no_one_live18

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wyobraźcie sobie że jestem niezwykłą osobą która może dużo osiągnąć, jednak jest na samiutkim początku drogi i nie wie jeszcze nic o swojej przyszłości i o tym co ją spotka. Teraz od Was zależy jej los. Jaki nadacie jej cel, sens życia i priorytety? Jakiej osoby potrzeba w społeczeństwie, państwie, waszym gronie?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Dobrego premiera-masz aspiracje polityczne?Dziwny temat...
 

Nikczemnik

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
W sumie to prezydenta tez bo za tego to mi wstyd rodacy sobie żarty zrobili po katastrofie...
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Doradziłbym odwalenie się ode mnie, gdyż debili nie lubię. A inaczej nie potrafię określić osoby, która pozwala innym wpływać na swoje marzenia i decydować za siebie samą.
 

no_one_live18

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
41
Punkty reakcji
0
Rozumiem, rozumiem :) ale ten wątek nie ma ukierunkować mojego życia tylko sprawdzić czego/kogo brak społeczeństwu. Kogo potrzebują i poszukują ludzie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja obecnie poszukuję fachowca do położenia płytek w kuchni.
 

no_one_live18

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wątek można usunąć, na innym forum doczekałem się takich odpowiedzi jakie były mi potrzebne :)
 

Lady Vila

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Błędna Galaktyka
Życiowy cel kształtują pasje, aspiracje i wewnętrzne systemy reprezentacji, które mówią nam, co dla siebie w życiu wybieramy.

Zakładając, że dana osoba przeszła pomyślnie proces socjalizacji stając się pełnoprawna ukształtowaną jednostką naszego społeczeństwa, należy tylko dać jej tego malutkiego kopniaka, pokazać to światełko w tunelu, które mówi w którą stronę należy zmierzać.

Niestety nikt nie powie Ci jaki jest Twój życiowy cel, ale może Ci znacznie ułatwić znalezienie go.

Pomyśl sobie o tym wszystkim co najbardziej w życiu kochasz robić, o czymś, co daje Ci radość, sprawia, że czujesz się spełniona istotą. Być może masz jakieś oryginalne zainteresowania, coś, co od zawsze było Cię ciekawiło? Nie można wybierać życiowego celu kierując się logiką, koniunkturą, czy aktualną sytuacja polityczna - to nigdy nie da szczęścia i spełnienia. Tylko to, co prawdziwie gra w duszy jest właściwym wyborem. Twoja pasja, nawet najdziwniejsza i najbardziej zwariowana, może okazać się tą właściwą droga, którą "przeznaczone' Ci będzie podążać.

Wsłuchaj się w siebie i rób to, co uważasz za najwłaściwsze, tylko w taki sposób znajdziesz swoje prawdziwe życiowe powołanie.
 
M

MacaN

Guest
Nie zrozumieliście tematu chyba, lecz temat faktycznie nazwałeś i napisałeś w stylu takim PSEUDO filozoficznym :p

No cóż... Potrzebny byłby Człowiek, który dążyłby do przejęcia władzy w państwie i rządziłby nami mądrze do końca życia nie uciskając ludu i za razem tworząc potężne i bogate pastwo.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Jeśli miałbym nadać Ci cel życiowy to byłoby to dążenie do doskonałości i wytrwałości w tym.Nie istotne czy byłbyś politykiem,sportowcem,dziennikarzem,lekarzem czy kucharzem ważne jest byś był czerpał z tego radość i aby to było Twoją pasją,z którą wiążesz całą swoją przyszłość.

Uważam ,że nie potrzeba nam w kraju polityków ,którzy będą nami kierować,ale ludzi ,którzy sami będą wiedzieli co jest dla nich najważniejsze,co kochają i całe życie będą ciężko pracować aby osiągnąć w tym doskonałość mimo ,iż takowa nie istnieje :)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Zdobądź wiedzę STUDIUJĄC, Znaczy - NIE na zasadzie Tuska - trzech Z = Zakuć + Zdać + Zapomnieć.
Filozofowi wiedza nie przeszkadza nawet przy kładzeniu kafelków w kuchni. Czarnych?
Naprawdę brakuje nam ludzi wykształconych a mądrych.
 

romeau

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Filozofowi wiedza nie przeszkadza nawet przy kładzeniu kafelków w kuchni. Czarnych?
Naprawdę brakuje nam ludzi wykształconych a mądrych.

To prawda, mam znajomego po filozofii, który pracuje jako inżynier, oczywiście nie przy realizacji, ale wymyślaniu i opracowywaniu podstaw różnych rozwiązań. Nie miał wykształcenia zawodowego, poszedł na rozmowę i zaproponował im darmowy staż, dzięki któremu nabędzie praktykę i nauczy się tego czego potrzebuje. chodził do pracy, zakuwał po godzinach i po miesiącu bez problemu go przyjęli. Jeżeli znajdziesz pasję do tego co robisz i będziesz cieżko pracował, to nie będzie problemu.
 
M

MacaN

Guest
Uważam ,że nie potrzeba nam w kraju polityków ,którzy będą nami kierować,ale ludzi ,którzy sami będą wiedzieli co jest dla nich najważniejsze,co kochają i całe życie będą ciężko pracować aby osiągnąć w tym doskonałość mimo ,iż takowa nie istnieje

Mieliśmy nadać celu jednej osobie, nie milionom :D
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jak się człowiek czuje potrzebny, to ma cel w życiu powszednim.
Od "święta" ktoś może być misjonarzem, wynalazcą, myslicielem itd, itp.

Przeważnie nie znamy na początku drogi celu swego życia, ale on przejawia się w ten sposób, że coś lubimy robić bardziej od innych rzeczy.
 

tomaszh

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
81
Punkty reakcji
2
No więc trzeba zacząć kochać wszystko co nas otacza. Możesz pomóc dla drzewka wrzucając śmieć do kosza, możesz podzielić się kanapką z głodnym, jednocześnie dawać przykład innym i czerpać radość ze wspólnoty z innymi.Napewno jesteś osobą kreatywną i znajdziesz na to jakiś sposób. Polecam dokument 'I am' który powinnien Ci to zobrazować. Nie wiem czy to dozwolone ale zamieszczam link. http://zalukaj.tv/zalukaj-film/17334/i_am_2010_.html

Ps. Mogę być pożywką dla mas i zarazem wierzę, że jak będe głodny to masa mnie nakarmi. Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry