Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

leki na uspokojenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 tajemnicza:)

tajemnicza:)

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 09 November 2012 - 16:19

Znacie jakieś dobre leki na uspokojenie,takie które zmniejszyłyby stres w sytuacjach stresujących? Pomóżcie!
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Tobiasz 66

Tobiasz 66

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 11 November 2012 - 22:11

NeoPersen jest dobry natomiast, jeśli masz lęki to idź po receptę na hydroksyzynę 10 mg.
  • 0

#3 tajemnicza:)

tajemnicza:)

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 12 November 2012 - 19:29

Nie mam lęków,tylko strasznie się stresuje przed egzaminem.
  • 0

#4 *Madzia*

*Madzia*

Neurotyczna sadystka

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1520 postów

Napisano 20 November 2012 - 08:00

Skoro stresujesz się przed egzaminem, to nie są Ci potrzebne żadne leki - wystarczy, ze kupisz herbatę ziołową ( np. z melisy ), która działa odprężająco i już poczujesz się lepiej.
  • 0

#5 majq

majq

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 16 May 2013 - 16:20

Meliska jest dobra na każy stres, a jak dla mnie zanim zaczniesz brać lek to najpierw idź na spacer i rozładuj się. Ja leki na uspokojenie biorę w ekstremalnych sytuacjach :)

• 0

#6 musaka

musaka

atrakcyjny gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1355 postów

Napisano 16 May 2013 - 16:25

Leki to nic zdrowego, nic dobrego, tak więc radzę unikać ich nadmiaru. Egazminy każdy przechodził i to nic strasznego. U mnie w szkole, w ostatniej klasie, przed maturą, było niesamowite parcie na odpowiedzi ustne przy wszystkich. Miało to rzecz jasna przełamać nasz stres przed ocenianiem oraz wystąpieniami publicznymi, czyli sytuacjami stresowymi.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 10 June 2013 - 22:56

Leki to nic zdrowego, nic dobrego, tak więc radzę unikać ich nadmiaru. Egazminy każdy przechodził i to nic strasznego. U mnie w szkole, w ostatniej klasie, przed maturą, było niesamowite parcie na odpowiedzi ustne przy wszystkich. Miało to rzecz jasna przełamać nasz stres przed ocenianiem oraz wystąpieniami publicznymi, czyli sytuacjami stresowymi.

A ja nie do końca się z Tobą zgodzę. Niektóre osoby bardzo źle reagują na stres - nie jedzą, nie śpią, mają poważne problemy z koncentracją, co w efekcie paraliżuje je i wpływa negatywnie na efektywność. Obniżona efektywność z kolei napędza stres, bo nie mamy wyników, jakie są od nas oczekiwane. Dolicz presję czasu, pracodawcy, otoczenia, zobowiązań finansowych... ¸Wiesz, że według badań Extended DISC Polska zalicza się do krajów, w których zdiagnozowano najwyższy poziom stresu? Problem dotyczy aż 70% z nas! Dlaczego mielibyśmy nie sięgać po delikatne środki łagodzące objawy psychiczne i somatyczne? Ja swego czasu za poradą lekarza sięgnęłam po Sedatif PC i nigdy nie będę tego żałować, bo zaczęłam spać i funkcjonować jak człowiek, a byłam... jak chodzące zombie. Zestresowane zombie i podejmowanie odpowiedzialnych, wiążących finansowo decyzji w pracy? Nie da rady...

• 0

#8 Fluxja

Fluxja

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 June 2013 - 00:37

Mnie bardzo pomaga Forsen, właściwie nasenny, uspakajający i odprężający. Jest bezpieczny ponieważ jest na bazie ekstraktów z ziół. Biorę go czasami w ciągu dnia dla uspokojenia się.

• 0

#9 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 20 June 2013 - 13:33

Mnie bardzo pomaga Forsen, właściwie nasenny, uspakajający i odprężający. Jest bezpieczny ponieważ jest na bazie ekstraktów z ziół. Biorę go czasami w ciągu dnia dla uspokojenia się.

