Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Karma dla kota?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Guest_Yellow Jester_*

Guest_Yellow Jester_*
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 21:21

Mój kot za nic w świecie nie chce jeść karmy. Woli sobie mysz złapać. Ostatnie dwie paczki jakie kupiłem oddałem sąsiadowi.

No i dobrze - to jest kot żyjący w idealnej harmonii z naturą, a nie z Tesco.

• 0

#22 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 23:10

Mój kot za nic w świecie nie chce jeść karmy. Woli sobie mysz złapać. Ostatnie dwie paczki jakie kupiłem oddałem sąsiadowi.

Ale, że jak to co mu myszy kupujesz?bo skąd je wziąć? my mieszkamy w bloku i moje koty co najwyżej to muchę mogą złapać..

• 0

#23 Qsia

Qsia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 23:23

Ja kupuje w zoologicznym taka nie za droga fit + fun, moj kociak to lubia nadwagi nie Ma a ma nie caly rok i 6 kg wazy jakas wybuchowa mieszanka mejkuna z dachowcem niby po kastracji kot tyje w oczach a tu nie Ma takiego problemu.... eh no Jak kto woli moj po operacji na tez dostawal ta karme fit + fun zadnego zatwardzenia, a na whiskasie kotka mu nie urosla ani nie przytyla, wygladala Jak maly kotek...

• 0

#24 tarutaned

tarutaned

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 13:29

Kot jest zwierzęciem mięsożernym więc proponuję karmić go surowym mięsem , surową rybą lub kurczakiem .
Moja kotka dostaje całe skrzydełka z kurczaka, zjada je razem z kosteczkami , w końcu jak upoluje ptaszka czy mysz , to zżera w całości i nic jej nie jest.
Wszelkie karmy gotowe są niby zbilansowane ale poczytajcie ich skład , jaki procent mięsa zawierają . Dobra karma zaczyna się od 15% zawartości mięsa ale nie jest tania z tym, że kot mniej jej zjada by być sytym .
Po tanich karmach zwierzaki miewają kłopoty z sierścią , drapią się itp. Whiskas , pedegry itp też należą do tych podlejszych tylko mają wygórowaną cenę przez to, że są reklamowane w mediach co ludzi myli .
Na sierść w żołądku można kupić odkłaczacz w sklepie zoologicznym i dawkować zgodnie z instrukcją .
Karmienie surowym mięsem wcale nie jest droższe od gotowych karm , wręcz przeciwnie!
  • 0

#25 Ammelia

Ammelia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 27 październik 2014 - 20:52

Mój kot np. nie je mięsa, wędlin itp. Lubi za to warzywka, a na co dzień je suchą karmę.

• 0

#26 MrNawi26

MrNawi26

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 22:26

Ja kota karmiłem kartą KiteKat, polecam. Jak jadł, to aż mu się uszy trzęsły :D
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Guest_iwonka88_*

Guest_iwonka88_*
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:06

ja swojemu kotu kupuję karmę w sklepie zoologicznym, w krajanie. kot zadowolony:D

• 0

#28 hylobates

hylobates

spolegliwy

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisano 06 październik 2015 - 11:42

Gourmet  jest trochę droższy niż konkurencyjni producenci lecz po roku karmienia, mój zwykły śmietnikowiec (nie rasowy) jest efekt niesamowity w postaci wyglądu sierści. W żywieniu kota KARMA to podstawa  !!!

• 0

#29 kasiaamol

kasiaamol

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 08:52

My kupujemy bardzo naturalna i zdrowa karmę Naturea, skład ma super, samo zdrowie, bez zbędnych dodatków.

• 0

#30 izasun

izasun

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:42

My kupujemy bardzo naturalna i zdrowa karmę Naturea, skład ma super, samo zdrowie, bez zbędnych dodatków.

No ja także wybieram dla mojego psa, jest zdrowa, pełnowartościowa, skłądniki są dobrze zbilansowane, pies dostaje to czego potrzebuje;) te dla któw pewnie także takie są:) 

• 0

#31 Fitorka

Fitorka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:27

Znam. Kupuję czasem:) w tej karmie składniki są dobrze dobrane,  skład to samo mięsko i faktycznie po otwarciu puszki widać mięsne kawałki. Jest w 100% bezzbożowa, co ważne, bo koty to przecież mięsożercy i właśnie mięska potrzebują najbardziej;) 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 sziwka

sziwka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów

Napisano 03 luty 2016 - 10:23

Kot jest mięsożerny i powinien jeść mięso w czystej postaci. Jednak by dieta była wartościowa powinno się też stosować kocią karmę. Ja daję swojemu wątróbkę, a suche to prevital. Suchą karmę wsypuję do miseczki, kotek chrupie kiedy ma tylko ochotę. A i trzeba pamiętać, żeby miał stały dostęp do wody. 

• 0

#33 izasun

izasun

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 06:37

A słyszeliście o karmie Kingsmoor dla kotów Pure Kylling?to bezglutenowa i hipoalergiczna karma, a 87,3% białka w niej ma pochodzenie zwierzęce. Może byc idealna dla wrażliwych kociaków

• 0

#34 malwa1990

malwa1990

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 11:59

Najlepiej kupować karmę z naturalnych składników. Bez żadnej chemii, sztucznych barwników, czy GMO. My zdecydowaliśmy się na zdrowie naszego kociaka i wybraliśmy Bozitę. W sam raz dla mięsożerców bo charakteryzują się dużą zawartością mięska

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#35 hm2

hm2

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:53

Warto jest na pewno poświęcić trochę czasu i wczytać się w skład karmy. Odpowiednia karma dla kota zawiera dużo białka i optymalną ilość niezbędnych tłuszczy. Zawsze należy zwracać uwagę na procentową ilość mięsa podaną na opakowaniu – im więcej go będzie, tym lepiej.) Dobre składy mają te karmy:

Royal Canin
Miamor
Animonda
Fitmin Puriti
Sanabella
Purina Proplan
Purina chow Cat
Happy Cat

W poszukiwaniu karmy polecam również zajrzeć sobie do sklepu Flogard: https://flogard.pl/k...-dla-kotow.html-  jest to sklep zoologiczny z Łodzi, mają bardzo dobre ceny na karmy dla kotów a ludzie w sklepie doradzą Wam jaka karma będzie najlepsza. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0