Zakup alkomatu. Jaki wybrać?

mrchori

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wwy
Witam. Mam zamiar kupić sobie alkomat, żeby móc sprawdzić czasem, czy mogę już wsiąść za kółko. Tylko kompletnie się na nich nie znam. I tu proszę was o pomoc w wyborze. Podajcie jakieś linki do alkomatów z allegro, które są godne uwagi i ich cena nie przekracza 200zł. Może mieliście już z tym do czynienia bo ja boję się że trafię na jakiś bubel.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Zakup alkomatu to dość problemowa sprawa.
Tutaj masz dwa linki:
1. http://alkomaty.biz/test-online
2. http://moto.onet.pl/aktualnosci/wielki-test-alkomatow-ktory-dokladny/bbk1d

Zwróć uwagę szczególnie na ten drugi. Jak widzisz, poszczególne wyniki różnią się między sobą. Policja niestety nie przyjmie tłumaczenia że "mój alkomat pokazał że jestem trzeźwy".
Na forach opinie są podzielone - jedni piszą że dobry alkomat to taki od 300 zł w górę, a inni że porządny sprzęt kosztuje 3-5 tys. zł
Jak już zdecydujesz się na jakiś to wypij jakąś tam ilość alkoholu i dmuchnij w alkomat na komendzie,a potem w swój (albo na odwrót) - najlepiej byłoby gdybyś zrobił to kilka razy.
Tanie alkomaty z sensorem półprzewodnikowym wykrywają też niestety dym papierosowy, co negatywnie wpływa na wynik (zawyża pomiar). Alkomat trzeba też co jakiś czas kalibrować - przed zakupem sprawdź cenę kalibracji modelu który masz zamiar kupić. Alkomaty kalibruje się w zależności od modelu - zazwyczaj co 6 bądź co 12 miesięcy (lub odpowiednio 250 i 500 pomiarów).
Ponoć dobre są Lifeguard USA i Lifeloc USA ale to już wyższa półka cenowa.
 
R

RaBB_zbanowany

Guest
Myslę,że akurat zakup na allegro nie będzie tak do końca dobrym pomysłem,proponowałbym szukać w sklepach internetowych gdzie masz szerszy wybór i pewność tego,że wybierzesz neizawodny model.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Zobacz np. w militaria.pl oni mają chyba cały dział z alkomatami, a i gwarancja pewniejsza.
 
Do góry