Co piją Wasze dzieci?

D

Dorka123

Guest
Co dajecie dzieciom do picia? Mam na myśli dzieci w wieku przedszkolnym i starsze, bo u niemowlaków to niewielki jest wybór ;)
 
D

Dosiek77

Guest
Od małego dzięki bogu udało mi się nauczyć picia zwykłej wody <yes yes yes> dostają też kompoty z jabłek czy innych owoców no i soki jednodniowe marchewka jabłko ( tutaj jest zawsze bieg kto pierwszy :D ) Kiedyś na jakiś urodzinach dostały do picia pepsi i było tylko jedno wielkie fuuuu. Reakcja trochę mnie zdziwiła bo przecież dzieciaki na ogół łase na słodkości są...
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Przeważnie wodę i domowe soki, czasami kupujemy ale rzadko. Jak sama zrobię to mam pewność co jest w środku i ze jest zdrowe więc wolę takie niż kupione.
 
D

Dorka123

Guest
na słodkości to może i owszem dzieciaki są łase, ale na gaz uciekający nosem już nie bardzo ;) mój gazowanych napojów nie lubi, pije za to wodę, niesłodzoną herbatę, soki, napoje, niestety nie mam czasu, by robić je samodzielnie w domu, wiec kupuję gotowe. Zawsze czytam skład, im mniejsza ilość składników tym lepiej. Bardzo lubimy np. soki i napoje tymbark
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Dużo soków, na całe szczęście lubią i to jest spory plus, ale tylko owocowe, próba przemycenia czegoś warzywnego kończy się zawsze niepowodzeniem :)))
 
D

Dorka123

Guest
Ja przemycam marchewkę i buraki nawet ;) do tego koniecznie jakieś jabłko czy banan i piją chętnie. Pomidorowy z tymbarka tez lubią.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Hmm Dorka podsunęłaś mi myśl, nigdy nie kupowałam im takiego gotowego np. pomidorowego, może na to jakimś cudem się skuszą, ewentualnie może po dodaniu czegoś z owoców.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Cześć :) Wiesz, że się udało :) nawet poszedł ten pomidorowy, początek był trudny ale potem jakoś tak poszło, może im się to z zupą pomidorową skojarzyło bo ją w miarę jeszcze jedzą :)
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
A sok pomidorowy jest bardzo zdrowy. U nas przebojem jest marchewka prosto z sokowirówki.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Marchewkę to z kolei ja uwielbiam, więc dzieciaki niejako nie mają wyjścia, ale nawet nie idzie tak źle, choć wolą np. taką gotową lub surową startą na tarce :)
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
U nas przeważają soczki,bardzo często Kubusie oraz zwykłą wodę w przedszkolu czy szkole,oczywiscie wodę mineralną,nie tą kranową:)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
U nas z kolei woda nie idzie nikomu, chyba dlatego, że nie ma smaku :) ewentualnie woda z sokiem to tak :)
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
U nas woda,herbatka no i soczki typu Kubuś. Unikamy wszystkich gazowanych napojów, na szczęście dziecka nie ciągnie jeszcze w tamta stronę,wiec mamy względny spokój:) Często też podaję syrop malinowy rozcieńczany z wodą,ważne aby miało jakiś smak i kolor.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No to tak jak i u nas, jak ma smak i kolor to daje radę :) wystarczy odrobinka jakiegoś soku/syropu do wody i po problemie.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
U nas też sprawdza się najlepiej malinowy, ale poza tym lubią też jeżynowy :)
 
L

Lenska

Guest
U mnie mleko i kakao - kolacja, w ciągu dnia woda- starsza córka a młodsza rozcieńczony lekko dobry sok owocowo warzywny. U mnie była ta sama sytuacja z colą. Jedna córka spróbowała i powiedziała głośno że nie będzie tego piła, druga- zaczęła uciekać jak chciałam dac spóbować. Towarzystwo było w szoku (rodzina męża). Tylko nie wiem, dlaczego tylko mi było wesoło ;)
 
Do góry