Czym się kierować szukając sali na wesele ?

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Hejka :tongue:
Od razu powiem, że temat nie dotyczy mnie, ja jedynie pomagam siostrze w organizacji jej wesela. Otóż kilka dni temu przyjęła oświadczyny szwagra i zaczynają powoli myśleć o ceremonii.
Nie chcą angażować dodatkowych firm, pośredników raczej na własną rękę wszystko chcą zrealizować.
No więc właśnie....
Czym się kierować przy organizacji i wyborze sali weselnej? Jak to od strony technicznej wygląda?
PS
Znacie jakiś ciekawy punkt w Warszawie lub w okolicy, który moglibyście polecić z salą weselną?
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Mogę Ci załatwić u siebie w pracy mojej żony. Fakt, jest to szkolna aula obiadowa ale spokojnie nadaje się na weselicho bo... mam bar i dobrą lokalizację (okolice Hallera). Były Szef mojej kobitki (kucharzyła tam wiele lat) drogi nie jest... bo ciągle robi weselicha... Na ile osób to ma być no i jakie wymogi?
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Fotografuję śluby i wesela, więc dosyć często bywam na weselach i różne rzeczy widziałem. Obejrzyjcie salę, powąchajcie...niektóre śmierdzą stęchlizną lub ubikacją. W niektórych jest brudno jeszcze przed weselem.
Warto też ustalić ilu będzie kelnerów...może 1 na 100 gości. Kiedyś fotografowałem wesele, na którym, jak w dobrym lokalu alkohol nalewał kelner...zero butelek na stołach...tyle, że kelnera nie mozna było znaleźć. Z muzykami warto ustalić co i ile będą grać...jak głośno...
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Wesele bardzo ważna rzecz w życiu każdej pary i z pewnością bardzo skomplikowana przy organizacji. Trzeba zadbać o każdy szczegół tak, aby wszystko wyszło jak należy. Otóż ja nad sprawami organizacyjnymi nad swoim weselem spędziłam kilka tygodni, ale było warto :) W każdym razie rzeczą najprostszą jest powierzenie wesela odpowiednim firmom, ale tutaj chyba nie ma tej radości. Pryz weselu: -określcie budżet, -liczbę gości,-wybierzcie fotografa, kapele (oczywiście po sprawdzeniu portfolio). Co do sali to w Markach około 15 km od stolicy jest hotel Mistral, który między innymi organizuje wesela. Plusem jest to, że właściciele potrafią się do wszystkiego dopasować. Moje propozycje zostały spełnione. Wszystko jest do dogadania. Obsługa szybko latała. Dekoracja ładna w kolorze ecrii, dużo przestrzeni, parkiet spory. Jedzenie dobre, szeroki wybór. Jeśli cokolwiek zainteresuje Cię to pytaj.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Sal przed wyborem warto obejrzeć, dobrać jej wielkość do ilości gości, faktycznie dobrze jest powąchać. Myślę, że sale parterowe bez "balkonów" z uwagi na alkohol są wygodniejsze.

Ostatnio byłam na weselu, gdzie muzycy grali jak by w piwnicy, taka osobna sala do tańcowania. Uważam, ze to zły pomysł. Muzykę na weselu trzeba słyszeć, żeby porywała do zabawy, więc z moich obserwacji wynika, że lepsza jest taka na której można i posiedzieć i zjeść, ale również poszaleć na parkiecie.

