T

toile

Guest
mBank:

+ darmowe otwarcie
+ darmowe prowadzenie
+ darmowe przelewy (najpopularniejsze w sieci przelewy mTransfer)
+ rachunek oszczędnościowy mSAVER
+ możliwość zakupu funduszy, akcji, obligacji
+ karta za darmo przy płatnościach od 100 zł (inaczej 2 zł)


Alior Sync:

+ darmowe otwarcie
+ darmowe prowadzenie
+ cashback 5% za zakupy internetowe
+ darmowe przelewy internetowe, w tym 10 natychmiastowych
+ dostępne lokaty (do 6,5% a promocji nawet 7,5%), rachunek oszczędnościowy
+ karta za darmo, wypłaty z wszystkich bankomatów bez prowizji
 
P

Piotr Janicki

Guest
mBank:

+ darmowe otwarcie
+ darmowe prowadzenie
+ darmowe przelewy (najpopularniejsze w sieci przelewy mTransfer)
+ rachunek oszczędnościowy mSAVER
+ możliwość zakupu funduszy, akcji, obligacji
+ karta za darmo przy płatnościach od 100 zł (inaczej 2 zł)

Alior Sync:

+ darmowe otwarcie
+ darmowe prowadzenie
+ cashback 5% za zakupy internetowe
+ darmowe przelewy internetowe, w tym 10 natychmiastowych
+ dostępne lokaty (do 6,5% a promocji nawet 7,5%), rachunek oszczędnościowy
+ karta za darmo, wypłaty z wszystkich bankomatów bez prowizji

Porównanie, mimo że Sync wciąż dominuje, jest nieco krzywdzące dla mBanku.
Konto mSAVER jest z oprocentowaniem 9% - pomysł z tego typu skarbonką jest naprawdę dobry (Credit Agricole wprowadził coś podobnego). mBank choć nie posiada cashbacku dla wszystkich to posiada bardzo dobrze rozbudowany program rabatowy przy płatnościach kartą.
 

tamaro

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
mSaver - ciekawa forma oszczędzania, ale żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania trzeba zadeklarować miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1 000 zł. Oprocentowanie 9 lub 7% obowiązuje przez 6 miesięcy, później spada do 5 lub 3,6%.
 
M

Macieju2

Guest
i tak warto mieć mSAVERa w mBanku, bo oszczędza się automatycznie i bez wysiłki np. płacąc kartą i nic nie trzeba robić
im częściej wydajesz, tym więcej oszczędzisz :)
 
C

Cza

Guest
Ja wybieram Inteligo, bo zawsze blisko do banku :)
http://konto-internetowe.dlamnie.com/Inteligo.htm
W Banku Pocztowym i w ING też mają dobre i tanie konto...
 
P

Piotr Janicki

Guest
Od 2013r. nie będzie już jasności co do tego, kto wygrywa tę rywalizację. Ciekaw jestem, jakie nowe oprocentowanie otrzyma aktualna Lokata Rekomendacyjna 7,5% w Alior Sync. A może w ogóle zostanie zdjęta? Warto z niej skorzystać dopóki jeszcze jest. :)
 
C

Cza

Guest
mBank jest na rynku dłużej,
więc pewniejszy....
w tym roku warto używać Sync do płatności internetowych
 
M

Macieju2

Guest
ja założyłem Sync w kilka mnut,
bo na dzień dzoisiejszy mi to konto odpowiada
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Ja posiadam konto w mbanku od x lat i w sumie nie widzę sensu zmiany banku dla na przykład 5%caschbacku, który pewnie w przyszłym roku zostanie objęty takimi limitami że nikt już nie bedzie dostawał zwrotu albo od małej kwoty. Chociaż chciałbym wypróbować jak działa ten Sync...
 
M

Macieju2

Guest
Mam Sync, konto jest w porządku.
Darmowa kartam, wiele opcji płatności,
płatności zbliżeniowe w sklepach do 50 zł.
 
T

toile

Guest
kiedyś mBank był nr jeden, ale pojawiła się konkurencja i pribuje zagospodarować to poletko
w sumie mBank ma wiele więcej ofert i produktów
ale jak ktoś szuka całkiem darmowego konta z kartą i wszystkimi bankomatami,
wtedy wybrałabym Sync bo masz darmowe konto bankowe bez warunków
i nie trzeba się martwić, że coś tam trzeba wykonać...
 

