Wysokie tętno, niskie ciśnienie.

siecióweczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Witajcie, od pewnego czasu zaczęłam się niepokoić skokami swojego tętna. Jest ono zwykle wyższe niż powinno (ok. 90-ponad 100). Czuję się poddenerwowana, rozdrażniona, do tego często mi się kręci w głowie, kłuje mnie w klatce piersiowej.
Wiem, że powinnam się udać do lekarza i to byłoby rozwiązanie, ale po prostu zacznę od forum. Może ktoś z Was ma podobne objawy i mi doradzi :)
W tytule podałam, iż mam niskie ciśnienie - tak, wynosi ono zwykle ok 90/60. Często wspomagam się kawą, żeby móc funkcjonować. Jak sobie poradzić, z tym by podwyższyć ciśnienie jednocześnie nie zawyżając więcej tętna?
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Tętno rzeczywiście jest niepokojąco wysokie i z tym jednak powinnaś udać się do lekarza. Jeżeli chodzi o niskie ciśnienie, to owszem - istnieją sposoby, które mogą łagodzić objawy niedociśnienia, ale tak naprawdę również w tym przypadku lepiej żebyś po prostu skonsultowała się z lekarzem.
 
K

kawann

Guest
To prawda niskie nadcisnienie jest poodbnie groźne dla naszego zdrowia jak to wysokie ciśnienie, wiem bo mam w rodzinie osobe z wysokim i niskim ciśnienem, warto tez regularbie badac cisnienie .
 
Do góry