Wysyp świrów? Reżyser Braun chce mordować dziennikarzy!

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Grzegorz Braun to reżyser filmowy o skrajnie prawicowych poglądach politycznych. Na pierwsze strony chce się przebić nie przez twórczość filmową, ale przez politykę połączoną z mową nienawiści. Jestem przeciwnikiem wielu absurdów politycznej poprawności gdzie pod przykrywką walki z hate-speech próbuje się zamknąć usta, ale tym razem mamy do czynienia z niebezpiecznym szurostwem w czystej postaci.

Uważam, że to nie jest odosobniony przypadek i świetnie ilustruje to co siedzi z mózgach części obywateli o niebezpieczne skrajnych poglądach. Czy Grzegorz Braun i jemu podobni pozwolą myśleć inaczej? Jaka jest granica tolerancji, czy opinia publiczna obudzi się jak już będzie za późno i od nawoływania „ludzie czynu” przejdą do konkretów?
Niby jest oburzenie, niby jakiś autorytet westchnął z żalem, ale mam wrażenie, że bagatelizuje się pewien głębszy problem. Jak tak dalej będzie to „Prawdziwi Polacy” zaczną strzelać do tych, którzy w ich mniemaniu na ten szlachetny tytuł nie zasługują.

Oczywiście karzeł moralny, frustrat, zero. Lecz niespełniony, niewyżyty politycznie reżyser to nie odosobniony przypadek, ale przykład ilustrujący czym pachną niektóre poglądy, a także przyczynek do dyskusji o wolności słowa i jej granicach.

To nie pierwszy jego wyskok, ale pierwszy tak otwarcie obnażający co siedzi w jego głowie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,12925229,Grzegorz_Braun_wzywal_do_popelnienia_zbrodni__Jest.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prokuratura-zajela-sie-wypowiedzia-brauna,290861.html
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ocet Ci pamięć i spostrzegawczość zniszczył. Język miłości już zadziałał i Rosiak niejaki padł jego ofiarą zamiast Jarka K.
Weź wpłyń na swoje artystyczne osobistości edstabliszmętu, by zrobiły o PiSioirach jakieś filmy w rodzaju "Nocnej zmiany" - naprawdę chętnie poogladam
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
miejsce tego Brauna jest w Tworkach, niech tam snuje swoje pacyfistyczne plany
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Oglądałeś jakieś filmy tego reżysera?
Młodzież nie lubi muzyki poważnej. A na zadnej operze ani operetce nie była ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nawet Matka Teresa z Kalkuty gdyby powiedziała to co Braun w jednej chwili zaprzepaściła by cały swój dorobek życiowy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nadinterpretacja, zastanawiam się czy lemingi nie mają na Ciebie zbyt wielkiego wpływu.
Szukam własnie jednego filmu owego Brauna, którego uważam za człeka o zdecydowanych poglądach, niezdolnego do powyrywania z dupki nóżek muszce.
Matka Teresa z Albanii nie była mimozą - też miała poglądy ostre jak brzytewka. I nigdy nie żartowała
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież my nie piszemy o twórczości kulturalnej ale o nawoływaniu do zabijania

"Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów "Wyborczej" i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? - pyta Braun"

Czy to jest tylko poetyckie wezwanie do aktywności ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To jest wyłącznie opinia o niemożliwości zmiany, jeśli się bedzie pacyfistą i ortodoksyjnym chrześcijaninem.
Nijak się to nie umywa do "dorżnąć watahę". Tu są takie ogólniki - z tuzin, co dziesiąty - to wymaga wyboru, a nie jak leci, czyli cała wataha.
Chociaż i ona, w wydaniu PO, nie podlega żadnej karze, chociaż "usprawiedliwia" dożynki na każdym - jak nie Kaczor, to Rosiak na przykład.
Oglądałeś cokolwiek tego Brauna?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jego twórczość nie tu żadnego znaczenia, nawołuje do przemocy tak samo głupio jak minister Sikorski, przy czy minister starał się wskazać na usunięcie przeciwników w sensie politycznym, podczas gdy Braun nawołuje do eliminacji fizycznej. Niby niuans a jednak ważny, poza tym czy to że ktoś inny używa złego języka powoduje że mam prawo do tego samego języka ?
Czy Braun wg ciebie nie różni się od Sikorskiego, czy też o Braunie masz lepsze zdanie
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Błedem PiS-u w roku 2007 było zrezygnowanie z broni PO - wrzasków o kłamstwie, o języku nienawiści itp.
Konsekwentnie - stosowanie teraz tego samego, co PO powoduje mniejszą skuteczność języka "miłości" i ostrzeżeń przed potwornym Jarkiem K.
Możesz się upierać, że Braun nawoływał. Teraz musisz się doczekać dowodu - pojawienia się bojówek PiS i podobnych objawów hitleropodobnych.
Na razie sugerujesz, że Brauna słuchało wielu głupków, gotowych do obalenia siłą rzżimu Tuska. Jeżeli masz rację, toś mędrzec.
A jeżeli racji nie masz toś dureń. Czekaj z drżeniem kolan na wyrok przyszłości. Jarek K., mówiąc o pełnym legalizmie PiS też nawołuje do walki zbrojnej?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie podejrzewam Prezesa Kaczyńskiego o przemoc i chęć walki zbornej, pomyliłeś mnie z kimś. Problem widzę w takim człowieku jak Braun. Jest opiniotwórczy, wyznacza pewne kierunki ideowe. I niestety wskutek takich działań znajdzie się taki psychopata jak Brunon z Krakowa, ten nie będzie poetycko się określał tylko zapragnie widoku krwi

