Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Praca , co się dzieje w tej polsce

bezrobocie praca rynek pracy cv

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 ebxcx

ebxcx

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 14:03

Witam , odjakiegoś czasu u mnie z pracą różnie bywa , nie powiem , ze się lenie bo ciągle sobie czegoś szukam i staramsięgdzieś zawiesicaleoczywiscie w tej naszej Polsce jest tak , zeludzie którzy mają wysokie wykształcenie nie mogą sobie znalesc pracy nie rozumiem tego i do czego do dalej dązy ...
przeciez ten fakt jest tak przeczący , ze nie potrafie sobie tego wyobrazic.
rząd powinen coś ztym zrobic i starac się zeby każdy normalny poczciwy obywatel mógł znalesc prace i zapewnic byt swojej rodzinie

Przypominasz mi samego siebie sprzed kilku miesięcy. Wiesz czym się skończyło u Mnie takie rozumowanie?? Wyjazdem! Teraz już - nie musze się martwić o los kraju! Niech go zaorają do końca! Próbowałem wielu mozliwości. Od firmy tu i tam, od pracy tu i tam. Zdałem sobie sprawę - że... nie warto być ROBOLEM za 1500zł! Teraz mam 8,5 raza tyle! Wystarczyło tylko spakować walichę! I wiecie co? Jadąc z Dortmundu do polskiej granicy za dnia - po przeciwnej stronie Autostrady (w miarę widoczności) naliczyłem 118 polskich samochodów osobowych! Ciekawe, co?? Anglia, Irlandia, Dania czy Holandia??? Jeśli chodzi o pracę to w okolicach Mławy (Mazowieckie) potrzebują na gwałt rąk do roboty od już. Nawet 50 czy 100 czy 200 par!! Podnieśli też wypocinę tj. wypłacinę z 1200 do 1400 i .... i.... płaczą bo łapsk do roboty NI MA :-) Nareszcie dzieje się to - o czym wiele lat mażyłem! Wreszcie brakuje łap!!! Już cwaniaki nie będą WYCISKAĆ z ludzi ŻYCIE za 800zł na wiochach!!

Użytkownik ernest_debesciak edytował ten post 29 listopad 2012 - 14:07

• 0

#22 Prusak

Prusak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 10:40

Zgadzam sie w 100%, jesli ktos mysli ze w Polsce cos sie da osiagnac, to byc moze ma racje, ale nie teraz nie za 5 lat, a przynajmniej nie uczciwa i szczera praca. Wiadomo, ze decyzja o wyjezdzie nie jest latwa, bo znajomi, bo rodzina, bo jakies inne zobowiazania. Ale jesli tylko jest szansa wyjechac to wyjezdzajcie. Raz, ze pomozecie sobie, bo standard zycia zmieni sie nieporownywalnie. Dwa, ze wreszcie pomalu bedzie zaczynac ubywac rak do pracy jak pisze kolega wyzej, bo roczniki coraz mniej licze i coraz wiecej nas u sasiadow. Ktos madry kiedys powiedzial lepiej zalowac tego co sie zrobilo niz tego czego sie nie zrobilo.
  • 0

#23 Guest_moneymaker913_*

Guest_moneymaker913_*
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 14:52

Zgadzam sie z Wami w 100% ... w Polsce jest ciezko a ma byc jeszcze gorzej z praca http://www.pieniadz....,1-27852-1.html
  • 0

#24 jarzynka

jarzynka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:46

Zgadzam sie z Wami w 100% ... w Polsce jest ciezko a ma byc jeszcze gorzej z praca http://www.pieniadz....,1-27852-1.html

Ciekawa jestem tych pilotażowych metod poszukiwania pracy. Kursów i szkoleń zresztą też, bo jak na razie wszystko kosztuje majątek. Może to będzie dobra droga. I jeszcze mogliby na tej fali coś zrobić z urzędami pracy, bo póki co, to mi jawią się tylko jako miejsca gdzie panie biegają po budynkach sprawdzając, która głośniej stuka obcasami. Jeszcze nie słyszałam żeby ktoś znalazł pracę przez taki urząd :/
  • 0

#25 ebxcx

ebxcx

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 06:24

Jarzynka, proszę.... Na luz wrzuć kobitko na chwilę! Bezrobocie to też sposób na... biznes!! Nie będę tłumaczył o co chodzi choć powinienem lecz... znam osobiście kilku właścicieli pseudo agencji pracy. To wszystko to śmiech na sali! Nawet nie wiesz jaką kasę się wyłudza za robienie takich szkoleń, które... w rzeczywistości nic nie dają!! Wytłumaczę to na przykładach:

1. piekarz robi kurs na sztaplarkę - dostał pozwolenie - zdał - zaczyna szykać pracy... więc lata od firmy do firmy i od stoczni do stoczni...
Na miejscy okazuje się że... papierek może powiesić w "klopie" zamiast sr**=taśmy bo:
- nie ma pozwolenia na sztaplarki poza zakładowe by móc przejechać ulicą z zakładu do zakładu
- nie ma pozwolenia na sztplarki pow. 10ton i może co najwyżej śmigać mini sztaplarką po Biedronce
- nie ma pozwolenia na sztaplarki zasilane LPG a takich jest większość
- nauczył się jeździć mini śmieszną sztaplarką - ma papier - zasiada w MERIDASIE gdzie wszystko sterowane jest dotykiem na LCD i kopara mu opada bo... nie potrafi podnieść łychy...

