Cygara

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.

Czy są tutaj ludzie chętni podyskutować na temat cygar?
Jakie są wasze ulubione marki, kupujecie na sztuki, czy może większe ilości, jak często palicie i od kiedy?

Ostatnio znalazłem w sieci piękny humidor - i pięknie drogi ;)

http://www.ebay.com/itm/Cohiba-Car-Edicion-Humidor-100-Authentic-Guarantee-USED-FREE-FEDEX-SHIPPING-/190723704596?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c6804c714&autorefresh=true
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Co do tego humidora - zupełnie nie mój styl, ja bym wybrała coś bardziej klasycznego i eleganckiego, np to:
http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/default.asp?kat=18171&pro=517203

Ulubione?
Produkowane na Gran Canarii Condale (z tytoni dominikańskich i kubańskich) - dość delikatne, fantastyczne dla kobiet, obecnie w Polsce w ogóle ich nie widuję. Poza tym kubańskie Romeo y Julietty, Montecristo i ulubione przez mojego ojca Partagasy. Dominikańskie Macanudo są znakomite, w niczym nie ustępują kubańskim. A z tańszych, "codziennych" cygar dominikańskie Balmorale są naprawdę smaczne.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Znajoma która nigdy nie paliła cygar opowiadała mi, że na urodziny dostała Espendidosa Cohiby nie wiedziała jak to się pali, odgryzła końcówkę i wyrzuciła po kilku zaciągnięciach (aż serce zabolało) :(
Romeo y Juliette też lubię, poza tym no to jednak Cohiba zdecydowanie. Jak napisałaś o "codziennym" paleniu to ostatnimi czasy popalam 3x3 Churchilla.
Swoją drogą miło spotkać w kręgach palaczy cygar kobietę :)
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
:D
Jak już się ktoś szarpnął na Esplendidosa to mógł dorzucić obcinarkę za piątaka... ^^

Churchille dla mnie jednak trochę za wielkie, z reguły trzymam się klasycznej corony, 5-6cali, jak ma być dłuższe to może jakąś panatelę..?

Te 3x3 to nie Davidoffa? Nie paliłam, więc nei wiem, do ręcznych Davidoffów trochę się zraziłam już sporo czasu temu, bo moim zdaniem miały taki sobie stosunek jakości do ceny, ale podobno coś się tam u nich pozmieniało. Cohiby są świetne, ale moim zdaniem sporo marek im nie ustępuje, a mają dużo przyjemniejszą cenę.
 

pilmotif

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Raz w życiu zapaliłem cygaro i z przyzwyczajenia od papierosów zaciągnąłem się dymem z cygara. Zacząłem kaszleć jak głupi i przez najbliższe kilka godzin nie miałem ochoty, ani na papierosa ani tym bardziej na cygaro :p Ja nie widzę w tym nic przyjemnego, żeby palić cygaro i się nim nie zaciągać.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Ja się tam zaciągałam (też nie umiem się nie zaciągać) i nie było żadnego kaszlu ani nic.
Delikatesy z Was... ^^



;-)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Do cygar potrzebne mocne gardło i twarde cojones!

Te 3x3 są naturalnie od Davidofa dzisiaj właśnie kurier przywiózł mi kilka sztuk, więc na weekend będzie jak znalazł :p
A co do zaciągania to różnie, zależy też od cygara, czasami lepiej jest się nie zaciągać i delektować w ustach tym smakiem (zwłaszcza tymi w górnych półek).
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dymek z cygar ładnie pachnie dla niepalacych.
Straszą rakiem warg, jeśli się pali cygara. Prawda to, Państwo Palacze?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Podobne szanse masz przy spożywaniu alkoholu. Jak się człowiek boi chorób to niech odstawi wszystkie używki na bok i będzie spokój :)
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Straszą rakiem warg, jeśli się pali cygara. Prawda to, Państwo Palacze?
Nie tylko warg, rak może się pojawić w całej jamie ustnej.
A także w przełyku, krtani, płuc... W końcu nawet jak się ktoś nie zaciąga, to trochę substancji rakotwórczych się tam dostaje.

Ale Diva ziomek też ma rację - tak to można co do wielu rzeczy - alkohol powoduje marskość wątroby, alkoholizm, cukrzycę i setkę innych rzeczy, kawa wypłukuje z kości wapń, sprzyja nadciśnieniu, ble ble ble... Nawet słuchanie muzy czy czytanie książek może być niezdrowe. ;-)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Kriss - Wystarczyło napisać krótko, że to życie jest niezdrowe ;)

Zamawiam ze znajomymi cygara na sylwestra i zastanawiam się co brać, może espendidos? Jak się bawić, to się bawić.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Dzisiaj nowy nabytek - cygara Miranda Tabacos tym razem z Kuby. Dosyć łagodne, czuć lekką nutkę ostrości, ale w gardło zdecydowanie nie pali :)
10 cygar wraz z ładnym cedrowym pudełkiem. Koszt z przesyłką wyniósł około 150zł. Za kilka dni przymierzam się jeszcze do cohiba Esplendidos (a co, jak się bawić to się bawić!).

http://img339.imageshack.us/img339/6274/dscn9164.jpg
 
M

MacaN

Guest
cygara... z chęcią bym zapalił, ale nie umiałbym tego chyba zrobić, tzn. nie wiem jak je palić, by delektować się tym dymem i aromatem... Nie wiem, czy nie byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto...
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Dlatego też na początku historii z paleniem cygar nie kupuje się nic drogiego. Kup sobie jedno cygarko np. 3x3 Davidoffa (kosztuje od kilku do kilkunastu zł w zależności od rozmiaru i sklepu), przy odpalaniu okręcasz cygaro do okoła aż się będzie ładnie żarzyć. Przy paleniu sobie tak "pykasz" tym cygarem, albo bierzesz większe i dłuższe pociągnięcia. Moje pierwsze cygara to było właśnie 3x3 i Vasco Da Gama (nie polecam), Albo jeśli wolisz możesz kupić cygara smakowe (nie cygaretki!).

Pozdrawiam i powodzenia życzę.
 

antkrosny

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja podobno jestem dziwny, bo papierosy nie są dla mnie. Nie mogę ich palić, za to cygara kubańskie są jak najbardziej ok
 
Do góry