W moim przypadku odpada, bo wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów. Sedatif mnie nie ograniczał.

• 0

#10 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 29 June 2013 - 20:35

A nie czujesz się po nim jakaś taka otumaniona? ja szukam czegoś co mi pomoże pokonać stres bo teraz mam go w pracy sporo. i własnie jazda autem... naprawdę jest dozwolona?

• 0

#11 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 19 July 2013 - 08:15

Tak, możesz prowadzić auto. Otumanienia nie stwierdziłam, nie obniża koncentracji, ani nie zamula. Zdarzyło mi się brać w pracy nawet, więc na pewno bym zauważyła.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 22 July 2013 - 11:42

Skoro stresujesz się przed egzaminem, to nie są Ci potrzebne żadne leki - wystarczy, ze kupisz herbatę ziołową ( np. z melisy ), która działa odprężająco i już poczujesz się lepiej.

Ja akurat po melisie zasnęłabym jak zabita i tyle by było z egzaminu ;) Leki homeopatyczne, jak chociażby ten sedatif dla mnie akurat sa lepsze

• 0

#13 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 03 August 2013 - 19:24

Melisę to ja mogę wiadrami :P

• 0

#14 calme

calme

calmeriatka

• Użytkownik
  • PipPip
  • 457 postów

Napisano 03 August 2013 - 19:47

Leki na uspokojenie bardzo uzależniają, tak samo jak nasenne. Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..

• 0

#15 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 06 August 2013 - 18:36

Jest jeszcze homeopatia, o której pisałyśmy :) Sedatif to lek homeopatyczny. Nie uzależnia. Pamiętajmy, że takie leki pomagają łagodzić skutki czy objawy stresu, ale go nie eliminują. Warto wykorzystać je do tego, by się wyciszyć i pomyśleć nad rozwiązaniem problemów, które za wywołanie stresu odpowiadają. A jeśli nie dajemy rady sami - warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty.

• 0

#16 Mcnulty

Mcnulty

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 22 February 2014 - 19:00

Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..

Wszystko zależy od organizmu . Jednemu pomoże a ktoś inny przekroczy trzykrotnie dawkę zalecaną i efektu żadnego.  Kilka przetestowałem to jedynie zadziałał coś "Valused" i "Kalms" ale jak już wspomniałem po zwiększeniu zalecanej jednorazowej dawki.

• 0

#17 Iza234

Iza234

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 June 2014 - 23:18

Najlepsze jak już to chyba ziołowe, są łagodne, ale jednak coś tam pomagają..

Wszystko zależy od organizmu . Jednemu pomoże a ktoś inny przekroczy trzykrotnie dawkę zalecaną i efektu żadnego.  Kilka przetestowałem to jedynie zadziałał coś "Valused" i "Kalms" ale jak już wspomniałem po zwiększeniu zalecanej jednorazowej dawki.

Ja też preferuję łagodne ziołowe środki dostępne bez recepty, bo na razie są w moim przypadku skuteczne. Czasami łykam Relanę, na bazie waleriany

• 0

#18 anecia9

anecia9

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 June 2014 - 21:22

Ja biorę ziołowe tabletki Relana Forte. Są bardzo dobre.

• 0

#19 jolly78

jolly78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 03 July 2014 - 12:31

Persen Forte jest niezły. I nie otumania, więc można brać go też w dzień.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_michasia90_*

Guest_michasia90_*
  • Goście

Napisano 01 September 2015 - 19:43

Mi pomaga Revitasens- czuje po nim spokoj, a jednoczesnie mam chec do zycia i zwyczajnie dobry nastroj :) Ma dobry sklad- potwierdzony przez Warszawski uniwersystet medyczny, wiec lykam bez najmniejszych watpliwosci ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0