Zwrot gotówki Allegro

babieh

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
70
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Zabrze
2 miesiące temu został zakupiony u mnie iPhone przez allegro za 2 tys zł, parę dni temu dostałam pismo ,że osoba żąda zwrotu gotówki ponieważ przedmiot nie był taki jak na zdjęciach ( w opisie iPhone 4s a się okazało,że była to 4 ) wyniknęło to z mojej niewiedzy , gdyż telefon dostałam w prezencie, był tylko otwierany i sprawdzony czy działa. Osoba nie kontaktowała się ze mną przez 2 miesiące, dostałam tylko jeden telefon na początku ale powiedziałam ,że wszystko jest zgodne jak na aukcji. Dowiedziałam, się ,że jest to iPhone 4 dopiero przy otrzymaniu pisma i karty gwarancyjnej ! Gdyby takie pismo przyszło na samym początku zwróciłabym gotówkę a teraz mam zwrócić 2 tys a później dostane telefon. Skąd mam teraz wiedzieć w jakim stanie jest telefon i czy osoba go nie używała przez te ponad 2 miesiące skoro była cisza ? i czy mam jakieś prawo skoro w piśmie jest zazanaczone ,że jeżeli nie wpłace pieniędzy sprawa zostanie skierowana do adwokata ?
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Najpierw nich Ci wyśle ten telefon a później możesz mu odesłać gotówkę jeśli uznasz że telefon nie jest zniszczony.

Jeśli będzie choć mała ryska to nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu.

Odeślij telefon i napisz pismo że telefonów uszkodzonych nie przyjmujesz w ramach reklamacji.
Jeśli to nie poskutkuje to czekaj cierpliwie prawdopodobnie nic z tym nie zrobi.
A gdyby nawet poszedł na policję z tym to nie masz się czego bać.

Telefon użytkował i zniszczył więc nie należy mu się reklemacja.

A też chyba gdziueś na allegro jest że w przypadku reklemacji ma czas do 2 tygodni.

I też możesz napisać do allegro co masz zrobić w tym przypadku oni Ci doradzą lepiej.
 
Do góry