Trening

Kicker102

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Chciałbym się dowiedzieć jak bym mógł wyrobić sobię masę mam 14 lat ważę 53kg mam 173cm wzrostu uprawiam zapasy i muszę sobie wyrobić siłe i kondycję jakby ktoś mógł to jeszcze jakąś dietę.
 

14NL

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Dieta to podstawa, ale ja Ci jej nie ułożę.
Jeżeli zaś mowa o treningu na siłowni na masę, to żeby coś zasugerować muszę wiedzieć:
a) ile czasu tygodniowo możesz i chcesz poświęcić na treningi.
b) czy masz dostęp do profesjonalnej siłowni.

Masz dopiero 14 lat i pewnie zero stażu na siłowni dlatego polecałbym Ci na razie trening obwodowy przez kilka miesięcy (3). Łatwo jakiś wygoglujesz.
Więcej napiszę jak odpowiesz na moje pytania.
 

Kicker102

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czasu mam sporo co do siłki to nie zbyt ale może bym coś skminił z tego co wiem to w moim ,,miasteczku'' sportowcy powini mieć dostęp do siłowni
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
trening ogólnorozwojowy FBW + po czym można ułożyć ci dietę, po wieku , masie i wzroście? jaki prowadzisz tryb życia? ( na ogół w twoim wieku raczej szkoła, ale zawsze trafiają się odosobnione przypadki ), możliwości finansowe.
W twoim wieku nie katuj się stałą rygorystyczną dietą, jedynie trzymaj się jej ram, zdrowiej odżywiaj.
 

14NL

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Czasu mam sporo co do siłki to nie zbyt ale może bym coś skminił z tego co wiem to w moim ,,miasteczku'' sportowcy powini mieć dostęp do siłowni
Zero konkretów. Podaj dokładnie ile dni w tygodniu możesz przeznaczycz na trening i zdecyduj się czy będziesz miał tą siłownie, czy nie.
 

Smakosh

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam, mam 17lat 185cm zwrostu, 68kg wagi mysle ze za malo jak na taki zwrost, chcialbym nabrac masy, od 2 miesiecy nie pale wiecej jem ale to nie pomaga, niedawno zaczalem regularnie cwiczyc (w domu pompki na klatke jakies z youtuba, brzuszki przysiady) powoli zaczynam nadrabiac kondycje ktora utracilem palac papierosy (3lata) .czas na trening mam codzinnie i moge poswiecic spokojnie 1,5 godziny. jak narazie posiadam dwa hantle po 10kg kazdy, co do diety to nie da rady z jakas specjalnie wymyslna, czesto jem produkty mleczne i owoce. Jakie cwiczenia wdrażyc do treningu z jaka.czestotliwoscia, i jaka dieta( tania :/ ) dziekuje
 

Karolek22

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Nie ma czegoś takiego, jak tania dieta ;] No chyba że chcesz, żeby nie było żadnych efektów po niej.
 

14NL

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
witam, mam 17lat 185cm zwrostu, 68kg wagi mysle ze za malo jak na taki zwrost, chcialbym nabrac masy, od 2 miesiecy nie pale wiecej jem ale to nie pomaga, niedawno zaczalem regularnie cwiczyc (w domu pompki na klatke jakies z youtuba, brzuszki przysiady) powoli zaczynam nadrabiac kondycje ktora utracilem palac papierosy (3lata) .czas na trening mam codzinnie i moge poswiecic spokojnie 1,5 godziny. jak narazie posiadam dwa hantle po 10kg kazdy, co do diety to nie da rady z jakas specjalnie wymyslna, czesto jem produkty mleczne i owoce. Jakie cwiczenia wdrażyc do treningu z jaka.czestotliwoscia, i jaka dieta( tania :/ ) dziekuje
Tania dieta to pojęcie relatywne - dla każdego znaczy ono co innego, a związane to jest z pojemnością portfela danego osobnika.
A 10kg handelkami masy nie da się zrobić...
Jak chcesz tym trenować nogi (już nie wspomnę o reszcie dużych partii mięśniowych)?
Jak nie masz dostępu do siłowni to kiepsko, nie poddawaj się jednak - w necie jest dużo treningów ,,domatora", które możesz stosować, lecz wg mnie jak tylko będziesz wstanie załatwić sobie siłownie - zrób to.
Najgorsze co możesz zrobić to... Nic nie robić.
 
Do góry