Pracy nie ma...

2. robi kurs za 4000zł z pośredniaka na autobusy bo... kierowców wszędzie potrzebują

Ukończył, zdał, prawko odebrał - leci szukać roboty:

- na miejscu okazuje się że w DEBIL-LANDZIE potrzebuje jeszcze kursu na PRZEWÓZ OSÓB za 7000zł którego PUP nie finansuje, no bo wiesz... w Polsce samo prawo jazdy na autobusy nie pozwala wozić ludzi! Nie wiadomo po co jest! Możesz sobie wozić kartofle przegubowym bo.. bez kursu na PRZEWÓZ OSÓB ludzi nie wolno... Nie wiem kto to wymyślił...

- potrzebuje elektronicznej karty tacho kierowcy - od 300 do 700zł

- potrzebuje ORZECZENIA LEKARSKIEGO

- potrzebuje PSYCHOTESTÓW

Jak się zliczy do końca - jakieś 8500zł musi załadować w interes...

A jak już załaduje - okazuje się - że.. dostanie w Warszawie 6.50zł brutto na godzinę bo... na jego miejsce jest rzesza Ukraińców którym Prezydent Miasta Warszawa wydała wizy pracownicze...
  • 0

#26 jedynytaki

jedynytaki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 08:44

W sumie troche ściema że bez pleców nie da rady zarobić. Znam wiele osób który śkończyły tylko technikum a teraz zarabiają naprawde ostre pieniądze bo są dobrymi technikami. Ale fakt też momentami zastanawiam się nad wyjazdem (jak to zrobiło wiele moich znajomych) którzy pracują za granicą i żyją na luzie a ja musze sie spinać czy mi do 1 go starczy. Ostatnio zagłębiłem się w temacie studiów dofinansowanych czy też zamawianych na których dostaje się stypędia w wysokości ok 1000 zł miesiecznie. Sa to kierunki naprawde mało uczęśzczane (głównie techniczne) jak biotechnologia czy fizyka (kwantowa???) ale po takich studiach trzeba podpisać "lojalnościówkę" że przez 2 lata nie wyjedzie się do pracy za granicą... Więc po co robić studia po których nie ma zapotrzebowania na takich absolwentów bo nie jesteśmy aż tak rozwiniętym krajem i nie wykorzystujemy takich technologii
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 WiktorKr

WiktorKr

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 17:05

Rząd zamiast likwidować bezrobocie i ustalić równe podziały to zajmuje się nie wiadomo czym i wszystko zamyka a konsekwencje tego ponosimy My sami. Jak będą mieli maŁO TO PODNIOSĄ PODATKI.
  • 0

#28 Wilk_LancaSter

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zależy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3319 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:20

Ostatnio UE rozporządziła, iż od sierpnia w wędzonkach będzie zakaz istnienia czynnika szkodliwego (BaP) w ilości większej niż 2 mikrogramy na kilogram szynki wędzonej w dymie.

Jeden papieros zawiera tego 7 mikrogramów. Sporo mają kapusta, jabłka i inne rośliny jadalne...

Ale ja nie o tym. Tylko wielkie zakłady mogą sobie pozwolić na  zainwestowanie w nasączalnie sztucznym dymem. Wiele mniejszych zakładów przerobu mięsa nie da rady zainwestować w nowości albo płacić kary w wysokości 90 000 euro. Wobec tego będzie wielu nowych ludzi, poszukujących pracy.

• 0

#29 Alex Wojnar

Alex Wojnar

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 maj 2014 - 13:06

Z praca w Polsce bywa różnie, niestety, trzeba się do tego przyzwyczaić. Nie ma co narzekać, jest mnóstwo ofert, ale wymagania czasem przerastają. Duża cześc społeczeństwa nie zdaje sobie jednak sprawy z tego jak wygląda sprawa przysyłania CV. Pracuję w HR od kilku lat i to co czasem widze, to trudno opisać. Mało kto potrafi przygotować CV, które jest w pełni zainteresuje pracodawcę. Zarówno w języku polskim i angielskim - coraz cześciej wymaganym od kandydatów. 

Użytkownik Amber edytował ten post 27 maj 2014 - 18:09
usunięcie linka

• 0

#30 Guest_anastazja20_*

Guest_anastazja20_*
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 11:22

zgadzm sie, cv kandydatow potrafią być naprawdę abstrakcyjne i nie na temat. duzym ulatwieniem dla osob poszukujacych pracy a nie znajacyh sie za bardzo na rzeczy jest skorzystanie z uslug agnecji posredniczacej. Oni zadbają o to, żeby cv trafiło w miejsce gdzie nasze kompetencje sa odpowiednie. tak samo zreszta jest to dobre rozwiazanie dla pracodawcow, ewentualny odsiew odbywa się bez ich udziału i oszczedza sie na tym sporo czasu:)

Użytkownik Amber edytował ten post 23 marzec 2015 - 17:05
usunięcie linka

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#31 SiSi003

SiSi003

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:35

Praca jest ale za marne grosz, bo każdy pracodawca kombinuje niestety.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bezrobocie, praca, rynek pracy, cv

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0