Farbowanie włosów

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam, od jakiegoś czasu farbuję włosy- mniej lub bardziej regularnie, wszystko zależy od tego jak wyglądają kiedy już trochę "podrosną" ;) .
Farbowałam na początku szamponetkami różnymi, potem jakimiś prostymi, zwyczajnymi farbami do kupienia w każdej drogerii z pomocą sąsiadki, potem farbowałam u fryzjera a ostatnio kupiłam farbę w fabryce- a zatem taką, jaką posiadają fryzjerzy i pofarbowała mi nią amatorka. Efekt oczywiście za każdym razem mi się podobał, jednak nie mogłam się nim długo nacieszyć. Przy pierwszym farbowaniu na dość jasne (naturalne) włosy położoną miałam jasną farbę- odcień rudego. Potem miałam kolejne 2 farbowania na rudo z tym, że nie były to takie same odcienie no ale kolor się utrzymywał- prawdę mówiąc jedyną zmianę koloru na włosach jaką wtedy zauważyłam to kolor odrostów :D
Ostatnio zachciało mi się ciemnych włosów. Pofarbowałam właśnie tą farbą z fabryki - wyszedł taki ciemny brąz, czekoladowy niemal. Byłam w siódmym niebie dosłownie jak zobaczyłam efekt. Jednak za każdym razem w kąpieli, kiedy myłam i włosy farba mi dosłownie spływała, więc po około tygodniu moje włosy znów były rude. No nie powiem, nie zachwyciło mnie to, tym bardziej że już "zachorowałam" na nowy kolor włosów.
Chodzi mi generalnie o to dlaczego tak się stało?
Dziewczyna, która mi farbowała uznała, że mam "za dobre" włosy na to, żeby się dłużej kolor trzymał, no ale bez przesady, żeby FARBA spływała niczym szampon.
Chciałabym niebawem znów pofarbować włosy, ale nie wiem czy chcę wydać pieniądze po to, żeby mi się efekt utrzymał tydzień...
Wam też się tak robi? Można temu zaradzić?
 

PANTERRA

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
Ja nie farbuję włosów, ale moja mama tak i też tak jej się robiło. Problem zniknął kiedy zaczęła stosować farbę firmy syoss. Kolor długo się trzyma i co najważniejsze: podczas mycia włosów nie schodzi farba :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Zero innych odpowiedzi?

Planuję niebawem pofarbować włosy, stwierdziłam, że zrobię to dwiema farbami, w sensie dwoma opakowaniami farby bo jedna to tak "na styk" była, a czasem trzeba było jeszcze ją rozcierać na włosach, żeby sięgnęła do końcówek. Chciałabym wiedzieć czy to ma jakieś znaczenie? Czy jeśli ma mi spłynąć to i tak spłynie?
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jeśli chodzi o trwałość koloru to też poleca syoss kolor tej farby jak na moich włosach trzyma się o wiele dłużej niż kolor innych farb. Ja malowałam ciemnym brązem kiedyś wyszedł mi taki ładny czekoladowy i to właśnie farba syoss ale to było kilka miesięcy temu.
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja farbuję Biokapem, u mnie efekt utrzymuje się długo, aż do kolejnego farbowania, a farbuję co około 5-6 tygodni. Farba trochę wypłukuje się podczas pierwszych kilku myć, ale jak już osiągnie ten optymalny kolor to trzyma się na stałe. Dodatkowo nie niszczy włosów, a wręcz je pielęgnuje! dla mnie farba idealna!
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Ja kiedyś farbowałam włosy chyba zbyt często (co około miesiąc) i niestety po pewnym czasie stały się dość suche i łamliwe. Dlatego zaczęłam stosować dużo odżywek do włosów + co jakiś czas olejek rycynowy i ich kondycja znacznie się poprawiła. Od pewnego czasu zaczęłam sięgać po farby Garniera i ostatnio wypróbowałam Garniej Olia i jestem bardzo zadowolona - farba jest bez amoniaku, a włosy po niej są w dobrej kondycji, miękkie, ładnie pachną i łatwo się rozczesują. Żeby dłużej utrzymać efekt stosuję po farbowaniu szampon do włosów farbowanych (do brązowych, bo na takie kolory najczęściej koloryzuję włosy) i rzeczywiście to przynosi efekty - kolor zostaje na włosach na dużo dłużej. Olią koloryzowałam włosy już 3 tygodnie temu i do tej pory mają intensywny odcień, nie bledną i nadal ładnie błyszczą.
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
chica_o napisał:
Ja kiedyś farbowałam włosy chyba zbyt często (co około miesiąc) i niestety po pewnym czasie stały się dość suche i łamliwe. Dlatego zaczęłam stosować dużo odżywek do włosów + co jakiś czas olejek rycynowy i ich kondycja znacznie się poprawiła. Od pewnego czasu zaczęłam sięgać po farby Garniera i ostatnio wypróbowałam Garniej Olia i jestem bardzo zadowolona - farba jest bez amoniaku, a włosy po niej są w dobrej kondycji, miękkie, ładnie pachną i łatwo się rozczesują. Żeby dłużej utrzymać efekt stosuję po farbowaniu szampon do włosów farbowanych (do brązowych, bo na takie kolory najczęściej koloryzuję włosy) i rzeczywiście to przynosi efekty - kolor zostaje na włosach na dużo dłużej. Olią koloryzowałam włosy już 3 tygodnie temu i do tej pory mają intensywny odcień, nie bledną i nadal ładnie błyszczą.
ja rozjaśniam włosy od jakiegoś czasu więc przesuszenie nie jest mi obce. Mi bardzo pomaga wspominana już na wątku odżywka Biokap z apteki, naprawdę widzę dużą poprawę w stanie moich włosów odkąd jej używam. Co do trwałości farb - u mnie zawsze wszystko trzymało się świetnie, nawet farby do iluś tam myć się nie zmywały więc chyba wszystko zalezy od włosów :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja słyszałam wiele dobrych opinii o tej farbie Garnier Olia. Moja teściowa i szwagierka nią sobie od jakiegoś czasu farbują włosy i chwalą efekty. Jedna jest blond a druga ciemne. Pierwszy raz mówiła, że nie wiedziała jaki odcień wybrać bo mają jakoś 25 odcieni. Wzieła ciemny brąz i wyszedł jej praktycznie czarny. Teraz maluje mrożoną czekoladą. Z tego co wiem, to trzeba sobie malować tylko plastikowym pędzelkiem.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Hmm... a jak bez amoniaku, to co ma w jego miejsce? Mignęła mi gdzieś na forach ta Olia, ale nie próbowałam. Może rozważę, bo zbliża się czas farbowania. Mają jakieś fajne rude?
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Rudych odcieni mają sporo. Tzn jest grupa kolorów czerwienie i tam trzeba szukać swojego odcieniu.Ale jak z każdą farbą trzeba to zrobić dobrze i ostrożnie aby potem się nie zdziwić :)
A co do braku amoniaku - tam są w składzie olejki kwiatowe w stężeniu aż 60% co wzmacnia koloryzację i wnikanie koloru w głąb włosa. taki skład okazał się bardzo skuteczny i umożliwił eliminację amoniaku.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A te olejki kwiatowe to z jakich kwiatów? Jakaś mieszanka? Strasznie mnie ostatnio interesuje wszystko co z nimi związane! Chyba się wybiorę po tę Olię i wrócę Wam powiedzieć jak mi poszło :D
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
ja ostatnio zdecydowałam się na farbowanie farbą Biokap Delicato, głównie ze względu na jej skład! Farba nie zawiera wielu szkodliwych substancji, nie śmierdzi przy aplikacji i nie ma szczypania, które często towarzyszyło mi przy farbach drogeryjnych. Włosy po farbowaniu ładne, kolor trzyma się już miesiąc, generalnie jestem bardzo zadowolona, dla osób wrażliwych to świetne rozwiązanie :)
 