Ceny również są ważne. Najlepiej pojeździć pooglądać sale popytać o ceny uważnie się im przyjrzeć i dokonać jakiegoś wyboru :)
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
- opinie znajomych (czyli byli tam na weselu, sylwestrze) - jak obsługa, jedzenie, czy ciasno, zimno/za gorąco,
- ile gości chcecie zaprosić i ile max może być na sali,
- jaka jest podłoga do tańca ;) śliska odpada!
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja mogę polecić miejsce, w którym moja siostra miała wesele. Nazywa się u Rowdala, z tym, że jest to pod Warszawą, bo w Piorunowie. Ale okolica piękna duzo miejsca w środku i na zewnątrz, Naprawdę świetnie, dodatkowo można miejsca noclegowe tam załatwić jak np. gość z daleka. Jest też bar, więc jeśli będzie barman może robić tam drinki :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Na pewno sala musi się Wam podobać wizualnie, ponadto miło by było, żeby otoczenie też się jakoś prezentowało. Wygląd sali, jej wielkość (musi być dostosowana do liczby gości, żeby nie było za ciasno, ale też żeby nie było tak, że ciężko będzie spotkać człowieka ;)). Zwróćcie uwagę na to czy jest jedna czy też dwie oddzielne (na jednej stoły, na drugiej parkiet). Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, sami musicie określić, które by Wam odpowiadało. Koszt też jest istotny i tu należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak menu - musicie wiedzieć za co płacicie, a więc ilość posiłków, ich rodzaj, co zawiera się w cenie, a co trzeba załatwić we własnym zakresie (zwykle tort, ciasta, alkohol), czy życzą sobie tzw. korkowe, czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty, jak wygląda obsługa. Jeśli macie gości z daleka, warto się zorientować czy jest możliwość przenocowania gości. W poszukiwaniu sali dobrze by było pojeździć i pooglądać, warto też wziąć pod uwagę opinie znajomych, rodziny :)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
ilkas napisał:
Wesele bardzo ważna rzecz w życiu każdej pary i z pewnością bardzo skomplikowana przy organizacji. Trzeba zadbać o każdy szczegół tak, aby wszystko wyszło jak należy. Otóż ja nad sprawami organizacyjnymi nad swoim weselem spędziłam kilka tygodni, ale było warto :) W każdym razie rzeczą najprostszą jest powierzenie wesela odpowiednim firmom, ale tutaj chyba nie ma tej radości. Pryz weselu: -określcie budżet, -liczbę gości,-wybierzcie fotografa, kapele (oczywiście po sprawdzeniu portfolio). Co do sali to w Markach około 15 km od stolicy jest hotel Mistral, który między innymi organizuje wesela. Plusem jest to, że właściciele potrafią się do wszystkiego dopasować. Moje propozycje zostały spełnione. Wszystko jest do dogadania. Obsługa szybko latała. Dekoracja ładna w kolorze ecrii, dużo przestrzeni, parkiet spory. Jedzenie dobre, szeroki wybór. Jeśli cokolwiek zainteresuje Cię to pytaj.
Cześć, właśnie przeglądam obiekt, mi się podoba. Dzisiaj prześlę siostrze namiar. Powiedz jak to wygląda ze sprawami finansowymi, technicznymi, konfiguracją? Jaka jest pojemność sali. Jak jedzenie, obsługa, okolica?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Dokładnie nie pamiętam ile płaciłam za osobę, ale było to w granicy 180-200pln. Przeglądałam również oferty podobnych obiektów to tutaj wyszło nieco taniej. Jeśli chodzi o techniczne sprawy to nie odnotowałam jakiś szczególnych wad, wpadek gospodarza. Plusem natomiast była pełna konfiguracja z mojej strony w sprawy organizacyjne. Właściciel komunikatywny doradzał, swoje rozwiązania i otwarty na nasze propozycje. Pojemność sali to myślę, że ponad 100 osób się zmieści. My mieliśmy 90-ciu gości i było ok. Duży wybór świeżych dań. Obsługa sprawnie działała. W okolicy las i stawiki i to było jednym z czynników, które nas przekonały. Jeśli będziesz zainteresowana to podjedź z siostrą, zobaczcie jak to wygląda od kuchni i podejmijcie decyzje.
pozdr ;)
 
J

jadwinia

Guest
Dla mnie osobiście ważne jest otoczenie, sali, hotelu, restauracji :) dlatego podoba mi się oferta Głęboczka, który jest położony na pojezierzu Brodnickim, otoczony winnicami ;p poza tym hotel, oprócz, że wynajmuje sale na wesela i inne uroczystości - posiada swoje SPA :)
 
