uciążliwy ból pleców - co robić?

GreenQueen420

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
Witam.
Mam pewien problem, a mianowicie od kilku lat bolą mnie plecy, dokładniej pod prawą łopatką. Ból uaktywnia się co roku o tej samej porze (pod koniec października, kiedy zaczyna się robić zimno, ustaje, kiedy zaczyna się robić ciepło) i jest bardzo uciążliwy nawet podczas siedzenia. Jest to uczucie podobne do kłucia rozżażonym prętem, taki jakby bolesny ucisk mięśnia w tym miejscu. Ból ustaje dopiero, gdy wygodnie się położę.
Czym ten ból może być spowodowany i jak mogę się go pozbyć?
Tabletki przeciwbólowe działają na chwilę, masaże u specjalisty na jeden dzień.
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
GreenQueen, a nie lepiej udać się do specjalisty, poprosić o skierowanie na badania, na zabiegi i rehabilitacje?
Nie jestem lekarzem, ale skoro pojawia się to na zmainę pogody i temperatury, to może coś na rozgrzanie i rozluźnienie mięśni?

Mnie takie skurcze kłucie pod łopatką promieniujące od kręgów szyjnych łapią, jak jest zimno, marznę i cała się spinam marznąc... ale to zapewne coś innego.

Uważam, że gorąca kąpiel co jakiś czas, jakiś delikatny masaż olejkami albo rozgrzewającą maścią nie zaszkodzi....

A najważniejsze to żebyś u lekarza zasięgnęła opinii. To może być wszystko łącznie ze zmianami zwyrodnieniowymi :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
no niestety, niskie temperatury uaktywniają wszelkie takie niedoleczone stany zapalne. najgorsze jest to, że takie dolegliwości lubią co jakiś czas powracać. zainwestuj w termofor i się wygrzewaj regularnie, będzie ciut lepiej. a jeśli to już męczy baaardzo długo, to może pomyśl o elektrostymulacji? econova ma takie urządzenia, z tego co czytałam to świetnie uśmierzają bóle kręgosłupa czy stawów. tego nie można bagatelizować, coś o tym niestety wiem, już się strasznych zwyrodnień dorobiłam :(
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Probowalas plastrów rozgrzewajacych pyralgina termo hot? mogą okazac się skuteczne.
 
S

Sylwia1234

Guest
Świetne efekty można osiągnąć podzas aktywnego siedzenia na tej piłce.
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
Miałem coś podobnego poszłem do kręgarza nastawił i wszystko ok powinnaś spróbować a koszt wizyty to około 50 zł.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Ból może powodować któryś z odcinków kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem jest rezonans. Ból może być spowodowany urazem, stresem, uciskiem. Lekarz doradzi Ci jak sobie z tym radzić. Jeśli ból rzeczywiście pochodzi od kręgosłupa potrzebna będzie rehabilitacja, zanim jednak się dostaniesz minie trochę czasu porozmawiaj z lekarzem odnośnie leków przeciwbólowych może coś w stylu anapranu Ci pomoże.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
mam podobne zdanie iść do lekarza i się dowiesz co ci jest, bo tak to tylko się będziesz niepotrzebnie martwić i dołować, albo wyszukować jakieś choroby.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
- próbuj opanować "paraliż ruchowy", unikanie bólu wymusza określone ruchy, sposób siedzenia lub leżenia, prowadzi to do pogłębiania nieprawidłowej postawy ciała,
- staraj się kontrolować postawę, stój prosto, rozkładaj ciężar ciała równomiernie na obie stopy,
- opanujmy ból; przykładamy torebki z żelem rozgrzewającym lub oziębiającym, okład z lodu,
- połóż się na brzuchu, kompresy na plecy, podkładać poduszki pod biodra i kostki, przyłożyć na 30 minut rozgrzana poduszkę elektryczną
- masaż z dodatkiem maści przeciwbólowych, rozgrzewających bez specjalnego nagrzewania (diklofenak, ibuprofen, naproksen),
- maść Neocapsiderm z kapsaicyną, uwaga na podrażnienia skóry,
- kontroluj napięcie przy pracy, warto wstać przeciągnąć się pospacerować,
- przy dźwiganiu obciążaj równomiernie obie ręce, wstajemy ze zgiętych kolan, nigdy z wyprostowanych,
Kapitalne znaczenie ma wypoczynek nocny, półtwardy materac, śpij jak najwięcej na brzuchu (odciążenie kręgosłupa), jeśli śpisz na plecach, podkladaj poduszki pod kolana i głowę (specjalna ortopedyczna poduszka), gdy śpisz na boku wkładaj poduszkę między nogi,
 
Do góry