Aker_85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Konto mam tu i tu i korzystam z obu dobrodziejstw :D
Alrior cashback i 10 przelewów natychmiastowych (zakupy online w weekendy fajna sprawa)
mBank rabaty w różnych sklepach przy płatności kartą i bardzo tanie ubezpieczenie medyczne :)
 

C'omon

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Rybnik
W Mbanku jest kijowe to, żeby mieć wypłaty z każdego bankomatu w Polsce za darmo, trzeba miesięcznie im płacić 5 zł. "Jednorazowa prowizja za wypłatę w bankomacie poza siecią Euronet, BZ WBK, eCard oraz Cash4you wynosi 5 PLN. Dzięki usłudze "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" za miesięczną opłatę 5 PLN możesz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce bez limitów ilości i wartości transakcji. "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" to usługa dodatkowa - o jej aktywacji decydujesz samodzielnie. Usługa obejmuje karty do Twojego rachunku eKONTO:"


Alior Sync tego nie ma, za to Alior prawdopodobnie będzie sprzedawał dane osobowe innym dużym korporacjom i to jest złe. Zostaje przy ING BANK ŚLĄSKI :)

http://www.biznes.ba...ntow-65849.html
 
P

profilpro

Guest
Konto osobiste i bank Alior Sync zostały wyróżnione w plebiscycie Złoty Bankier 2012 w trzech kategoriach: najlepsze Konto dla internauty, najlepsza bankowość mobilna oraz najbardziej innowacyjny produkt - Wirtualny Bank Alior Sync. Alior Bank odnotował także największy w sektorze bankowym przyrost liczby prowadzonych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. W ciągu ostatniego roku liczba kont w Alior Banku niemal podwoiła się. Szczegółowe warunki sztandarowego projektu Aliora jakim jest konto osobiste można sprawdzić tutaj:
http://profidoradca.systempartnerski.pl/aliorsync/konto.html
 

martulinka

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
alior sync ma ciekawą ofertę bo oferuje cashback. Mam konto w alior syncu i mbanku - prywatne. Firmowe w ideabanku :)
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Ten cashback w Syncu coraz bardziej okrojony, zasady coraz mnie jasne... Tak mi się przynajmniej wydaje. "W głowie" potrafię oszacować ile pieniędzy wydaję w sieci "płacąc z Alior Sync". Na początku funkcjonowania banku wszystko się zgadzało, dostawałem 5% od niemal wszystkich transakcji. Teraz na każde wydane 100 zł wraca może 2, 3...
 
B

bankus

Guest
Max napisał:
en cashback w Syncu coraz bardziej okrojony, zasady coraz mnie jasne...
Warunki Cashbacku trochę się zmieniły jakiś czas temu.
Ważne aby spełnić co najmniej jeden z warunków. Ja utrzymuję średnie saldo miesięczne ponad 1500 zł i jak liczyłem to za luty Cashback zgadzał mi się co do 1 zł.
 
P

Piotr Janicki

Guest
Nie powiedziałbym, aby te warunki były trudne do spełnienia przez klienta.
Na szczęście bank weryfikuje te warunki bardzo liberalnie.
Ja jestem bardzo zadowolony z konta w Alior Sync i jego cashbacku 5% :)
 
B

bankus

Guest
profilpro napisał:
Konto osobiste i bank Alior Sync zostały wyróżnione w plebiscycie Złoty Bankier 2012 w trzech kategoriach: najlepsze Konto dla internauty, najlepsza bankowość mobilna oraz najbardziej innowacyjny produkt - Wirtualny Bank Alior Sync. Alior Bank odnotował także największy w sektorze bankowym przyrost liczby prowadzonych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. W ciągu ostatniego roku liczba kont w Alior Banku niemal podwoiła się. Szczegółowe warunki sztandarowego projektu Aliora jakim jest konto osobiste można sprawdzić tutaj:
http://profidoradca.systempartnerski.pl/aliorsync/konto.html
widzę że link do strony w systemie partnerskim może zostać ale w moim poście do merytorycznego artykułu opisującego Cashback i konto już nie
nie ma to jak równość na forum, pozdrawiam
 
Do góry