E

Ejan87

Guest
Sala musi tez wielkościowo odpowiadać ;p ale widzę na stronie tego Głęboczka, że ma je nie najgorsze ;p i faktycznie, to otoczenie winnic jest super ;) wygląda to świetnie, nawet jak na zdjęcia. Widzę, że mają też swój profil na FB:)
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Bardzo ważna jest wielkość sali - tak, żeby goście zmieścili się przy stołach i na parkiecie, ale też żeby nie musieli się szukać po wielkiej sali :p Oprócz tego istotne jest otoczenie restauracji - nam się jedna restauracja bardzo podobała, mieli super ofertę, ale okazało się, że knajpka jest zlokalizowana w centrum miasta przy ruchliwym skrzyżowaniu :-/ Dla nas odpada, bo uważamy, że goście muszą mieć gdzie wyjść na spacer, dlatego ostatecznie wybraliśmy salę, która zlokalizowana jest w parku, a za nią jest las :) Oprócz tego warto wybrać się do właściciela/menagera restauracji z długą listą pytań - można taką znaleźć w sieci, gdzie m.in. poruszane są kwestie dotyczące ilości toalet, rodzaju stołów i możliwego ich ustawienia, obecności klimatyzacji, możliwości wynajęcia noclegów itd. itp. Wybór sali weselnej to jeden z dwóch najważniejszych wyborów odnośnie samego przyjęcia (drugą jest wybór zespołu), bo odpowiednie miejsce do zabawy i pyszne jedzenie, to już połowa sukcesu ;-) Warto przygotować się do spotkania z menagerem, a wcześniej odpowiedzieć sobie na pytania: ile osób będzie na weselu, czy wesele ma być bardziej eleganckie, czy swojskie, ile pieniążków możemy przeznaczyć na osobę, czy chcemu kuchnię tradycyjną czy nowoczesną...
 

orsonik

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Szczecin
Poza wielkością sali czystościa i wszystkimi innymi czynnikami najważniejsze jest jedzenie. Jeśli kuchnia jest byle jaka to i zabawa byle jaka. Polecam również sprawdzenie toalet aby były czyste. No i oczywiście waszym podstawowym doradcą jest Google. Wystarczy wpisać w Google "opinie na temat lokalu ...." ludzie bardzo dużo piszą i chętnie odpowiadają na pytania.
 

tomk1

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Myślę że jednak cena mimo wszystko jest wyznacznikiem

Myślę że jednak cena mimo wszystko jest wyznacznikiem
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
A mi się wydaje, że jednak klimat sali. W cenie mogę być jeszcze w miarę elastyczna, ale sala przede wszystkim musi mi się podobać.
Co do takich technicznych szczegółów, to tak jak już ktoś wyżej pisał warto sobie zrobić listę pytań przed wybraniem się do właścicieli sal. Interesowałam się ostatnio tematem, sporo przydatnych wskazówek znalazłam na stronie wódki Pan Tadeusz, oprócz porad do wyboru sali znajdzie się jeszcze kilka cennych informacji dotyczących innych spraw związanych z weselem, polecam zajrzeć. Przy okazji możesz sobie zobaczyć promocje alkoholowe ;)
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
na pewno lokalizacją, wystrojem, menu, jakie proponują oraz cena, to myślę są najważniejsze czynniki, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze sali weselnej.
 

Tatainka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
jadwinia napisał:
Dla mnie osobiście ważne jest otoczenie, sali, hotelu, restauracji :) dlatego podoba mi się oferta Głęboczka, który jest położony na pojezierzu Brodnickim, otoczony winnicami ;p poza tym hotel, oprócz, że wynajmuje sale na wesela i inne uroczystości - posiada swoje SPA :)
Byłam tam na wczasach, jest naprawdę pięknie mimo że ceny nie są najniższe to warto ten pomysł rozważyć
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
jak planowałam swoj wesele to sprawdziałam przede wszystkim, czy z salą dostanę nocleg,bo miałam dużo przyjezdnej rodziny i znajomych. i żeby było ładnie, czysto i bez tandetnych papierowych ozdób itp. tandety w ogóle nie lubię i nie zgodziłam się na wiszące gołąbki, różowe kwiaty i inne cuda.
 
Do góry