Telka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam,
Wie ktoś może coś więcej na temat nowego dofinansowania rzadowego do mieszkań, który ma zostać wprowadzony gdzieś w lipcu tego roku - mieszkanie dla młodych? Chciałabym kupić w końcu swoje mieszkanie i z tego co wime, nie trzeba mieć rodziny, żeby móc skorzystać z dopłaty, zgadza się? Jakie więc warunki trzeba spełnić? Opłaca się czekać?
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
HMm ja się jakiś czas temu pogubiłam, bo coś zmieniali ale teraz coś mówili że program jest jeszcze gorszy niż ta rodzina na swoim
 

Telka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Właśnie też słyszałam takie opienie, ale z drugiej strony zawsze lepiej dostać coś niż nic. Po za tym poczytałam wczoraj trochę i dowiedziałam się, że program jest zarówno dla małżeństw jak i singli. Są tam co prawda inne ograniczenia do co powierzchni mieszkania, ale chyba większym problemem jest zdolność kredytowa, która singiel musi wypracować. Wiadomo, w mąłżeństwie jest łatwiej.
 

kamiliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Tak dostaje sie 10 % wartości mieszkania ale do jakiegoś tam metrażu. Single również moga z tego skożystać jednak maksymalne metraż to chyba do 40 metrów. A i chyba najważniejsze że to dotyczy tylko nowych mieszkań, mieszkania z rynku wtórnego nie sa dofinansowane.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Nie no macie rację, lepiej nawet te kilka % taniej niż nie, pewnie że tak :) jak ktoś może skorzystać i zaoszczędzić to trzeba korzystać!
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Właśnie też słyszałam takie opienie, ale z drugiej strony zawsze lepiej dostać coś niż nic. Po za tym poczytałam wczoraj trochę i dowiedziałam się, że program jest zarówno dla małżeństw jak i singli. Są tam co prawda inne ograniczenia do co powierzchni mieszkania, ale chyba większym problemem jest zdolność kredytowa, która singiel musi wypracować. Wiadomo, w mąłżeństwie jest łatwiej.

O proszę, to małżeństwa będą miały nieźle, bo ponoć ma być jeszcze jedna edycja rodziny na swoim. A swoją drogą, ktoś się orientuje jakie tam było ograniczenie?
I jeśli chodzi o mieszkanie dla młodych, to fakt, nawet 10% to zawsze coś.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Każdy grosz zawsze się przydaje, jeśli ktoś może skorzystać to grzechem byłoby rezygnować ze wsparcia :)
 
I

immanentne

Guest
ja to oczywiście mam pecha, bo zdecydowałam sie jakiś czas temu juz kupić mieszkanie w 2013 i wtedy zlikwidowali singla na swoim, a ten nowy program wchodzi dopiero od 2014 :/
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Pisałam już w innym wątku, że to tak do końca nie wiadomo. Czytałam, że być może wystartuje w drugiej połowie roku. Chociaż piszą (pre zynajmniej w serwisie czasnafinanse.pl), że to nic pewnego. Więc trzymaj kciuki, może się uda. A tak właściwie, to nie możesz się wstrzymać jakiś czas? ;)
 
Do góry