Buty taktyczne

KoLos347

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam. Zastanawiam się, jakie buty taktyczne kupić. Paintball, ASG, survival itp. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby był lekkie, wytrzymałe i oczywiście wygodne. Ważne dla mnie jest też to, żeby noga się nie pociła i żeby szybko schły. Powinny też być w mirę możliwości nieprzemakalne. Na zakup mogę przeznaczyć do 400 zł.
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Ja 3 lata używałem dzień w dzień Bellevilli 360 des naprawdę wygodne butki, niestety mają to do siebie, że są pustynne i zdarza im się przemakać, choć na biegach przełajowych nawet jak były zniszczone się spisały. Leciutkie bardzo dobrze się je nosi nawet na zimę się spisują. Niestety po tych 3 latach już mi się styrały (i tak na moje warunki i ponadprzeciętne zużywanie buta długo wytrzymały ;) )
Obecnie za 80 zł kupiłem pustynne Altamy noszę już ponad rok i też ładnie trzymają, niestety nosiłem bez wiązania i skóra w jednym miejscu się przedarła. Jednakowoż Belleville lepsze.

Podsumowując polecam jakieś Belleville z goretex'em, ja obecnie szukam 590'tek
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Buciki Bundeswehry są dobre ( sam posiadam - niezniszczalne, ale zbyt lekkie to nie są )
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
ciekawa pozycja, i calkiem niezle sie prezentuja, ja co prawda nie szukam butow do asg, ale bardziej na stróżówke na budowe,
crypt znasz te buty z doswiadczenia?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Akurat tego modelu nie, miałem inny, ale polecam. Bardzo wytrzymałe buty i nie przemakają na deszczu. Na stróżówke w sam raz. No i nie uciapiesz spodni błotem
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Chyba też będę się przygotowywać do zakupu butów na wiosne. Trzeba kupić porządny sprzęt do zabawy ;)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Tak to jest polska firma. Ja miałem te: http://www.militaria.pl/magnum/buty_magnum_stealth_ii_p2197.xml?cat=268

Widze, że jest teraz nawet promocja na nie w takiej cenie jaka chciales wydac.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Ja je sprzedałem po roku i szczerze mówiąc były w bardzo dobrym stanie mimo, że dużo rady dostały popalić, więc myśle iż jest to bardzo możliwe
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Tak to jest polska firma. Ja miałem te: http://www.militaria...197.xml?cat=268

Widze, że jest teraz nawet promocja na nie w takiej cenie jaka chciales wydac.

a jak jest w tych butach jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza (ale nie interesuje mnie co jest napisane tylko jak faktycznie jest ...) no i o zachowanie odpowiedniej temperatury

Tak to jest polska firma. Ja miałem te: http://www.militaria...197.xml?cat=268

Widze, że jest teraz nawet promocja na nie w takiej cenie jaka chciales wydac.

a jak jest w tych butach jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza (ale nie interesuje mnie co jest napisane tylko jak faktycznie jest ...) no i o zachowanie odpowiedniej temperatury
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Na mega mrozach ich nie używałem, do tego mam buty zimowe, ale po błocie czy w deszczu komfortowo się czułem. Co do przepuszczalności to stopa się nie kisiła i stopy nie śmierdziały jak przysłowiowe stare trampki, więc ok. Ja też się średnio znam na tych wszystkich oznaczeniach z pudełka, po za tym i tak sytuacja weryfikuje a nie hermetyczne testy.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0

a jak jest w tych butach jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza (ale nie interesuje mnie co jest napisane tylko jak faktycznie jest ...) no i o zachowanie odpowiedniej temperatury


to jest but skorzany, a takie o ile nie zapastujesz porow, maja bardzo dobre wlasciwosci oddychania


Ponoć wytrzymają i 3 lata intensywnego uzytkowania
to duzo, nie wiele butow w teren ma szanse tyle wytrzymac

Tak to jest polska firma. Ja miałem te: http://www.militaria...197.xml?cat=268

Widze, że jest teraz nawet promocja na nie w takiej cenie jaka chciales wydac.
a przy nich pisze ze są z Anglii, to jak to jest zprodukcja? na pewno te miales?
 
Do góry