owłosienie na piersiach

Halls

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
1
witam,
niedawno zauważyłem u mojej kobiety włoski na klatce piersiowej i brzuchu. Ona się tego bardzo wstydzi i nie chce się przy mnie rozbierać, mi to nie przeszkadza, ale czytałem że to mogą być objawy jakiejś choroby. Ona nie chce na ten temat ze mną rozmawiać i nie chce iść do lekarza. Czy któraś z was miała taki sam problem jak ona ? doradźcie mi jak mam ją przekonać do wizyty u lekarza.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Jeśłi są to pojedyńcze włoski np w okolicach pępka i jakiś "jedynak" między piersiami, to raczej nie jest nic groźnego, zdarzają się takowe.
Ale dobrze jest się zbadać. Być może to jakieś zamiany hormonalne. Antykoncepcja hormonalna też może wpłynąć na owłosienie.
Pogadaj z nią, powiedz, że ma się nie wstydzić, że Tobie to nie przeszkadza, ale martwisz się i że powinna zrobić badania. Może poprosić o skierowanie na badania krwi na hormony u ginekologa przy najbliższej wizycie :)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, więc najlepiej by się udała do ginekologa-endokrynologa, który zleci badania.
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
mysle ze najpierw musi sie upewnic ze i tak sie Tobie podoba, poczuc sie piekna:) wtedy Ci zaufa i pojdzie ze twoja rada do lekarza
 
Do góry