Jak stworzyć serwis ogłoszeniowy ?

Johny13

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Chcę założyć serwis ogłoszeniowy, coś w stylu tablica.pl, gumtree.pl, nie mam żadnej wiedzy z zakresu tworzenia stron od zera,HTML itd. dlatego chcę stworzyć serwis ogłoszeniowy na blogspocie (blogger.com) lub wordpressie. Blogspot jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze dlatego chciałbym stworzyć na jego bazie serwis ogłoszeniowy..i tu pytanie - Czy Jest Taka Możliwość ? Jeśli tak to proszę opisać jak to zrobić, a jeśli nie da się tego zrobić na blogspocie to czy na innych darmowych kreatorach stron internetowych jest taka możliwość?
 

Nikczemnik

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Chcę założyć serwis ogłoszeniowy, coś w stylu tablica.pl, gumtree.pl, nie mam żadnej wiedzy z zakresu tworzenia stron od zera,HTML itd. dlatego chcę stworzyć serwis ogłoszeniowy na blogspocie (blogger.com) lub wordpressie. Blogspot jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze dlatego chciałbym stworzyć na jego bazie serwis ogłoszeniowy..i tu pytanie - Czy Jest Taka Możliwość ? Jeśli tak to proszę opisać jak to zrobić, a jeśli nie da się tego zrobić na blogspocie to czy na innych darmowych kreatorach stron internetowych jest taka możliwość?

Na początek zainwestuj w domenę najlepiej na ovh.pl tam są najtańsze potem znajdź serwer (nie te za sms'a po 5zl za rok) a co do budowy takiego serwisu to WordPress odpada to system blogowy nie wykluczam tego ze na nim nie można ale musiał byś pisać cały szablon od zera żeby z niego zrobić dobry portal ogłoszeniowy darmowych szablonów nie znajdziesz bo sam to kiedyś przerabiałem a jak już coś znajdziesz to jest płatne a darmowe są dość słabe zainteresuj się Joomal"em on jest robiony typowo pod "serwisy" jak nie zamierzasz się uczyć HTML'a css/a itp to lepiej zacznij już zbierać pieniądze bo się wykosztujesz na spore sumy.
 

Johny13

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
"zacznij już zbierać pieniądze bo się wykosztujesz na spore sumy." Myślę że da się zrobić dobry serwis ogłoszeniowy za darmo, tutaj znalazłem szablon serwisu ogłoszeniowego joomli - http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/528-dj-classifieds-czyli-ogloszenia-dla-joomla.html Jaką darmową domenę polecacie?
 

misiek232

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
a ja z swoje strony polecam skrypt ogłoszeń firmy edios, sam mam na nich swój portal z maszynami rolniczymi. wszystkim poprzez panel zarzadzam i to mi starcza. a wczesniej kupiłem jakis tani skrypt podobny do tablica to przestrzegam wszystkich bo strata pieniedzy
 
J

juzeklbn

Guest
Witam,

Polecam ci skrypty z allegro:) poczytaj opini:) do 100 znajedziesz akoad
 
K

kabol

Guest
Cóż... bardzo konkurencyjna branża. Kluczowa będzie jakość serwisu i promocja. Skontaktuj się z nimi - http://funkymedia.pl/
Zrobią ci dobrą stronę, zadbają o pozycjonowanie i zainteresowanie będzie, ale generalnie nie jest to prosta branża. Zanim będziesz mógł otrzymywać płatności za dodane ogłoszenia minie mnóstwo czasu. Serwis musi po prostu stać się skuteczny. Do tego nie dojdzie z dnia na dzień.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Dobre!! Przyłaczę swoje d....sko do postu - bo - jestem zainteresowany otwarciem czegoś podobnego do NK lecz o innej tematyce. Po pierwsze kolego ZAINTERESOWANY - omijaj wszystkie firmy proponujące pomoc!!! Od A do Z... i nie tłumacz tego brakiem czasu!!! Musisz poświęcić około 3h dziennie przez 40-60dni na naukę! Zacznij od podstaw HTML od wersji 1 do 5, jak będziesz na poziomie wersji 2,3 zacznij naukę z CSS itp. Znając podstawy HTMLA (podstawy!!! mi to zjęło tydzień) oraz kilka programików typu MVU (darmowe) poradzisz sobie bez najmniejszego problemu!! Przeszedłem cały ten temat od początku do końca. Miałem serwis i stronę www na serwerach home.pl Niestety - na dłuższą metę nie warto! Zacznij składać kompa (dość silnego, najlepiej QUAD 2.4GHz 64BIT 8-16GB RAM. Bedzie Ci potrzebne szybkie łącze. Ja obecnie podłączam sobie światłowód 180MBPS w dwie strony (ale w Niemczech i tam tez wykupiłem nazwę strony). Firmy Cię zjedzą!! Przed zakładaniem własnego serwisu byłem laikiem!!! Wystraczyło 7-14dni nauki by zrobić SUPER piękna stronę www!!!! I to za free!!! Jeśli chodzi o serwis ogłoszeniowy to tylko łącze swoje i serwer!!! Wiesz jak będą Cie kroić za WCHODZENIE na Twoje www w przyszłości???
Daj spokój!! W takich jak a&a czy home masz limity miesięczne, np. przepustowość 1000GB!! Co to jest 1000GB miesięcznie gdy Twój serwis ma 10-25MB?? Nawet kilka tysięcy osób tego nie wyświetli a już będziesz miał po limitach!! Jeśli chcesz mieć jednak www gdzies na serwerach - omijaj Polske bo Cie z torbami puszczą!! Tu jest MILIARD chętnych na Twój szmal!
 

ali85

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Pracuje przy tworzeniu kodu z Osclass do tworzenia stron z ogloszeniami. W tym tygodniu opublikowalismy tlumaczenie najnowszej wersji na jezyk polski. Jezeli macie ochote sprobowac: oclass.org
Wszelki feedback bedzie bardzo mile widziany ;-)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Napisać serwis z ogłoszeniami to jest nic. Napisać go tak, żeby z czasem przy setkach użytkowników działał szybko i do tego nie był dziurawy jak sito, to już coś. Dojść do momentu, w którym serwis przynosi zyski, to spore wyzwanie.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia, odpuściłbym sobie systemy blogowe typu Wordpress, a zwłaszcza Blogger. Jak już to Joomla z jakimś modułem do ogłoszeń, albo w ogóle CMS dedykowany pod tego typu stronę.
 
