Co jeść nieekstremalnie żeby schudnąć

wisniowy13

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Wiem że takich tematów wszędzie pełno ale napiszę.
Jestem 16 letnim chłopakiem. Mam 170 cm wzrostu i aktualnie 75.3 kg (Schudłem 1.3 kg)
Aktualnie próbuję się odchudzać od ok. 1.5 tyg.
Śniadanie najczęściej ciemna bułka bez masła z serem. II śniadanie tost z serem/bułka. Obiad najczęściej jakiś kurczak z ryżem, sałatą, sosem. Niestety zdarza mi się jeść smażone Kolacja bułka, reszta obiadu gdy nie zjem całego- często specjalnie.
Jem jabłka, grapefruity, mandarynki. Z warzywami średnio bo nie bardzo je lubię najczęściej jakaś sałata do kurczaka zawiniętego w tortillę. Jajka też średnio lubię
Herbatę piję bez cukru, żadnych słodyczy fastfoodów nie jem.
Ćwiczę na orbitreku 30 min dziennie.
Co jeszcze robić żeby bardziej schudnąć. Jak się bardziej zmotywować?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Jedz więcej białka te ciemne bułki to i tak na pszennej mące robione. Skoro schudłeś prawie 1.5kg w 1.5tyg do dobrze odpowiednie tępo co się martwisz.

Co do motywacji to troche szybko CI jej brakuje ale wpisz sobie na yt mma motivation czy bobydulding motivation na mnie działa.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Sam orbitrek to może być za mało. Do ćwiczeń kardio wprowadź trochę ćwiczeń na masę mięśniową, jesteś w takim wieku, że możesz. Nie wiem czy wiesz, ale to mięśnie w znaczniej mierze odpowiadają za spalanie tłuszczu i metabolizm. Sam przeczytaj:
"Tkanka mięśniowa jest tkanką aktywną metabolicznie. Jeden kilogram mięśni dziennie spala w spoczynku 13 kcal. Kilogram tłuszczu spala natomiast dziennie 4,5 kcal. Dlatego osoby o dużej masie mięśniowej mają wyższy poziom metabolizmu niż ludzie o mniejszej masie mięśniowej, ale ważący tyle samo. Im większa masa mięśniowa, tym także większy wydatek energetyczny w czasie wysiłku fizycznego. Osoby dbające o linię powinny więc zwrócić uwagę na to, aby ich trening nie tylko spalał tłuszcz, ale zwiększał, a przynajmniej utrzymywał masę mięśniową na nie zmienionym poziomie" (źródło: http://lionfitness.pl/artykuly,18,miesnie-trzeba-miec,246.chtm)
 

szejk22254

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mnie węglowodanów więcej mięcha,(gotowane, pieczone, smażone na wodzie, duszone) Zrezygnuj ze wszystkich cukrów nawet tych z owoców, dodaj 30 minut areobów + normalny trening silowy i waga sama poleci
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Popieram przedmówce,. Postaraj się pozbyć węglowodanów w każdej postaci ( w tym nawet jogurty dlatego, że w swoim składzie mają cukier i to dużo cukru ). Zero słodyczy, nic nie słodzić, nie pij soków, a wodę i dodaj do niej np wyciśniętą cytrynę. Staraj się nie jeść nic po 18, staraj się nie jeść węglowodanów po 14 dotyczy to także owoców. Nie łącz dań mięsnych, a szczególnie tłustych z warzywami czy owocami czy cukrem. Spożywanie węglowodanów z tłuszczem powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej w znacznie większym stopniu. Najlepiej zjeść np. surówkę do obiadu 30 minut przed obiadem tak, żeby dostarczyć błonnik na lepszą przemianę materii, a dodatkowo węglowodanów nie będzie tak dużo przy obiedzie i nie dość, że lepiej będziesz się czuć, to i trawienie lepsze. I Biegamy, może rowerek, może trochę siłowni i efekty pójdą szybciej. Tak jak napisał ktoś wcześniej, pozbądź się tych bułek przy odchudzaniu nie są wskazane. Pisałeś ryż, jeśli biały to przestań go jeść zastąp kaszą, najlepiej gryczaną. i Zrezygnuj z sera żółtego, ser jest tłusty. Nie jadamy owoców czy warzyw po posiłkach tylko przed.

Wiem, że to brzmi jak : najlepiej to niczego nie dotykaj i jest to raczej ekstremalne niż nieekstremalne, natomiast tak się nie da ( niektórzy jedzą jakieś termogeniki itd i myślą, że od brania groszków i siedzenia schudną ), ale odchudzanie wymaga poświęceń. Wiadomo, można i ryż i bułki jeść, ale ogranicz ile się da zastąp to czymś zawierającym mniej węglowodanów, czyli tak jak pisałem ryż zamień na kaszę, bułki na chleb ciemny, jogurty na kefiry.


Ewentualnie jedz normalnie, ale rowerek codziennie po 2 godziny efekt ten sam :)

I bym zapomniał ogranicz alkohol jeśli oczywiście pijesz.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Chodzi o ig tych węglowodanów. Te ciemne pieczywo tak jak pisałem wcześniej patrz z jakiej mąki.. Aeroby nie więcej jak 1h bo nic z ciebie nie zostanie, dieta kluczowa bo tłuszcz poleci ale skóra się tak szybko nie ściągnie i zostaną fałdy.
 
Do góry