Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jakie studia wybrać?

studia matura geografia ekonomia matematyka angielski praca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 qvr

qvr

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 19:52

Jak większość młodych ludzi mam wątpliwości co do swojej przyszłości. Chciałbym pójść na dobrą uczelnie, na jakiś kierunek po którym bez większych problemów znajdę pracę(jak każdy...?). Na maturze zdaje roszerzoną geografie,rozszerzony angielski,hiszpański i podstawową matematyke. Zdążyłem zauważyć że na większość uczelni wymagana/preferowana jest niestety matematyka rozszerzona... ale mimo wszystko raczej zostanę przy podstawie. Myślałem nad kierunkami związanymi z handlem lub ekonomią. Dobrze celuję? Bardzo ciężko będzie mi się dostać? Proszę o pomoc, od długiego czasu jest to jedyny temat jakim zaprzątam sobie głowę.. nie mam pojęcia co robić.
  • 0

#2 fishionelka

fishionelka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 17:16

Jak większość młodych ludzi mam wątpliwości co do swojej przyszłości. Chciałbym pójść na dobrą uczelnie, na jakiś kierunek po którym bez większych problemów znajdę pracę(jak każdy...?). Na maturze zdaje roszerzoną geografie,rozszerzony angielski,hiszpański i podstawową matematyke. Zdążyłem zauważyć że na większość uczelni wymagana/preferowana jest niestety matematyka rozszerzona... ale mimo wszystko raczej zostanę przy podstawie. Myślałem nad kierunkami związanymi z handlem lub ekonomią. Dobrze celuję? Bardzo ciężko będzie mi się dostać? Proszę o pomoc, od długiego czasu jest to jedyny temat jakim zaprzątam sobie głowę.. nie mam pojęcia co robić.

Seminarium duchowne polecam.
  • 0

#3 RainQueen

RainQueen

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1694 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:53

Na ekonomie jest się ciężko dostać zwłaszcza na dobrą uczelnie.
Jeżeli zdasz wszystko na ponad 80% to możliwe że się dostaniesz.
Ale weź też pod uwagę inne kierunki.
  • 0

#4 kiwki

kiwki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 01:51

Moim zdaniem wybór studiów to indywidualna decyzja każdej osoby. Trzeba się zastanowić po prostu nad tym co się lubi robić i co się chce robić. Mam u siebie w szkole dziewczynę, która chodzi ze mną do Progresu ( ona na wizaż i stylizację), a skończyła Prawo... uczy się teraz tego, bo po prostu lubi.
  • 0

#5 Alyshia

Alyshia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 10:04

Dokładnie, zgadzam się z @kiwki trzeba się zapisać na takie studia, które będą nas interesowały, a nie np. tylko dlatego, żeby papierek ładnie wyglądał. Trzeba się zastanowić czy np. studia, które się wybrało nie znudzą nam się po roku.
  • 0

#6 karo535

karo535

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2013 - 12:58

Ja studiuję dziennie i jednocześnie chodzę do szkoły policealnej Centrum Nauki i Biznesu Żak w Krakowie, zajęcia mam w systemie zaocznym, więc bez problemu bo godzę. A wiadomo, że w tych czasach im więcej kwalifikacji tym lepiej. Zresztą studiuję zarządzanie a jednocześnie robię technika usług kosmetycznych, jak skończę wszystko to otworzę sobie mały własny salonik kosmetyczny :) i będę robić to co lubię. Same studia niewiele teraz dają ważny jest zawód i pasja, więc polecam takie rozwiązanie :).
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1606 postów

Napisano 19 luty 2013 - 17:13

Dzienne zarządzanie i zaoczne technikum? A gdzie czas na zabawę?! No chyba że mieszkasz w akademiku :021:
  • 0

#8 imaginary246

imaginary246

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 21 luty 2013 - 20:47

Tak, jak już zostało powiedziane - wybierz takie studia, które będą Cię interesowały. Jak się nia ma pomysłu na życie, to wybór nawet najlepszego kierunku nic nie da. Ile osób idzie na studia tylko dla papierka? A potem widzimy wypalenie zawodowe wśród trzydziestolatków.
  • 0

#9 Gakusen

Gakusen

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 luty 2013 - 00:06

Zgadzam się z Imaginary246. Najważniejsze to studiować z pasją. Jeżeli jednak chcesz kierować się pewną pracą i dobrymi zarobkami, to zajrzyj na rankingi kierunków, gdzie jest podane, które studia gwarantują to czego szukasz :)... Jednakże bez zainteresowań ciężko będzie utrzymać się na studiach.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#10 fishionelka

fishionelka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 00:37

Zgadzam się z Imaginary246. Najważniejsze to studiować z pasją. Jeżeli jednak chcesz kierować się pewną pracą i dobrymi zarobkami, to zajrzyj na rankingi kierunków, gdzie jest podane, które studia gwarantują to czego szukasz :)... Jednakże bez zainteresowań ciężko będzie utrzymać się na studiach.

A które niby gwarantują i co to za rankingi? :D Tylko błagam, nie mów, że konkurs na ładne wnioski uczelni pt. "kierunki zamawiane".
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia, matura, geografia, ekonomia, matematyka, angielski, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0