Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Najmocniejszy gaz pieprzowy

Najmocniejszy gaz pieprzowy gaz pieprzowy dobry gaz pieprzowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#161 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 13:31

Masz takiego contigo? Słyszałem że trzymają ciepło koło 4h, to prawda?

dostałam taki pod choinkę razem z siostrą i naprawdę byłyśmy zaskoczone. Raz zrobiłyśmy test i po 5h napój był dość ciepły więc kubek warty zakupu

Ciekawy zestawik. Daj znać jak z jakością jak zaczniecie z niego korzystać, bo może też sobie kupie do mieszkania

jeżeli chodzi o te noże to są niezawodne, aż chce się siedzieć w kuchni i gotować :D

"modułowy system przenoszenia oporządzenia osobistego Sił Zbrojnych USA. W szerszym użytku od roku 2001. Zestaw wymiennych elementów umożliwia komponowanie zestawów najlepiej odpowiadających potrzebom użytkowników" czyli możesz do plecaka przyczepić to czego ci potrzeba. W militaria.pl jest bardzo duzo przedmiotów kompatybinych z tym systemem 

o dzięki wielkie :D a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ? 

• 0

#162 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 403 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:12

jeżeli chodzi o te noże to są niezawodne, aż chce się siedzieć w kuchni i gotować

A wytrzymałość noża jak chodzi o wyginanie się części tnącej? Bardzo często jest to problem gdy kroi się twardsze rzeczy. 

dostałam taki pod choinkę razem z siostrą i naprawdę byłyśmy zaskoczone. Raz zrobiłyśmy test i po 5h napój był dość ciepły więc kubek warty zakupu

A w jakich warunkach robiłyście test tego contigo? Bo jak stał w temperaturze pokojowej to nijak się to ma do warunków na zewnątrz :P A to jest czynnik który bardzo wystudza napój - temperatura zewnętrzna.

o dzięki wielkie a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ? 

W sumie są tak duże rabaty, że pewnie kupie jakieś ciuchy albo kurtkę. Nad tą sie zastanawiam https://www.militari...1-1_p20600.xml 

• 0

#163 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:49

A wytrzymałość noża jak chodzi o wyginanie się części tnącej? Bardzo często jest to problem gdy kroi się twardsze rzeczy. 

nie ma takiego problemu, czy kroje ugotowane czy surowe warzywo wszystko ładnie się wtapia

A w jakich warunkach robiłyście test tego contigo? Bo jak stał w temperaturze pokojowej to nijak się to ma do warunków na zewnątrz :P A to jest czynnik który bardzo wystudza napój - temperatura zewnętrzna.

nie no to by było bezsensu, wystawiłyśmy je po prostu na balkon :D

W sumie są tak duże rabaty, że pewnie kupie jakieś ciuchy albo kurtkę. Nad tą sie zastanawiam https://www.militari...1-1_p20600.xml 

niestety link coś nie działa, więc napisz nazwę lub wstaw jeszcze raz :p 

• 0

#164 mymyk

mymyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:14

nie ma takiego problemu, czy kroje ugotowane czy surowe warzywo wszystko ładnie się wtapia

a czym ostrzysz takie noże ? Masz jakąś specjalną otrzałke ?

a można go prać w zmywarce?

o dzięki wielkie a w ogóle macie jakieś zachcianki na wyprzedaż ? 

ja się zastanawiam nad takim buffem z kapturem --> militaria   pl/buff/kaptur_buff_hunter_military_buf115363_846_10_00_p90858.xml   miał ktoś z Was coś takiego ? Sprawdzi się w górach ?

• 0

#165 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 403 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 22:46

ja się zastanawiam nad takim buffem z kapturem --> miał ktoś z Was coś takiego ? Sprawdzi się w górach ?

Nie specjalnie widzę wygodę tego. Nie lepiej kupić bufa zwykłego? Chroni podobnie, a na pewno jest wygodniejszy.

a można go prać w zmywarce?

Po co chcesz myć w zmywarce kubek skoro codziennie trzeba z niego korzystać? Nie lepiej już takie kapsułki kupić militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml ?

a czym ostrzysz takie noże ? Masz jakąś specjalną otrzałke ?

Strzelam... diamentowa albo elektryk albo "osełkowa" ;) bardzo popularne są takie militaria.pl/taidea_technology/ostrzalka_diamentowa_taidea_360_600_1200_t1202dc_p32707.xml 

niestety link coś nie działa, więc napisz nazwę lub wstaw jeszcze raz :p 

Brandit m65 w kolorze oliwkowym - tak mi się wydaje ze tak można go określić xD 

• 0

#166 corka

corka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:21

Nie specjalnie widzę wygodę tego. Nie lepiej kupić bufa zwykłego? Chroni podobnie, a na pewno jest wygodniejszy.

kwestia indywidualnego komfortu ale też nie wydaje mi się to wygodne

Po co chcesz myć w zmywarce kubek skoro codziennie trzeba z niego korzystać? Nie lepiej już takie kapsułki kupić militaria.pl/tabletki_sigg_do_czyszczenia_termosow_-_20_sztuk_709_n_p68895.xml ?

i myślisz, że takie coś będzie myło lepiej niż zmywarka?

