Tragedia chłopaka

pfk1

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam,
Mój ukochany przeżył ostatnio tragedie. Jego ojciec się zabił, miał depresje, zwolnili go z pracy bo nie stać było na niego. Mineły 3 miesiące. wiadomo potrzeba czasu.... Jestem przy nim, wspieram go ale chcę by choć na chwilę o tym zapomniał co się stało, chcę zrobić coś dla niego.. ale nie mam pojęcia co...
Bardzo lubiłam jego ojca z resztą nawzajem, swietnym człowiekiem był.... Pomóżcie.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
przede wszystkim bądź teraz przy nim. wspieraj go. to przykre, że ktoś kto był dla nas autorytetem okazał się słaby psychicznie.
może postaraj się zadbać o jakąś rozrywkę.. niech coś robi, niech za dużo nie myśli. czas leczy rany, pamiętaj.
 

L-ynx

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Zorganizuj czas dla was obojga, spraw by zapomniał o przeszłości a skupił się na chwili bieżącej.
 

Nikczemnik

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam,
Mój ukochany przeżył ostatnio tragedie. Jego ojciec się zabił, miał depresje, zwolnili go z pracy bo nie stać było na niego. Mineły 3 miesiące. wiadomo potrzeba czasu.... Jestem przy nim, wspieram go ale chcę by choć na chwilę o tym zapomniał co się stało, chcę zrobić coś dla niego.. ale nie mam pojęcia co...
Bardzo lubiłam jego ojca z resztą nawzajem, swietnym człowiekiem był.... Pomóżcie.

Tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle rodziny nawet nie powinni myśleć o byciu z kimś kiedykolwiek na dłuższą metę jeśli się ma tak słaba psychikę co gość sobie w ogóle myślał a jakby miał kredyt na rodzinę? i co teraz jego matka ma dać sobie rade i go spłacić?? takim ludziom nie należny się szacunek ani godny pochowek to zwyczajne tchórzostwo odebrać sobie życie... Najlepiej powiedz mu to co napisałem chyba ze tez ma skłonności to uciekaj od niego puki się da...
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
pfk, tak jak poprzednicy mówili. Bądż przy nim. On musi odżałowac i wycierpieć swoje. Jeśli chodzi o rozrywkę, to jeśli jest w żałobie na penwo nei będzie chciał za bardzo szaleć... ale może jakiś weekend we dwoje. Nie wiem w jakich rejonach mieszkacie, ale góry i jakies małe wędrówki pomagają troszkę uciec od problemów :)
 
W

wiki9969

Guest
Nikczemnik, nie oceniaj człowieka jeżeli go nie znałeś.

pfk1, Ty już zrobiłaś dla niego dużo. Jesteś przy nim i to jest najważniejsze. Grunt, żeby teraz nie został sam.
 
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle rodziny nawet nie powinni myśleć o byciu z kimś kiedykolwiek na dłuższą metę jeśli się ma tak słaba psychikę co gość sobie w ogóle myślał a jakby miał kredyt na rodzinę? i co teraz jego matka ma dać sobie rade i go spłacić?? takim ludziom nie należny się szacunek ani godny pochowek to zwyczajne tchórzostwo odebrać sobie życie... Najlepiej powiedz mu to co napisałem chyba ze tez ma skłonności to uciekaj od niego puki się da...

Jesteś radykalnym katolikiem albo chory psychicznie. Zero doświadczenia życiowego. Co Ty wypisujesz tu ludziom? Wstyd.

Z dość dobrego doświadczenia wiem, że najlepiej zorganizować mu takie zajęcie, które wymaga zaangażowania na tyle dużego aby o tym nie myśleć.
1) Jazda na motorze po lesie (jeszcze jest pogoda),
2) Gra w kosza -ogólnie duży wysiłek fizyczny (przy stresie toksyny się wydzielają i stan się pogarsza, sport pomaga)
3) Konsola do gier -widziałem ludzi co nigdy nie grali a potem mogli by całe dnie siedzieć zapatrzeni

Takie rzeczy odwracają myśli, czas szybciej leci.
 
0

03092010

Guest
Trojkat mu zorganizuj.
http://www.forumowisko.pl/topic/204958-trojkat/
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Po prostu przy nim bądź on teraz bardzo potrzebuje byś przy nim była. Jeśli chodzi o rozrywkę wątpię by twój chłopak miał na to teraz ochotę. Po prostu staraj się jak tylko możesz go wspierać i spędzać z nim jak najwięcej czasu a z czasem wszystko się ułoży minie ten ból po stracie ukochanej osoby tylko trzeba czasu.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
to przykre, że ktoś kto był dla nas autorytetem okazał się słaby psychicznie.
Proszę..?
Ani nie wiadomo, czy był autorytetem, ani czy był słaby psychicznie...

chcę by choć na chwilę o tym zapomniał co się stało
A po co?
On nie potrzebuje o tym na chwilę zapominać, tylko się z tym pogodzić, oswoić. Udawanie, że wszystko gra, że nic się nie stało, to coś dokładnie przeciwnego.

Jestem przy nim, wspieram go
No i fantastycznie! To wystarczy.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kriss ma rację, ale na wszelki wypadek nie roztrząsaj z nim tych wydarzeń jak najczęściej. Po prostu żyjcie czym się da - życie codzienne niesie tyle trosk, ludzie zachowują się odmiennie od nas i czasem chce się to omówić.
Do oswojenia się, nawet z tym, co się nie odstanie, przydatny jest upływ jakiejś "porcji" czasu. Dobrze, że przy nim jesteś.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
To się nie bierze z niczego, ale nie musi być wcale słaby psychicznie.
Jeśli przygnieciesz kogoś dostatecznie dużym ciężarem KAŻDY się złamie, więc co - KAŻDY jest słaby psychicznie?
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
porównujesz teraz wytrzymałość fizyczną do psychicznej? pomyśl nad tym..
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Łatwo rzucać oskarżenia, ale po co? Czy w ten sposób możemy im pomóc?
Chłopak jest w żałobie i musi ją przeżyć.
Zaczynając od szoku poprzez zaprzeczenie, rozpacz, poczucie krzywdy, agresję aż do reorganizacji życia.
Twoim zadaniem jest być przy nim i pozwalać na wyrażanie wszystkich emocji.
Stłumianie ich jest najgorszym z możliwych rozwiązań.
Jeśli potrzebuje o tym mówić - niech mówi, płakać - niech płacze...
Niech ma w Tobie oparcie i zrozumienie, a z czasem upora się z tym.
Pamiętaj, nic na siłę!
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Oprócz wspomnianego wyżej trójkąta, którego zresztą sama rozważasz, równie ważne powinno być nie tylko Twoje wsparcie, ale też Twoja gotowość do podjęcia działań pokazujących mu, iż życie toczy się dalej. Jedyne co on może zrobić, to powstać i patrzeć w przyszłość, swego ojca zachowując w pamięci. Takie odejście osoby bliskiej jest szczególnie trudne do zaakceptowania, miej to na uwadze i po prostu bądź przy nim.
 
Do góry