D

Dobrawa

Guest
Używała z tej serii Garnier Olia już kilka razy dwa odcienie. Jeden z blondu i ostatnio intensywną czerwień. Dla mnie rewelacja. Ładnie pachnie , świetnie się nakłada ( mimo że faktycznie trzeba plastikowym pędzelkiem) i długo mi się utrzymuje kolor mimo że często myje włosy. Siwe też ładnie pokrywa bo niedawno namówiłam do przetestowania mamę i też jest zadowolona.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
No dobra dziewczyny! Mam! Jutro Wam napiszę jak wrażenia i jak cudownie ruda jestem. Nie wiedziałam, że mają takie piękne czerwienie!
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
samba_mamba napisał:
No dobra dziewczyny! Mam! Jutro Wam napiszę jak wrażenia i jak cudownie ruda jestem. Nie wiedziałam, że mają takie piękne czerwienie!
Samba pisz szybko jak wyszło... Ja jestem brunetką a już od jakiegoś czasu myślę o odcieniu rudego a może żywa czerwień. Ostry charakter to i może ostry kolor włosów?!
 
D

Dobrawa

Guest
Z serii Olia intensywna czerwień wychodzi świetnie i ładnie połyskuje w słońcu tylko podobno rudy to nie kolor tylko charakter. To przy tej farbie to musi być ciekawe :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ehkem... zatem z radością i dumą donoszę, że jestem tak cudnie ruda, że bardzo... :D Sama farba naprawdę fajna - rzeczywiście ślicznie pachnie, nie spływa i dobrze się rozprowadza. Po zmyciu włoski były miękkie, a po wysuszeniu miały bardzo ładny połysk :) Pokrycie dobre, jestem zadowolona.
 

margaretka22

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja zawsze faruję u fryzjera. Wiadomo, farba się spłukuje, ale zeby po paru myciach. Coś nie tak chyba było z tą którą kupiłaś. Strasznie to dziwne.Sama nigdy nie pórbowałam w domu farbować, boję się ze coś popsuję i będę wyglądać jak miotłą :D
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
Ja farbuję w domu farbami fryzjerskimi :) Drogeryjnymi kiedyś też się bawiłam, ale kolor bardzo szybko spływał i musiałam farbować po raz kolejny nie mając jeszcze odrostów. Na farbowanie u fryzjera jakoś szkoda mi pieniędzy. Po co wydawać skoro mogę zrobić to samo w domu i znam swój odcień?
 
E

Elen

Guest
Temat odswiezam. Wlasnie jestem na etapie poszukiwania nowej farby do wlosow. Moje naturalne, to - ciemny blond. Mam ochote na zmiane... moze rudy? Albo pasemka jasny blond. Do tej pory uzywalam Loreal, sa dosc silne i czasem skora zle reaguje. Wella mi nie sluzy. Jakie farby polecacie?
 
Do góry