Grzybica rąk - zapobieganie rozwojowi choroby.

N

natulka123

Guest
Nigdy nie miałam grzybicy i nie wiem czy mam dobre podejrzenia, ale zauważyłam, że u palców u dłoni zaczęła delikatnie łuszczyć się skóra, co też powoduje swędzenie. Nie wiem czy to nie przypadkiem początek grzybicy? Nie mam pojęcia skąd ona mogłaby się wziąć :/ Będę musiała się przejść z tym do dermatologa, ale czy do tego czasu jest jakiś bezpieczny sposób by zatrzymać rozwój choroby?
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
czasami tak się zdarza gdy po prostu słabo wytrzesz się po kąpieli pomiędzy tymi palcami. To wcale nie musi być grzybica. :) chyba, że przez dłuższy czas obserwujesz jakieś zmiany to może warto odwiedzić lekarza?
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
zgadzam się nie zawsze to musi być grzybica. Jeśli już coś chcesz na ten temat to ja stosowałam kiedyś http://gal.com.pl/pl/ulotki-suplementy/116-propolis-w-aerozolu-7.html sprawdz, powinno pomóc
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
oo propolis, to dobry pomysł. Ja nigdy go nie stosowałam ale wiem jak działa i jest skuteczny. W tym przypadku też może pomóc bo ma działanie przeciwbakteryjne dzięki zawartym w nim składników i pomaga pozbyć się grzybicy i innych zapaleń skóry.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
ale i tak polecam najpierw dermatologa czy nawet zwykłego lekarza, nie powinno sie nic stosować na własną ręke. Dany środek polecać moge ale lekarzem nie jestem
 
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Najczęstszą przyczyną złuszczania naskórka na opuszkach palców jest kontakt z czynnikiem drażniącymi (środki piorące i czyszczące) lub reakcje alergiczne. Proponuję stosować krem specjalnie przeznaczony do pielęgnacji skóry rąk. W razie braku poprawy porady udzieli lekarz rodzinny lub dermatolog.
 
N

natulka123

Guest
Dzięki, spróbowałam propolisu dlatego, że to naturalny środek i chciałam coś łagodnego. Pomogło ;)
 
M

merkaba12

Guest
oczywiscie za propolis pomaga tak sie bronia pszczoły przed grzybicami
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
A czy grzybica rąk może powstawać na skutek braku higieny właśnie rąk? unikaniu mycia lub stosowaniu niewłaściwych środków higieny np. złego mydła?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Z różnych przyczyn się bierze. Moim zdaniem lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nie wyobrażam sobie życia bez mycia rąk, a zamiast "jakiegokolwiek" wolę sięgnąć po mydło antybakteryjne. Tego samego uczę córkę.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
U nas też mydło antybakteryjne na porządku dziennym. Dzieci się nauczyły myć ręce po toalecie, w przedszkolu też o tym pamiętają więc jestem spokojna. Używamy dettolu, z tego co czytałam usuwa 99,9% bakterii więc po dokładnym myciu na pewno lżej na rękach ;) A skoro usuwa bakterie i wirusy to chyba też pomógłby w rozprzestrzenianiu się grzybicy.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
o to ja się zapytam, znasz ten dettol dobrze? bo ja mam ochotę kupić ale nie wiem na jaki zapach, rodzaj się zdecydować. Jeszcze go nigdy nie mieliśmy ale podobno to dobry produkt.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Dobry, ja jestem zadowolona. Ogórkowy ładnie pachnie, grejpfrutowy zresztą też ;) Ja mam taki dozownik bezdotykowy i teraz tylko wkłady kupuje, super sprawa zwłaszcza dla dzieci ;)
 
D

Dorka123

Guest
Ja kupuję ostatnio dettol z pompką. Kosztuje tyle, co zwykłe dobre mydło w płynie, a jednak to mydło antybakteryjne, więc jestem spokojniejsza, szczególnie o młodego, że nie znosi do domu i nie zjada bakterii z komunikacji miejskiej czy szkoły ;)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Skoro polecacie, to chyba kupię na próbę. Idzie jesień, łatwo o choróbska, zawsze to jakaś ochrona przed zarazkami. A jakie macie wrażenia z samego użytkowania? Bo te antybakteryjne lubią wysuszać ręce...
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
samba_mamba napisał:
Skoro polecacie, to chyba kupię na próbę. Idzie jesień, łatwo o choróbska, zawsze to jakaś ochrona przed zarazkami. A jakie macie wrażenia z samego użytkowania? Bo te antybakteryjne lubią wysuszać ręce...
To ja Ci powiem ze mi bardziej wysuszało zwykłe mydło niż antybakteryjne ;) Na początek polecałabym to do pielęgnacji, rumiankowe z mleczkiem bawełnianym, chociaż ja wypróbowałam kilka i żadne rąk nie wysuszało.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Za późno przeczytałam Twój post i kupiłam lawendowe. Jest w porządku i bardzo ładnie pachnie. Przesuszania nie zauważyłam, a myję ręce dość często. Następnym razem wypróbuję rumianek :)
 
D

Dorka123

Guest
Mi najbardziej podeszło to nawilżające z aloesem (jest w pompce i jako wkłady do aplikatora bezdotykowego też widziałam). Skóra po nim faktycznie jest taka mniej sucha niż po zwykłym mydle, chociaż kremu do rąk i tak używam codziennie, ale już nie po każdym myciu ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Można go spokojnie stosować u dwulatka? Żłobek się zaczął i jak tylko przychodzą dzieci do domu pierwsze co ganiam ich do łazienki. ale boję się, żeby mydło ich rąk nie wysuszało.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Myślę, że można. Dettol jest bardzo delikatny i nawet ja (a mam hopla z przerzutką na tym punkcie) stwierdzam, że nie wysusza rąk. Moja córeczka też nim myje łapki i nie zauważyłam niczego niepokojącego.
 
Do góry