Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Antydepresanty - dziwne uczucie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 18:23

Czy też mieliście dziwne uczucie zażywając antydepresanty jakbyście byli sterowani jak roboty albo ktoś/coś wami kierował/o?
  • 0

#2 Armand

Armand

    Nowicjusz

  • Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 19:52

Słońce, te leki są właśnie po to, by wyłączyć Twój umysł, by nie myśleć o problemach. Robisz tylko to co trzeba i tyle. Dlatego nigdy takich leków nie biorę. Otumania Cię i dodatkowo jeszcze łatwo do nich przywyknąć.
  • 0

#3 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 23:00

Ja właśnie biorę te leki na nerwicę, a depresję to mam czasami z różnym nasileniem. Najbardziej mnie dręczą lęki i natręctwa. Przy okazji szukam także coś aktywizującego. Lekarz powiedział, że działa również aktywizująco chociaż ja dostrzegam przeciwny efekt - zamulający. Biorę obecnie Cital (citalopram) z perazyną i tak czuje się jak opisałem w poprzednim poście. Jeszcze fluoksetyny nie brałem, ale lekarz ją odradza. Może to właśnie ten lek by mi pomógł.

Użytkownik Tobiasz 66 edytował ten post 10 listopad 2012 - 23:01

  • 0

#4 Kriss

Kriss

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2469 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 07:29

Od jak dawna je bierzesz?
Cital i fluoksetyna to leki z tej samej grupy, z tym, że fluoksetyna działa słabiej, można powiedzieć delikatniej.
  • 0

#5 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 17:03

Od sierpnia do połowy października brałem sertralinę (Asertin), a od połowy paź. biorę Cital. A dużo wcześniej od stycznia do połowy kwietnia paroksetynę, ale ona za mocno działała.
  • 0

#6 Kriss

Kriss

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2469 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 17:07

To daj Citalowi jeszcze trochę czasu, często ten efekt zmulenia występuje na początku, przez pierwszy miesiąc - dwa. Jeśli po tym czasie nie będziesz się czuć lepiej, warto poprosić psychiatrę o inne leki.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 19:00

Teraz zmniejszyłem dawkę do 10 mg. Zobaczymy co będzie.
  • 0

#8 Kriss

Kriss

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2469 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 23:42

Sam sobie zmniejszyłeś..?
  • 0

#9 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 03:10

Tak, ponieważ od dłuższego czasu czułem się senny.
  • 0

#10 Kriss

Kriss

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2469 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 04:35

Nie powinieneś tego robić, bo jak coś będzie nie tak, to nie będzie wiadomo, czy lek jest zly, czy Twoje manipulacje przy dawce zaszkodziły.

Nigdy nie należy samodzielnie dawkować sobie leku bez konsultacji z lekarzem.
  • 0

#11 wesolaasia21

wesolaasia21

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 08:06

nie powinieneś zmniejszać dawki to lekarz powinien decydować kiedy ta dawkę masz zmniejszyć samemu tego zrobić nie możesz bo lekarz lepiej się zna na tym od ciebie. I zmniejszaniem dawki możesz sobie tylko tym zaszkodzić.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 23:49

nie powinieneś zmniejszać dawki to lekarz powinien decydować kiedy ta dawkę masz zmniejszyć samemu tego zrobić nie możesz bo lekarz lepiej się zna na tym od ciebie. I zmniejszaniem dawki możesz sobie tylko tym zaszkodzić.

Chociaż jak dziś wziąłem 20 mg to już normalnie funkcjonuję. Nie wiem czy to Cital czy też perazyna wywołała skutek senności.
  • 0

#13 blackkeys

blackkeys

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 352 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 15:43

Tak. Miałam to beznadziejne uczucie. Raz byłam u lekarza, bo dopiero niedawno poszło tak daleko, że musiałam zacząć leczenie. W innym świecie zupełnie byłam. Obecnie nie biorę, a powinnam pójść po kolejne... sezon... 


  • 0

#14 Tobiasz 66

Tobiasz 66

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 17:52

Tak. Miałam to beznadziejne uczucie. Raz byłam u lekarza, bo dopiero niedawno poszło tak daleko, że musiałam zacząć leczenie. W innym świecie zupełnie byłam. Obecnie nie biorę, a powinnam pójść po kolejne... sezon... 

A co dokładnie brałaś?


  • 0

#15 Guest_Mother Russia_*

Guest_Mother Russia_*
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 16:26

Ja brałem przez pewien czas fluwoksaminę (100mg dziennie), a potem citalopram (40mg dziennie) - jedno i drugie mi w ogóle nie pomogło. Skutków ubocznych też zbytnio nie odnotowałem, może jedynie lekka senność i czasami właśnie te dziwne uczucie, o którym wspomniał autor tematu, ale w bardzo delikatnym nasileniu. Obecnie biorę sertralinę (200mg dziennie) - mija już pierwszy miesiąc, skutków ubocznych brak, działań pożądanych również. Stany depresyjne, natręctwa, lęki - żadnej znaczącej poprawy.


  • 0

#16 Guest_anna_ana_*

Guest_anna_ana_*
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 16:09

Ja brałem przez pewien czas fluwoksaminę (100mg dziennie), a potem citalopram (40mg dziennie) - jedno i drugie mi w ogóle nie pomogło. Skutków ubocznych też zbytnio nie odnotowałem, może jedynie lekka senność i czasami właśnie te dziwne uczucie, o którym wspomniał autor tematu, ale w bardzo delikatnym nasileniu. Obecnie biorę sertralinę (200mg dziennie) - mija już pierwszy miesiąc, skutków ubocznych brak, działań pożądanych również. Stany depresyjne, natręctwa, lęki - żadnej znaczącej poprawy.

 

Pamiętaj, że leki najlepiej jest łączyć z psychoterapią. Wtedy to jest najbardziej skuteczne. 


  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#17 kornelka87

kornelka87

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 12:42

 

Ja brałem przez pewien czas fluwoksaminę (100mg dziennie), a potem citalopram (40mg dziennie) - jedno i drugie mi w ogóle nie pomogło. Skutków ubocznych też zbytnio nie odnotowałem, może jedynie lekka senność i czasami właśnie te dziwne uczucie, o którym wspomniał autor tematu, ale w bardzo delikatnym nasileniu. Obecnie biorę sertralinę (200mg dziennie) - mija już pierwszy miesiąc, skutków ubocznych brak, działań pożądanych również. Stany depresyjne, natręctwa, lęki - żadnej znaczącej poprawy.

 

Pamiętaj, że leki najlepiej jest łączyć z psychoterapią. Wtedy to jest najbardziej skuteczne. 

 

Dokladnie, same leki niewiele dają. To tak jakbys probowal pozbyc sie objawow, nie probujac zrozumiem przyczyn.

A od antydepresantow uciekam jak najdalej- staram sie 'jechac' na suplementach (np. Revitasens) i jest spoko.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0