest taka fatalna, ale generalnie nie czuje sie z niej mocny. Moje przewidywalne wyniki to: matma, ok. 75 % na rozszerzeniu, fizyka ok. 50 % na podstawie, angielski o. 80 & na rozszerzeniu i polski ok. 60 % na podstawie. Czy z tymi wynikami mam szanse zaistniec na PP dokładniej mówiąc? Jakie kierunki wybierac, skoro z fizyki nie czuje sie zbyt mocny? Proszę o pomoc studentów i tych, którzy chcą wnieść coś ciekawego, pomóc mi.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
możesz wybrać każdy możliwy kierunek prócz czystej fizyki. możesz isć np na budownictwo.. ja jestem na technologii chemicznej i fizykę miałam, owszem, ale jakoś sobie z nią dałam radę po podstawie w liceum, także musisz dokładnie poczytać jakie kierunki są i zajrzeć na rozkład przedmiotów obowiązujących w całym toku kształcenia.
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
możesz wybrać każdy możliwy kierunek prócz czystej fizyki. możesz isć np na budownictwo.. ja jestem na technologii chemicznej i fizykę miałam, owszem, ale jakoś sobie z nią dałam radę po podstawie w liceum, także musisz dokładnie poczytać jakie kierunki są i zajrzeć na rozkład przedmiotów obowiązujących w całym toku kształcenia.

Na które to budownictwo się z takimi wynikami, które podał - nie dostanie, mowy nie ma, szczególnie z tą podstawową fizyką i od kiedy zamiennie do fizyki bierze się pod uwagę i inne przedmioty.

Autorze, z takim podejściem możesz nawet losować, bo Ci wszystko jedno. Może napisz, z którymi działami z fizyki radzisz sobie najlepiej? Wtedy będzie można coś podpowiedzieć. Miej jednak na uwadze, że na zdecydowanej większości kierunków będziesz musiał się przebić przez solidną powtórkę z rozszerzonej fizyki, trwającą semestr lub nawet dwa. Tak czy inaczej przyjdzie Ci trochę nadrobić.

I polecam też... zmianę deklaracji maturalnej. Geografia jest dość łatwym przedmiotem do zdania na maturze; całe mnóstwo kierunków na PP bierze ją pod uwagę przy rekrutacji zamiennie do fizyki:
http://www.put.pozna...zory_rankingowe
 
Do góry