Problem z kaloriami w diecie.

Ah My Goddess

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
279
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kuj-Pomorskie
Mam 179 cm i waże 60 kg. Moja dieta składa się z dużej ilości białka ale brakuje mi w niej dużej ilości kalorii i nie wiem skąd mam je czerpać już....
Rozpisze wam swoją diete,napisze głowne problemy i prosiłbym o jakąś pomoc.

Posiłek 1
Płatki musli 100g - Kcal 364, B-11, W-61, T-6
Mleko 250ml - Kcal 117,B-8, W-10, T-5

Posiłek 2 (w pracy)
4 kromki chleba - Kcal 285, B-7, W-60, T-1
Filet z kurczaka 100g - Kcal 99, B-21 ,W-0, T-1

Posiłek 3 (przed treningiem)
Makaron 200g - Kcal 672, B-27, W-139, T-1
Filet z kurczaka 100g - Kcal 99, B-21, W-0, T-1
Maślanka 250ml - Kcal 77, B-8, W-12, T-1

Posiłek 4 (po treningu)
Makaron 100g - Kcal 336, B- 13,5 W-70, T-0,5
2 jajka 100g - Kcal 139, B-12,5, W-1, T-9
2 łyżki oleju -Kcal 176, T-20

Posiłek 5
2 kromki chleba - Kcal 142, B-3, W-30, T-1
Twaróg chudy 100g -Kcal 86, B-18 ,W-3, T-0
SUMA: Kcal~2500, B~131, W~387, T~47

Zamienniki:
Zamiast fileta z kurczaka-ryba,
Zamiast makaronu - ryz
Ale maja podobne wlasciwosci wiec nie bd ich wypisywal:)


Jak widać białko jest ponad 2g na kilogram, Węgle ponad 6g na kilogram,tłuszcze i kalorie są na bardzo niskim poziomie...
Skąd mam wydobyć te kalorie...brakuje mi conajmniej 600...
Jakbym sobie pomiedzy posiłkami w:cenzura:ał czekoladke byłoby ok?
Albo np jeśli masa którą chce zdobyć nie musi być w 100% mięśniowa mogę do tego dorzucić znienawidzone przez wszystkich...frytki?
No bo skoro białko i węgle są to mięśnie bd rosły a troszkę tłuszczyku mi napewno nie zaszkodzi a kalorie bd i waga też.
Nie piszcie czy jestem z:cenzura:any czy coś,jestem amatorem i dlatego się was pytam.
I kolejna sprawa czy posiłek przed i po treningowy jest ok....z zastrzeżeniem że nie mam narazie dobrej sytuacji w pracy zeby odżywki kupować więc przed i po treningu musi wystarczyć sam posiłek.
Wielkie dzięki z góry
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
tak na szybko w pierwszym posilku jajka + płatki owsiane ale nie błyskawiczne
dodaj orzechy /ziarka słonecznika/ oliwe żeby podbić ilość tłuszczy i węgli
białko podrzuć do około 2.5 g/kg
w ostatnim posiłku dodaj koniecznie z 10 ml oliwy, żeby białko spożyte w twarogu było dłużej trawione

przed treningiem wyrzuciłbym maślankę, więcej piersi z kurczaka dał
w posiłku piątym wyrzuć chleb i więcej twarogu daj

posiłek potreningowy daj jakis ryz + tunczyk / ryż + piers z kuraka

trochę chaotycznie napisałem ale mam nadzieję że rozszyfrujesz, wrzuć zmienioną

pozdrawiam
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Ja do frytek nic nie mam przecież to ziemniak tylko że nie na oleju. Dowal w diecie jakieś sałatki bo bieda. Mówisz mało kcal a podlicz jeszcze jakąś cole w ciągu dnia kawę herbatę. Na przyszłość nie przeklinaj bo to nie ładnie.
 

Ah My Goddess

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
279
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kuj-Pomorskie
No ale podczas smażenia jakieś tam witaminy te ziemniaki pewnie tracą czy coś,nie wiem, mówią ze to puste kalorie ale o to mi chodzi że skoro mam dobrą ilość białka i węgli to mógłbym kalorie podbić frytkami gdyż mając odpowiednie ilości podstawowych rzeczy pottrzerbnych do przyrostu masy mięśniowej te frytki podbijały by mi tylko kalorie.

Nie licze herbaty ani innych pierdołek których nie wiadomo ile spożyje...Licze posiłki które dzień w dzień jem,bo wiadomo że czasem jak głodny jeszcze jestem to coś tam wszamam na boku, i nawet jak by to miało 10g białka,30g wegli to nie wliczam tego,chce miec podstawowe posilki na poziomie białka,węgli,tłuszczy i kalori tyle ile powinno być a jak będzie więcej bo coś tam przekąsze i popije colą to tylko na plus:)
Sałatki...całkiem niezły pomysł:)

@forumator
Jak patrze na sklad tego musli to ma bardzo dużo tych wartości odżywczych i przy tym ma jakiś normalny smak...
Maślanka lub mleko przed treningiem przeniosłem na noc gdyż przeczytałem że białko z niego jest długo wchłaniane więc akurat na sen dobre.
Więcej kurczaka- fundusze pozwalaja mi narazie na 200g dziennie. Gdybym byl bogaczem kazdy posilek skladalby sie z kurczaka +salatka a do tego carbo xd

Ogolnie podbije kalorie ziemniakami i zobaczymy jak bd szlo...po miesiącu napisze czy się sprawdziło.
Tak czy inaczej dzieki za opinie.
 

tomasz111

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dodajcie do swojej diety herbaty, bądź soki z natvita.pl Naprawde działa! :)
 
Do góry