Manipulowanie psychiką

Herald

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wie ktoś może jak manipulować własna psychiką, dokładnie mi chodzi o to aby oszukiwać samego siebie w skuteczny sposób. Słyszałem o rożnych przypadkach dziwnych np. zmiana koloru oczu, wyleczenie się z nowotworu itp. za pomocą własnej psychiki. Interesuje mnie czy można zawładnąć nad własnym umysłem, może ktoś coś wie na ten temat, może ktoś zna jakieś książki o tym?
 

Agniesia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stamtąd
Z pewnością da się, ale myślę, że potrzeba do tego ogromnej koncentracji i siły woli. Tutaj jeden z takich przypadków: http://www.figa.pl/Nie-jadl-i-nie-pil-przez-70-LAT-a530
 
S

Spamerski

Guest
Można zrepresjonować emocje czy potrzeby. Można też uroić sobie dany fragment rzeczywistości i stale go poszerzać, aby w końcu żyć w całkowicie urojonym świecie. Jednak z czasem takie działania mogą doprowadzić do choroby psychicznej, zatem nie polecam takich zabiegów. Jeśli masz jakiś problem, to moim zdaniem lepiej będzie zmierzyć się z jego przyczyną, niż oszukiwać siebie.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Słyszałem o rożnych przypadkach dziwnych np. zmiana koloru oczu
Ja mówiąc szczerze nie.
O niejedzeniu tak. O teleportacjach, telekinezie, itd też. O wyleczeniu siebie czy innych z nowotworów też. O zmianie koloru oczu nie. Jeśli można zmienić kolor oczu to można też zmienić się w dajmy na to wilkołaka. Albo smoka. Być może małego, ale smoka.
 

Herald

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Urojenie odpada, nie myślę tworzyć świata który nie będzie rzeczywistością.
Kriss proponuję Ci pomódl się do swojego boga, bo tak się wypowiadają ludzie z klapkami na oczach jak ty. Ewentualnie możesz iść sobie oglądnąć zmierzch, albo jakiś film o smokach, może akurat się dowiesz jak zmienić się w wilkołaka albo smoka. :loldev:
 
S

Spamerski

Guest
Przecież oszukując samego siebie tworzysz w swojej głowie obraz świata niezgody z obiektywną rzeczywistością.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
W magazynie "Świat wiedzy" był artykuł o naszym organizmie i jego zdolnościach w samoleczeniu.

Można je również uzyskać w sztuczny sposób za pomocą różnych chipów, chemikaliów czy czegoś podobnego.
Masz, tutaj gościu wyjaśnia o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=kyAHoWS_F04
 

nightmare01

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Olsztyn
Z tego co pamietam, w dziale "strefa 11, dziwy, iluzje" był taki temat jak "autohipnoza" czy jakos tak to sie nazywało. Była tam mowa o zahipnotyzowaniu samego siebie i takie tam. Daje takie efekty jak np. natychmiastowe uśmierzenie bólu itp. Jesli nie ma tego na tym forum (bo mogło mi sie pomylić) to warto to znaleść w goole bo ciekawy temat, : >
 

pandorra

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Da się manipulować emocjami. Można się poczuć lepiej. Da się oszukać psychikę. Tyle że niekoniecznie musi z tego coś konstruktywnego wynikać w życiu. Bardziej by mnie interesował temat czy człowiek może mieć jakikolwiek wpływ na rzeczywistość "od wewnątrz". Czary mary hokus pokus!
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
W ostatniej Polityce jest artykuł na ten temat - "Mózg na pilota".
Podobno nasze myśli, zachowania i zdolności można regulować.
To ciekawe i niestety może być niebezpieczne.
 

