leki na uspokojenie

tajemnicza:)

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Znacie jakieś dobre leki na uspokojenie,takie które zmniejszyłyby stres w sytuacjach stresujących? Pomóżcie!
 

Tobiasz Binienda

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
97
Punkty reakcji
2
Wiek
31
NeoPersen jest dobry natomiast, jeśli masz lęki to idź po receptę na hydroksyzynę 10 mg.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Skoro stresujesz się przed egzaminem, to nie są Ci potrzebne żadne leki - wystarczy, ze kupisz herbatę ziołową ( np. z melisy ), która działa odprężająco i już poczujesz się lepiej.
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Meliska jest dobra na każy stres, a jak dla mnie zanim zaczniesz brać lek to najpierw idź na spacer i rozładuj się. Ja leki na uspokojenie biorę w ekstremalnych sytuacjach :)
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Leki to nic zdrowego, nic dobrego, tak więc radzę unikać ich nadmiaru. Egazminy każdy przechodził i to nic strasznego. U mnie w szkole, w ostatniej klasie, przed maturą, było niesamowite parcie na odpowiedzi ustne przy wszystkich. Miało to rzecz jasna przełamać nasz stres przed ocenianiem oraz wystąpieniami publicznymi, czyli sytuacjami stresowymi.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
musaka napisał:
Leki to nic zdrowego, nic dobrego, tak więc radzę unikać ich nadmiaru. Egazminy każdy przechodził i to nic strasznego. U mnie w szkole, w ostatniej klasie, przed maturą, było niesamowite parcie na odpowiedzi ustne przy wszystkich. Miało to rzecz jasna przełamać nasz stres przed ocenianiem oraz wystąpieniami publicznymi, czyli sytuacjami stresowymi.
A ja nie do końca się z Tobą zgodzę. Niektóre osoby bardzo źle reagują na stres - nie jedzą, nie śpią, mają poważne problemy z koncentracją, co w efekcie paraliżuje je i wpływa negatywnie na efektywność. Obniżona efektywność z kolei napędza stres, bo nie mamy wyników, jakie są od nas oczekiwane. Dolicz presję czasu, pracodawcy, otoczenia, zobowiązań finansowych... ¸Wiesz, że według badań Extended DISC Polska zalicza się do krajów, w których zdiagnozowano najwyższy poziom stresu? Problem dotyczy aż 70% z nas! Dlaczego mielibyśmy nie sięgać po delikatne środki łagodzące objawy psychiczne i somatyczne? Ja swego czasu za poradą lekarza sięgnęłam po Sedatif PC i nigdy nie będę tego żałować, bo zaczęłam spać i funkcjonować jak człowiek, a byłam... jak chodzące zombie. Zestresowane zombie i podejmowanie odpowiedzialnych, wiążących finansowo decyzji w pracy? Nie da rady...
 

Fluxja

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mnie bardzo pomaga Forsen, właściwie nasenny, uspakajający i odprężający. Jest bezpieczny ponieważ jest na bazie ekstraktów z ziół. Biorę go czasami w ciągu dnia dla uspokojenia się.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Fluxja napisał:
Mnie bardzo pomaga Forsen, właściwie nasenny, uspakajający i odprężający. Jest bezpieczny ponieważ jest na bazie ekstraktów z ziół. Biorę go czasami w ciągu dnia dla uspokojenia się.
W moim przypadku odpada, bo wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów. Sedatif mnie nie ograniczał.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
A nie czujesz się po nim jakaś taka otumaniona? ja szukam czegoś co mi pomoże pokonać stres bo teraz mam go w pracy sporo. i własnie jazda autem... naprawdę jest dozwolona?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Tak, możesz prowadzić auto. Otumanienia nie stwierdziłam, nie obniża koncentracji, ani nie zamula. Zdarzyło mi się brać w pracy nawet, więc na pewno bym zauważyła.
 
D

Dorka123

Guest
*Madzia* napisał:
Skoro stresujesz się przed egzaminem, to nie są Ci potrzebne żadne leki - wystarczy, ze kupisz herbatę ziołową ( np. z melisy ), która działa odprężająco i już poczujesz się lepiej.
Ja akurat po melisie zasnęłabym jak zabita i tyle by było z egzaminu ;) Leki homeopatyczne, jak chociażby ten sedatif dla mnie akurat sa lepsze
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Leki na uspokojenie bardzo uzależniają, tak samo jak nasenne. Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jest jeszcze homeopatia, o której pisałyśmy :) Sedatif to lek homeopatyczny. Nie uzależnia. Pamiętajmy, że takie leki pomagają łagodzić skutki czy objawy stresu, ale go nie eliminują. Warto wykorzystać je do tego, by się wyciszyć i pomyśleć nad rozwiązaniem problemów, które za wywołanie stresu odpowiadają. A jeśli nie dajemy rady sami - warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty.
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
calme napisał:
Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..
Wszystko zależy od organizmu . Jednemu pomoże a ktoś inny przekroczy trzykrotnie dawkę zalecaną i efektu żadnego. Kilka przetestowałem to jedynie zadziałał coś "Valused" i "Kalms" ale jak już wspomniałem po zwiększeniu zalecanej jednorazowej dawki.
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Mcnulty napisał:
Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..
Wszystko zależy od organizmu . Jednemu pomoże a ktoś inny przekroczy trzykrotnie dawkę zalecaną i efektu żadnego. Kilka przetestowałem to jedynie zadziałał coś "Valused" i "Kalms" ale jak już wspomniałem po zwiększeniu zalecanej jednorazowej dawki.
Ja też preferuję łagodne ziołowe środki dostępne bez recepty, bo na razie są w moim przypadku skuteczne. Czasami łykam Relanę, na bazie waleriany
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Persen Forte jest niezły. I nie otumania, więc można brać go też w dzień.
 
M

michasia90

Guest
Mi pomaga Revitasens- czuje po nim spokoj, a jednoczesnie mam chec do zycia i zwyczajnie dobry nastroj :) Ma dobry sklad- potwierdzony przez Warszawski uniwersystet medyczny, wiec lykam bez najmniejszych watpliwosci ;)
 
Do góry