K

kargin

Guest
Na początek potrzebujesz hostingu i domeny. Tutaj najbardziej opłacalny będzie zakup domeny i konta w Hekko. Dobry hosting + domena PL wyjdzie cię 7 dyszek w pierwszym roku. Później musisz kupić skrypt - znajdziesz gotowce, niskim kosztem. Dalej pozostaje postawienie serwisu i jego promocja ;-)
 
B

Brzozowamag

Guest
a może spróbuj pokombinować i stworzyć przez webwave cms? tam nie musisz nic kodować, wszystko masz za darmoszkę i bardzo łatwo można stroną zarządzać
 

HaKa3aHueTo

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
Pozwolę sobie na dodanie własnej opinii.
Jeżeli drogi kolego chcesz taki serwis, który umożliwia dodawanie ogłoszeń przez użytkowników to polecam CMS e107. Bardzo łatwo będzie Ci go dostosować do wymagań prostego portalu z ogłoszeniami. W zasadzie wystarczy pozmieniać parę pól w bazie danych i to wszystko.

Domeny najtańsze masz na az.pl. Są za darmo, ale uwaga(!), tylko na rok. Później musisz zapłacić ok 160 PLN za przedłużenie domeny. W miarę rozwijania serwisu będziesz potrzebował coraz lepszego serwera z coraz większymi zasobami. Polecam na początek bardzo dobre serwery na 2ap.pl. Za parę groszy masz bardzo dobre serwery.

Jeżeli będziesz szukał kogoś, kto Ci pomoże ogarnąć cały soft i grafikę to możesz do mnie napisać na PM. Aktualnie nie mam żadnego zajęcia, a wspólnie możemy określić potrzeby i wybrać rozwiązania.
 
B

bajderman

Guest
Kupujesz skrypt na allegro, do tego małe konto i domenę w Hekko. W sumie zapłacisz 70 zl.
Masz tam 100 Gb transferu - wystarczy nawet jeśli katalog będzie miał bardzo dużo odwiedzin.
 

Radom Lokalne

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Zastanów się najpierw czy masz tyle determinacji i $$$ bo postawienie dedykowanego serwisu to koszt rzędu tysięcy, dziesiątek tysięcy.. Pisze dedykowanego bo tylko z takim będziesz mógł konkurować ze znanymi serwisami ogólnopolskimi + oczywiście jakiś zajebisty dedyk to koszt kilkuset zł miesięcznie.

Nie mówiąc już o pozycjonowaniu.. Żeby konkurować z olx, lento przy ogólnopolskim serwisie to jeszcze większe koszty.. Od kilku do kilkudziesięciu k.
miesięcznie.

Jak się nie masz pojęcia o pozycjonowaniu i nie masz grubego portfela to sobie odpuść.

Szkoda twoich nerw.
 

Tomasz Bialobrzeg

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
kasiks napisał:
Możesz taki serwis stworzyć również za pomocą kreatora stron internetowych. Polecam polski kreator mamfirme.pl. bardzo szybki i łatwy w użyciu :)
Ten kreator się teraz nazywa mfirma.
Faktycznie jest prosty w obsłudze a dodatkowo istnieje tam możliwość śledzenia pozycji swojej strony w wyszukiwarce Google co jest ważne jak ktoś chce się pozycjonować.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Teraz ludzie raczej szukają czegoś nowego - a serwisy ogłoszeniowy promuje się sam, swoimi możliwościami, funkcjami, a nie pozycjonowaniem. Tak by nie powielać kolejnego banału, tylko zrobili coś łączącego w sobie klasyczne ogłoszenia z fejsem. Tzn. np. widzisz jakie ogłoszenia mają wystawione twoi znajomi z fejsa, ale również widzisz co mają wystawione znajomi tych znajomych. I ten motyw akurat jest świetny bo przynajmniej wiesz z kim masz do czynienia, nie kupujesz od anonima. Poza tym - ostatnio szukaliśmy kołyski dla dziecka. Okazało się, że chce ją sprzedaż koleżanka mieszkająca dwa bloki dalej. Sami w życiu byśmy się o tym nie zgadali, bo rozmawiamy raz na ruski rok :D
 

axxa

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Podpisuje się pod użytkownikami którzy pisali o tym jaki naprawdę jest koszt stworzenia i utrzymania takiego serwisu

Sam używam gotowego skryptu ale bez dobrej reklamy to po prostu nie ma szans zaistnieć na rynku...
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Hosting www i domena to tak jak pisałem - śmieszne grosze.
Najlepiej działa Hekko - kilka dyszek za domenę i hosting.
I mowa tutaj już o usługach niezawodnych.
Samo postawienie serwisu to naprawdę grosze.
 

nick123

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Pozwolę sobie wspomnieć o gotowym skrypcie, całkiem darmowy, może nie najnowszy, ale jak dla mnie sprawdza się całkiem ok, skrypt się nazywa Notice i znajdziesz go na githubie do pobrania. Możesz wypróbować :)
 
Do góry