drzwi wejściowe do domu

klotylda

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jestem ciekawa jakie montujecie drzwi w swoich domach. Ostatnio słyszałam wiele dobrego o drzwiach aluminiowych, podobno są energooszczędne, tyle tylko że nie wiem ile jest w tym prawdy. Czy ktoś tutaj ma doświadczenie z tego rodzaju drzwiami?
Jakieś refleksje?
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Drzwi są wtedy energooszczędne,jeżeli są szczelne a co za tym idzie-wykonane z niepracujących pod wpływem różnicy temperatur i wilgotności materiałów,na które to bardzo podatnym jest drewno,nawet najwyższej jakości i odpowiednio zaimpregnowane,jak również wtedy,kiedy przenikalność cieplna tychże jak najmniejszą jest.
Te aluminiowe wykazują zatówmo trwałość w porównaniu z drewnianymi,małą przenikalność,jakoże wypełnione poliuretanową pianką-najdoskonalszym na dzień dzisiejszy w sensownej cenie materiałem izolacyjnym jak i uszczelnienie należyte za pomocą uszczelek będących na tychże wyposażeniu.
Jedynym problemem będzie zmiana ich pokrycia,które z tak obojętnym jak glin pierwiastkiem w koorelację wchodzić nie chce i tlenkom szybko powstającym na jego powierzchni pod wpływem atmosferycznego tlenu,,mówi"stanowcze nie.
Ale to tylko problen wizualno-kosmetyczny a nie techniczny.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Drzwi do domu (a nie blokowiska) muszą się otwierać na zewnątrz i za nimi (we wnętrzu) musi być oszklony ganek.
 

the_me

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wilk_LancaSter napisał:
Drzwi do domu (a nie blokowiska) muszą się otwierać na zewnątrz i za nimi (we wnętrzu) musi być oszklony ganek.
Temat iście stary ale nie mogłem przeboleć tego co przeczytałem. Nie ma na chwilę obecną przepisów mówiących o tym, że drzwi wejściowe do domu muszą otwierać się na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia. Ganel lub raczej wiatrołap, bo tak się nazywa to rozwiązanie też nie jest wymagany przepisami.
Kierunek otwierania drzwi będzie wymagany w kotłowni powyżej iluś kW pieca oraz wymogi dotyczące kierunku otwierania drzwi w bloku (zazwyczaj do wewnątrz).
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Drzwi wejściowe powinny pełnić kilka funkcji. Najważniejsze to ochrona przed zimnem, upałem i pożarem oraz funkcja antywłamaniowa i estetyczna -czyli drzwi powinny być dobrze dobrane do charakteru domu. Inne zamontujemy w nowoczesnym domu, a zupełnie inne w malutkim wiejskim domku.


4373f_izolacje-zdjecia_1_jpg_drzwi-zewnetrzne-hormann-drzwi-thermopro-rgb-715x768_main.jpg



porta_drzwi_zewnetrzne.jpg


drzwi-zewnetrzne-wisniowski.jpg


1094801_352541071543294_1780105208_n.jpg
 

the_me

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
Tak tylko odświeżyłem temat, bo ktoś wcześniej wypisywał herezje prawne na temat wymogów budowlanych. Ale skoro już temat ożył to dodam, że drzwi nie muszą spełniać wymogów p.poż poza specjalnymi wymaganiami, np kotłownia. Z lenistwa nie chce mi się wypisywać wszystkich parametrów, to podrzucam link dla ciekawskich: czytaj.tooba.pl/Kotlownia-zgodna-z-prawem-budowlanym

Pomimo, że dość ogólnie temat traktowany to ważny w życiu codziennym.
P.S. fajny ten ostatni domek. Sielski :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Fajnie napisane i ciekawe fotki. Ja bym dorzuciła jeszcze dźwiękoszczelność i dobre zamki. Nie mówię, że mają być jak w twierdzy, ale zapewniać komfort wynikający z poczucia, że mieszkamy bezpiecznie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
the_me, nie chodzi o przepisy. Jeżeli drzwi otwierają się do wnętrza, to we wnętrzu musi być zostawione miejsce, by można je było całkowicie otworzyć.
Ganek jest rodzajem śluzy, zmniejszającej prędkość wymiany powietrza (szczególnie w zimie) we wnętrzu. Też bez przepisów.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Primawera napisał:
Drzwi wejściowe powinny pełnić kilka funkcji. Najważniejsze to ochrona przed zimnem, upałem i pożarem oraz funkcja antywłamaniowa i estetyczna -czyli drzwi powinny być dobrze dobrane do charakteru domu. Inne zamontujemy w nowoczesnym domu, a zupełnie inne w malutkim wiejskim domku.