anetasav

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
16
Punkty reakcji
4
Generalnie to wiejskie legendy. Czujesz, że nie kierujesz swoją psychiką? Więc kto robi to za Ciebie? Nie jest możliwe wpłynięcie na zmianę koloru oczu za pomocą psychiki (nawet nie wiem czy można to zrobić za pomocą operacji) - to tak jakbyś chciał aby Ci na ręce wyrosło ucho. Leczenie nowotworów w ten sposób także jest niemożliwe* - Twoje nastawienie natomiast może skutecznie pomóć w zwalczaniu choroby.
Autorytet "Świata wiedzy" nie jest niepodważalny. Często można tam bzdury poczytać, np. na temat rozwoju fizyki, która ponownie zamienia się w arystotelesowską metafizykę - światy możliwe, połączenia czarne dziury - białe dziury, rzeczywistości alternatywne... Gadanie też, że wykorzystujemy 2% swojego mózgu już dawno przestało być sensowne - wykorzystujemy 100% swojego mózgu. Kto tego nie robi najczęściej ma problemy upośledzeniowe.
Zatem odpowiedź na Twoje pytanie: możesz manipulować swoją psychiką - urajać sobie "odmienne stany świadomości", wspomagać leczenie, zmieniać nawyki lecz nie da się samą psychiką leczyć.



*Teoretycznie nie, ponieważ możliwe jest wszystko, np. matrix.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
anetasav napisał:
Twoje nastawienie natomiast może skutecznie pomóć w zwalczaniu choroby.
................................................................

możesz manipulować swoją psychiką - urajać sobie "odmienne stany świadomości", wspomagać leczenie, zmieniać nawyki lecz nie da się samą psychiką leczyć.
Widzę tu stwierdzenia jeśli nie całkiem, to przynajmniej częściowo sprzeczne. Rozumiem, że "nastawienie" jest pewnym stanem psychicznym. Jeśli więc może skutecznie pomóc w zwalczaniu choroby, to znaczy, że może mieć właściwości lecznicze. Efekt placebo jest najprostszym tego przykładem.
Dlaczego więc nie można leczyć psychiką skoro potwierdzone jest jej oddziaływanie na stany chorobowe?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
makfil napisał:
Dlaczego więc nie można leczyć psychiką skoro potwierdzone jest jej oddziaływanie na stany chorobowe?
Ktoś kiedyś żartobliwie powiedział mi, że nawet medycyna jest bezradna, kiedy człowiek chce żyć...
Stany ludzkiej świadomości, nasza psychika to wbrew pozorom obszerna dziedzina i do końca nie jest zbadana. Niczym głębiny oceanu. Nie sądzę, by kiedykolwiek można było napisać ( powiedzieć) : wszystko już wiemy i potrafimy wyjaśnić logicznie.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Bluesia napisał:
Ktoś kiedyś żartobliwie powiedział mi, że nawet medycyna jest bezradna, kiedy człowiek chce żyć...
Właśnie dlatego próbowałem dowiedzieć się, dlaczego nasza netowa koleżanka zalicza to do "wiejskich legend"... :)
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Herald napisał:
zmiana koloru oczu
Nie umiem jeszcze tego świadomie robić, ale moje oczy zmieniają odcień w zależności od mojego nastroju i stanu zdrowia.
Mogą być jasne szaro-błękitne (zły nastrój, stres, osłabienie), a potrafią się zrobić nawet granatowe (radość, euforia, pełnia sił i im lepiej tym ciemniejsze).
Tak więc zmiana koloru w zakresie odcieni jest możliwa, a w zmianę między stricte kolorami nie uwierzę.
 

BlessYa_!

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
1
Polecam książki "potęga podświadomości" i "Ręce precz od tej książki" oraz fil "secret". Jest tam dużo pożytecznej wiedzy oraz informacji na temat np. prawa przyciągania :)
Znam osoby które nie wierzą w to, co jest opisane w książkach :p Jednak ja do nich nie należę.
Osobiście siłami psychiki powiększyłam sobie usta. Od dziecka miałam tak zwaną "kreskę" zamiast ust :p Jednak teraz porównując zdjęcia moje usta wyglądają nawet ponętnie :)



Pozdrawiam.
 
Do góry