A co do 2007r, nie coś pamiętam o konferencji prasowej P. Kamińskiego który tłumaczył kogo trzeba wybierać, jakieś filmy straszące prywatyzacją szpitali. 5 lat minęło a szpitale nie są sprywatyzowane. Czyli co tu było kłamstwem ?
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
To, że jest sobie jakiś tam niszowy reżyseryna gada głupoty i to nawet poważne, poglegające pod kodeks karny, a już napewno wykraczające poza poczucie dobrego smaku to jest pewien problem. Znacznie gorzej, że znajduje on tyle zrozumienia wśród pewnej opcji politycznej, oklaski na sali, teraz wypełzło grono jego obrońców. To już znacze, że pewne sprawy zaszły za daleko.

Wczoraj oglądałem kapitalny wywiad z panem Olbrychskim:

"Ja Grzegorza Brauna zaprosiłbym może na spotkanie, ściągnąłbym mu majtki publicznie i (...) bym mu tyłek złoił goły na własnym kolanie" ^^ !
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ta Olbrychski był boski, myślę że każdy porządny ojciec starej daty pomyślał to samo. Kiedyś byłoby takie zachowanie niemożliwe, wychowywało się dzieci w szacunku do drugiego człowieka, niezależnie jaki ten człowiek jest. W wychowaniu P. Brauna widać właśnie sowieckie wpływy - szanuj tylko człowieka z którym się zgadzasz, nienawidź tego z którym nie po drodze, zabić wroga, popieraj tylko swego. Towarzysze sowieccy byli by dumni, gdyby mieli takiego fachowca w swych szeregach
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ja tam zdecydowanie wolę Brauna od Pasikowskiego.
Braun atakuje konkretne opsoby i przywary, nie imputując, że to są cechy i winy całego narodu.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Jedni wolą mówić, drudzy działać a trzeci mówić o działaniu.
Zależy do której z tych kategorii by tego reżysera podłączyć. Mi on wygląda na jednego z tych pierwszych.
Jak by sam kogoś zastrzelił, dał by przykład swoim poplecznikom, jeśli takowych ma.. Puki co rzucanie słów na wiatr i podżeganie do czegokolwiek nie jest niczym nowym ani spektakularnym.

Chociaż słowo - podżeganie, jest zdecydowanie nad wyraz ale niech zostanie.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jego działanie polega na robieniu filmów, krytykujacych pewne osoby z czasów PRL-u, którym udało się zagnieździć współczesnie w aparacie władzy. Na przykład o Bolku, którym nie był prezydent Wałęsa.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Gdyby Braun był świrem, to powinien zostać przymusowo przebadany przez psychiatrów.
Gdyby Braun naruszał swoimi filmami albo wypowiedziami prawo, to powinien być przesłuchasny przez prokuraturę i mieć przedstawione zarzuty.
Skoro to nie następuje, to ten, co Brauna oskarża sam jest świrem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kto go zdiagnozuje ? każda próba będzie przez Brauna określona jako sowieckie porządki. Poza tym toczy się postępowanie karne, jeśli prokuratura będzie miała powody to będzie i diagnoza psychiatryczna
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Skąd wiesz o postępowaniu karnym (za co?) i co znaczy ten termin "postępowanie karne?
Jakoś nigdzie nie zauważyłem takiego komunikatu
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Na razie prokuratura złożyła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Braun wygląda na człowieka strasznie sfrustrowanego, z wiecznym napięciem, wykrzywionego, z grymasem. Wszystko wygląda, że odreagowuje w ten sposób jakieś swoje problemy, vide sprawa profesora Miodka, Abp. Życińskiego, poczucie dziejowej misji zbawiania świata przez teczki i archiwa, stawianie się w roli sędziego, strażnika moralności wydającego arbitralne osądy najcięższego kalibru. Zaprawdę diagnoza psychiatryczna mogła by być ciekawa :)!!

Tu nawet nie chodzi o to by mieć satysfakcje jeżeli głupkowaty reżyser odpowie karnie za nawoływanei do morderstwa. Powinna wejść tutaj presja społeczna od góry do dołu piętnująca takie zachowanie, taki język. A nie rozwodzenie się "nawoływał" czy "żartował".

Elemincaja takich ludzi z przestrzeni publicznej (zamiast robienia im darmowej reklamy), pewien ostracyzm społeczny, jak najbardziej mieści się w rozumieniu dojrzałej demokracji.
 
Do góry