Zakupy grupowe

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o takiego rodzaju zakupach? Z jakimi serwisami zakupów grupowych mieliście doświadczenia? Jakie są Wasze wrażenia?
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Osobiście mam bardzo dobre doświadczenie z tego typu formą zakupów. Kupując w taki sposób unikam zbędnego tłoku, a do tego wciąż są zniżki. Najczęściej kupuję na Gruperze. Ich oferty najbardziej mi odpowiadają. A Ty z jakich stron korzystasz?
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ja kupowałam kilkakrotnie bilety na przedstawienia właśnie na Gruperze :) oprócz tego zaopatrzyłam się tam w prezenty świąteczne dla rodziny.
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Właśnie fajną rzeczą na tej stronie jest to, że można kupować kupony rabatowe na różnego rodzaju oferty kulturowe. Bilety do teatru czy na koncerty są teraz dość drogie, a na Gruperze są o wiele tańsze.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No na pewno można zaoszczędzić na takich zakupach ale też można się mocno przejechać bo ludzie nie czytają dokładnie (albo w ogóle) warunków realizacji, szczególnie przy restauracjach,wycieczkach i tym podobnych ;/
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
No na pewno można zaoszczędzić na takich zakupach ale też można się mocno przejechać bo ludzie nie czytają dokładnie (albo w ogóle) warunków realizacji, szczególnie przy restauracjach,wycieczkach i tym podobnych ;/

Szczególnie przy wszelkich wycieczkach i wyjazdach bardzo ważne jest dokładne czytanie warunków. Wiadomo, że te oferty nie należą do najtańszych... Najważniejszym jest zapoznanie się z takimi kwestiami jak: data rezerwacji, data realizacji, co dokładnie obejmuje oferta (czasem atrakcje czy wyżywienie płatne są osobno).
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zapoznanie szczegółowe oferty jak najbardziej, a przy okazji zakupów grupowych można wspomóc życie dzieci oraz godną opiekę seniorów korzystając z propozycji grupera, który po raz trzeci "gra" na rzecz WOŚP.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja sobie muszę przejrzeć z ciekawości co jest na tych portalach, może trafię coś taniego :)
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Zapoznanie szczegółowe oferty jak najbardziej, a przy okazji zakupów grupowych można wspomóc życie dzieci oraz godną opiekę seniorów korzystając z propozycji grupera, który po raz trzeci "gra" na rzecz WOŚP.

Bardzo fajny pomysł z tymi ofertami :) możemy kupić coś po atrakcyjnej cenie, a dodatkowo wesprzeć WOŚP!
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Też tak sądzę, wiele ofert jest połączonych razem z fundacją WOŚP gdzie cały dochód jest przekazany na ich rzecz. Zawsze zrobimy coś dla siebie, ale pomożemy też tym, którzy tego potrzebują.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
A na pewno cały? Bo te zakupy grupowe to wiem, że biorą ogromny % od wszystkich sprzedanych ofert :)
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Te aukcje specjalne mają wspierać fundację WOŚP i całkowity dochód ze sprzedaży kuponów zostanie przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Muszę kiedy usiąść tak na dobrą sprawę i poszperać. Chwilowo rozglądam się za meblami w internecie :)
 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Przeglądając ostatnio strony zakupów grupowych zauważyłam, że na Gruperze pojawiło się coś takiego jak Gruperozłotówki. Zapoznałam się bardziej z tą opcją i okazało się, że jest to jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.
 

pola102

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tuangou, (team buying, 团购, 團購) - w wolnym tłumaczeniu grupowe zakupy to system tańszego nabywania przeróżnych towarów poprzez wykorzystywanie potęgi grupy. Metoda ta polega na zebraniu grupę osób i wspólnej negocjacji ceny ze sprzedawcą. Tuangou powstało w Chinach.
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
A jak te "złotówki" działają? Co dają?

Wyjaśnię na przykładzie: jeśli kupimy ofertę za 100zł to otrzymamy 10 Gruperozłotówek. Dziesięcioma Gruperozłotówkami możemy obniżyć cenę kolejnej zakupionej oferty na stronie o 10zł (czyli zamiast 100zł zapłacimy 90zł) i znów otrzymamy za niego Gruperozłotówki.
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zgadza się, już nawet to wypróbowałam i dostałam kilka gruperozłotówek, które wykorzystam przy następnym zakupie. Pewnie będzie to już niedługo bo widziałam tam specjalne oferty oznaczone serduszkiem, które idealnie pasują jako prezent na walentynki, a muszę kupić jakiś drobiazg dla swojego męża.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
A ok, nawet fajne, ale pewnie sa jakieś ograniczenia? Czy jak uzbieram 100 tych złotówek to wtedy np. ofertę za 100zł dostanę za free płacąc tym co zebrałam czy nie da się tak? :)
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
A ok, nawet fajne, ale pewnie sa jakieś ograniczenia? Czy jak uzbieram 100 tych złotówek to wtedy np. ofertę za 100zł dostanę za free płacąc tym co zebrałam czy nie da się tak? :)

Podobno za jakiś czas właśnie pojawią się również propozycje w całości płatne gruperozłotówkami.Oprócz tego np. pierwsze 10 zakupionych ofert będzie premiowane jeszcze większą ilością gruperozłotówek niż te obecne 10%.
 
Do góry