przyrost masy mięśniowej i wzrost w "górę"(chcę też urosnąć)

koleszka_crazy

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam przeczytałem ostatnio że odpowiednie treningi ( dobrze ułożone) mogą spowodować przyrost wagi ( mięśni ) ale i również wzorst (ciała nie wiem jak to nazwac ) . I własnie chciałbym ułożyć sb taki plan treningu i diete . Pomóżcie jakie produkty dobrac (spożywcze i może jakieś odzywki nie wiem , jeśli możecie nakierujcie mnie  tak jak ma te cwiczenie rb i ułozyc ) . wzrost 163 waga 57 kg
Nie mam dostępu do psrzętutakiego jak na siłowni mam tylko hantle gryf obciazenia 2x2.5kg i 2x1.25 kg razem 10 kg . Mam taki program nie wiem czy się przyda Mój Komputerowy Dietetyk 2.0.3 . Ja mam 36 km do szkoły. wraca o 15.20 i wstaje o 4.00 w razie pytan podam szczegóły planu lekcji . mama 16 lat
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
znajdź jakiegoś dobrego trenera i podejdź do niego i z nim pogadaj do naprawdę dobrego treningu powinieneś mieć jeszcze dietetyka, który do Twojego wieku budowy ciała i przemiany materii Ci dobierze odpowiednią dietę i odżywki, możesz też posiłkować się forum i różnymi wpisami na necie ale moim zdaniem z tym trzeba uważać

najprostsza reguła jest taka że powinieneś mieć 70% węglowodanów 30% protein - 2x dziennie (rano i po treningu) a na noc 100% protein ja np używałem Mass Fussion

trening siłowo - masowy to najprościej mówiąc większe obciążenia mniejsza ilość powtórzeń

ile masz lat w ogóle ? robiłeś już adaptacyjny ? bez dojścia do większej ilości sprzętu będzie ci ciężko
 

koleszka_crazy

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie mam takiej możliwości , aby iść do jakiegoś specjalisty , natomiast zbieram kase na sztangę tylko nie wiem ile obciążenia myślałem o 40 kg i długosc sztangi 160 cm
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
cóż na początek proponuję bez żadnych supli zacząć od adaptycjnego ogólnorozwojowego treningu rzuć okiem na trening w domu + sztangielki przez pierwsze 3-4 miesiące zapomnij o masie a skup się na tym aby 3-4 razy w tygodniu robić trening wszystkich partii mięśni (1 ćwiczenie na każdą partię mieśni 3 serie obciążenie średnie) przygotuj organizm do wysiłku to zapewni ci większy apetyt i lepszy metabolizm przez co zaczniesz troszkę przybierać na masie. jedz regularnie staraj się jeść wszystko nie za dużo ale regularnie min 3 -5 posiłów dziennie. oczywiście zero alkoholu albo papierosów tudzież innych odżywek. na początek powinno ci wystarczyć sam zobaczysz różnicę po jakims zasie nie będzie to już wystarczylo i wtedy powinieneś już naprawdę się skontaktować z kimś kto się na tym zna ewentualnie w miedzy czasie samemu o tym poczytać
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
dietetycy zazwyczaj nie za bardzo czają o co w tym chodzi, przedstaw swoj plan dnia, na sam początek postaram ci napisać jakiś zarys diety którą powinieneś prowadzić.
Na początek jak najbardziej jakiś trening ogólnorozwojowy np, FBW, a potem pomyśl po jakichś 3 miechach o SPLICIE.

Gryf bierz od razu 180 cm

w czym ma przeszkadzać ostry wf ?
 

koleszka_crazy

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
gryf moze być 160 cm
chodzi o zmecznie
PS ogólnie to bardzo zdrowo sie odzywiam . podam jeden obiad z brzegu  1 danie : zupa pomidorowa z ryżem / gołabki . 2 danie ; ziemniaki surówka z własnych upraw , pierś kurczaka / schabowy / sznycel / zielona herbata ( z tym uwazam bo podobno wypłukuje żęlazo )PRZEPRASZAM ZA BŁEDY
 

koleszka_crazy

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
lEKCJ TU PRZEDSTAWIAM AUTOBUSY O KTOREJ MAM
PN 5.25  -  15.20 WSTAJE 0 4.30    
WT 5.25  -  13.25 WSTAJE  4.30
ŚR 8.00  -  15.20 WSTAJE 0 6.20 TAM W PIERWSZYCH GODZINACH + 10 MIN NA DOJSCIE DO PRZYSTANKU
CZ 6.30  -  15.20 WSTAJE O 5.00
PT 6.30  -  15.20 WSTAJE O 5.00
Mam hantle promax czy to dobra firma ??
Podajcie jakies tanie produkty a  o dobrym skutku (masa ;p)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Tu nie chodzi o dobre produkty bo jak trzymasz miche to rośniesz i dobrze wyglądasz przestajesz jeść chudniesz jak nie masz czasu na gotowanie to odpuść bo potem bedziesz gadał że chodzisz na siłke a nie możęsz przytyć.

Sztangielki promax badziewie, nie dośc ze cienkie gryfy to obciążenie z piasku.
 
Do góry