Strzelam... diamentowa albo elektryk albo "osełkowa" bardzo popularne są takie militaria.pl/taidea_technology/ostrzalka_diamentowa_taidea_360_600_1200_t1202dc_p32707.xml 

według mnie to jest najlepsze narzędzie do ostrzenia noży: militaria.pl/ganzo/ostrzalka_ganzo_touch_pro_-_zestaw_p57883.xml

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#167 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 403 postów

Napisano 02 luty 2018 - 16:27

i myślisz, że takie coś będzie myło lepiej niż zmywarka?

Jeżeli od czasu do czasu umyjesz go z taką kapsułką to będzie czysty i zachowa "świeżość" a możęsz go codziennie myć ręcznie. Ja np. nie wyobrażam sobie czekać całego dnia po użyciu raz kubka termo żeby się wyprał w zmywarce i znowu był na jednen raz.. bezsens.

według mnie to jest najlepsze narzędzie do ostrzenia noży:

Pod jakim względem jest ono najlepsze? Szybkość ostrzenia, dokładność czy co jest takiego wow? ;>

Gaz pieprzowy Fox Labs polecacie? 

• 0

#168 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 02 luty 2018 - 21:47

Jeżeli od czasu do czasu umyjesz go z taką kapsułką to będzie czysty i zachowa "świeżość" a możęsz go codziennie myć ręcznie. Ja np. nie wyobrażam sobie czekać całego dnia po użyciu raz kubka termo żeby się wyprał w zmywarce i znowu był na jednen raz.. bezsens.

rzeczywiście tak jak napisałeś to bezsensu, poza tym robi się coraz cieplej, więc już częściej wychodzi się z domu na jakieś krótkie wycieczki, chociaż niestety przydałyby mi się nowe buty, bo moje stare już się wysłużyły :/

Pod jakim względem jest ono najlepsze? Szybkość ostrzenia, dokładność czy co jest takiego wow? ;>

a mój tato nadal używa najprostszej ostrzałki jakie są, nie wiedziałam że takie cuda robią :o

Gaz pieprzowy Fox Labs polecacie? 

chyba nawet można się porównać do mace, ale jak masz trochę hajsu to może pistolet walther ppq ? ;p 

• 0

#169 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 403 postów

Napisano 03 luty 2018 - 15:27

a mój tato nadal używa najprostszej ostrzałki jakie są, nie wiedziałam że takie cuda robią :o

Najprostszej tzn kamienia? Osełki militaria.pl/tm/oselka_tm_ss-8_mn-68-220_p2418.xml  ?

chyba nawet można się porównać do mace, ale jak masz trochę hajsu to może pistolet walther ppq ? ;p 

Po co mi pistolet? Gdzie ja go schowam idąc biegac? xD Wracając do merytoryki pytania, fox mean strumień żel to 3mln SHU i około 20%MC który mace jest o porównywalnych parametrach?

• 0

#170 mymyk

mymyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 03 luty 2018 - 17:58

Najprostszej tzn kamienia? Osełki militaria.pl/tm/oselka_tm_ss-8_mn-68-220_p2418.xml  ?

a wiesz może czy własnie na takiej prostej osełce można ostrzyć scyzoryki albo ostrza w multitoolach ? czy to juz muszą byc jakos specjalnie dedykowane narzędzia do ostrzenia ?

Swoją drogą , planuję kupić siostrze jej pierwszy gaz pieprzowy, zastanawiam się czy od razu jej podarowac flakonik czy moze zacząć bezpieczniej od zestawu z płytą cd i tutorialami jak to obsługiwac ? p.s. ma 17 lat.

• 0

#171 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 03 luty 2018 - 20:31

właśnie z takiej osełki, niby nic specjalnego, ale potem noże ostre że trzeba uważać na palce

a wiesz może czy własnie na takiej prostej osełce można ostrzyć scyzoryki albo ostrza w multitoolach ? czy to juz muszą byc jakos specjalnie dedykowane narzędzia do ostrzenia ?

szczerze mówiąc nic takiego nie widziałam, ale może takie małe ostrzałki kieszonkowe się do tego nadają

Po co mi pistolet? Gdzie ja go schowam idąc biegac? xD Wracając do merytoryki pytania, fox mean strumień żel to 3mln SHU i około 20%MC który mace jest o porównywalnych parametrach?

jeżeli chodzi o MC to fox nie ma sobie równych. Nie ma porównywalnych parametrów, ale myślę że mace spokojnie sobie poradzi tak samo jak fox, poza tym po co nam taki mocny gaz ? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#172 Menua

Menua

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 11 maj 2018 - 07:49

Najmocniejszy czy po prostu dobry i skuteczny w przyzwoitej cenie? Bo to zasadnicza różnica. Polecam szukać modeli firm KKS, czyli już tych w pełni profesjonalnych i bardzo skutecznych.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#173 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 25 maj 2018 - 08:36

Najmocniejszy czy po prostu dobry i skuteczny w przyzwoitej cenie? Bo to zasadnicza różnica. Polecam szukać modeli firm KKS, czyli już tych w pełni profesjonalnych i bardzo skutecznych.

Myślę że każdy gaz będzie skuteczny jedne bardziej, drugie mniej ale myślę że w gazach i tak wygrywa mace

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0