4373f_izolacje-zdjecia_1_jpg_drzwi-zewnetrzne-hormann-drzwi-thermopro-rgb-715x768_main.jpg



porta_drzwi_zewnetrzne.jpg


drzwi-zewnetrzne-wisniowski.jpg



1094801_352541071543294_1780105208_n.jpg

Mam zamontowane drzwi tej firmy i powiem Ci , że warto było dołożyć parę groszy i dzisiaj nie martwić się , iż po jednym sezonie rozsypią się i będę użerać się o reklamację .Drzwi wykonane są w nowoczesnej technologii drewniano-aluminiowej , zewnętrzna strona aluminiowa natomiast wewnętrzna drewniana i co najważniejsze solidne okucia są wbudowane w drzwi i estetycznie ukryte .
:)
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Ja jestem zwolennikiem drewna:

porta_drzwi_zewnetrzne.jpg


Bardzo podobne drzwi posiadam.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
rzochyn napisał:
Ja jestem zwolennikiem drewna:
To pozwolę sobie wrzucić jeszcze kilka przykładów, pięknie wykonanych drzwi drewnianych. :)

189282_1.jpg


Zdjecie_5_600.jpg


MBT-drzwi-drewniane-04.jpg


MBT-drzwi-drewniane-03.jpg


A tu piękne stare drzwi z duszą. :)

PICT3469.JPG


z1032.jpg


rethymnon_drzwi.jpg


5571f3f655f1d6058607d3c8d9aac85d.jpg
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Dziękuję za przekierowanie do wątku :)

Wiele tu inspiracji jeśli chodzi o zdjęcia.
Drzwi z duszą oczywiście najbardziej mnie urzekły jednak niestety do siebie do domu trzeba wybrać coś trochę innego :D

Przeglądałam już mnóstwo propozycji w necie. Oglądałam drzwi gerda, delta, stalprodukt, kmt - no jest tego mnóstwo. Im więcej szukam tym mniej wiem. Póki co jedynie wiem, że jakoś najbardziej podobają mi się takie drzwi w nowoczesnym stylu.
A co do producentów drzwi to macie jakieś swoje uwagi, spostrzeżenia?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Z tych co wymieniałaś to jak dla mnie to albo gerda albo stalprodukt. Chociaż te drugie są tańsze od pierwszych więc też zależy jakim budżetem dysponujesz.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
No np najbardziej chyba mnie urzekły takie jak w załączniku
Bardzo mi się podobają właśnie takie w nowoczesnym stylu

Wrzuciłam też dwuskrzydłowe bo jakoś wpadły mi w oko, ale u nas nie wiem na ile to możliwe żeby takie zamontować, bo to już bym musiała z mężem pogadać ;)






drzwi_stalprodukt_dwuskrzydlowe_t20_Show.jpg
mt01-s23_Show.jpg
mt01_s12_Show.jpg
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Dwuskrzydłowe - ekstra.I oczywiście te stare Primawery - bajkowe. Ciekawe, czy właściciele tych posesji je czasem naprawiają...
 

Flyer1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Oczywiście energooszczędność to ważny temat w dniu dzisiejszym jednak drzwi 2,5mx1m ... wybacz ale nie wiele zmienią zwłaszcza, że w domach są korytarze nieogrzewane więc troche bym to odbierał jako chwyt marketingowy.
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
energooszczędne to takie co to będą ładnie tłumić hałasy z "zewnątrz" ale przede wszystkim powinno być szczelne. Czyli w zimę nie powinno "uciekać" ciepełko:) sa firmy które robią takie drzwi – wiem bo sam kupowałem takie drzwi. Nie są w cenach takich standardowych drzwi bo tam jednak sa zastosowane takie specjalne materiały izolacyjne no i to jednak podnosi cenę ale jak masz dom wolnostojący to sie chyba jednak opłaca bo nie wyziębia się tak... a to jednak sa czasem spore oszczędności! Robiłem research w internecie i wśród znajomych i wyszło że najlepszy stosunek jakość/cena/energooszczędność dostałem w Hardmet z łomianek. Pojechałem, pomacałem, pogadałem. Czekam teraz na zimę i na efekty ;)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
a ja bym jednak zwróciła uwagę na dobry montaż takich ekstra drzwi :) bo jak zrobi się to bylejak, to potem tak naprawdę traci się - np. żle zamontowane okna = strata ciepła nawet do 25 procent. Czyli całkiem sporo :) na stronce o akcji Dobry montaż można co nieco przeczytać o tej sprawie: http://poid.eu/dobrymontaz/
 
Do góry