Najodważniejszy polski film "Pokłosie"

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
"Pokłosie" to pierwszy kinowy fabularny film Wladysława Pasikowskiego od dekady. O jego realizację starano się przez siedem lat. - To jest ciemna karta naszej historii, dotychczas pomijana przez kinematografię - pisał sam Władysław Pasikowski, wyjaśniając koncepcję. To historia dwóch braci Kalinów (w tych rolach Maciej Stuhr i Ireneusz Czop), którzy odkrywają tajemnicę rodzinnej wsi i stają przed decyzją, jak ocenić ojca, swoją rodzinę, sąsiadów, a co za tym idzie kraj i historię narodu. Film opowiada o trudnych wyborach - jak zmierzyć się w sposób uczciwy i prawy z własną, tragiczną i skomplikowaną historią.[background=rgb(236, 236, 236)] - [/background]Materiały prasowe

Moja znajoma była wczoraj na pokazie przedpremierwym i wyszła oszołomiona. Dawno nie widziała tak dobrego, ale też tak mocnego filmu. Przyznam, że oczekuję na premierę z niecierpliwością. Tęsknię za dobrym polskim kinem.
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Słyszałam bardzo dużo pochlebnych opinii o tym filmie. Film już leciał na różnych festiwalach filmowych. Osobiście nie oglądałam, ale mam zamiar się wybrać do kina na to. Podobno naprawdę warto ;)
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Też czekam na premierę. Niestety nie udało mi się obejrzeć Pokłosia na WFF - nic straconego :) czekam do 9.11
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A ja widziałam właśnie na WFF i powiem Wam, że wieści nie były przesadzone. Film jest mocny i genialny. Choć po różnych artykułach spodziewałam się czegoś bardziej historycznego,a dostałam współczesny thriller. A nawet taką ogólnoludzką powiastkę, o tym jak ciężko pogodzić się z trudną przeszłością.
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Trailer jest dobry, obsada też. Pasikowski też ma u mnie szacunek, ze względu na to, że nie ma dla niego tematów tabu. Ciekawa jestem jak to będzie.. :)
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Widziałam dwa trailery do tej pory i tylko zaostrzyły mój apetyt, podobnie jak wszystkie opinie krążące po necie o tym filmie. Wywołuje skrajne i burzliwe dyskusje więc na pewno warto samodzielnie obejrzeć i ocenić nie mieszając się z tłumem, który wypowiada się o filmie a go nie widziało.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Skrajne dyskusje są moim zdaniem dlatego, że niektórzy właśnie pomyśleli, że to film historyczny i już zaczeli krtytykować Pasikowskiego. A wystarczy obejrzeć trailer!:) I tak jest przejaw odewagi ze strony Pasikowskiego, że porusza tematykę polko- żydowską. Nawet Wajda mówił o tym filmie na premierze, że to "wspanialy, poruszający film". Ciekawe czy też tak powiem, nie znam się na filmach jak Wajda ale jak jest dobry to powinienem to dostrzeć. Idę w weekend:)
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Zazwyczaj nie oglądam Polskich filmów, jedynie te wybrane. Chyba ten film będzie jednym z nich :)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Byłam już na filmie. Nie dziwi mnie, że dużo się o im mówi, natomiast zupełnie nie rozumiem kontekstu, który się pojawia! Antypolski itp?? Chyba ich pogięło... Z resztą Kaczyński najlepiej pokazuje chyba poziom krytykantów. nie widziałam i nie zobacze - brawo!
Ciarki przechodzą, to prawda, ale film wspaniały.
Film powinien być pozycją obowiązkową. Jest tak dobrze zrobiony jak mało, który polski film. świetnie zagrany - Stuhr, Czop i ta starsza pani, której nazwiska nie pamietam uwiedli mnie przed ekranem! Pójdę na niego po raz drugi z mamą.
 

anaximander

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
31
Punkty reakcji
4
"Pokłosie" rzeczywiście zbiera dobre recenzje, bo to próba rewizji pewnych spraw z przeszłości. Wiadomo, że musi tez budzić skrajne emocje, zwłaszcza że dotyka tematów niewygodnych. Ja się jutro wybieram do teatru IMKA na spektakl "Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits". Tam z kolei jest polemika z twórczością Sienkiewicza, podobno bardzo interesujące, choć zabawne widowisko. Tutaj więcej, gdyby ktoś był zaintersowany: https://www.facebook.com/events/532809103413957/
 
Do góry