Odparzenie po biegunce

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Moje dziecko przez kilka dni miało biegunkę, na szczęście już jest wszystko w porządku. Pozostał tylko problem podrażnionej pupy, nie mogę jej niczym wygoić. Dotychczas na takie problemy stosowałam bepanthen, ale teraz nie pomaga, maśc witaminowa też nie daje poprawy. Jakich kremów czy maści uzywacie na odparzenia?
 

agunia25

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
dobry jest sudocrem, tormentiol kiedyś też stosowałam, a ostatecznie poroś pediatrę o receptę na taką robioną w aptece maść z rywanolem, ona też jest dobra.
 
0

03092010

Guest
nie uzywaj na podrazniona pupe zadnych specyfikow ktore wysuszaja skore. dziecko moze odczuwac pieczenie. ja w takich przypadkach stosowalam zwykla biala wazeline kosmetyczna. trwalo to kilka dni, ale przeszlo. po innych kremach dziecko plakalo. wazelina ma wlasciwosci kojace.
 
N

natulka123

Guest
Właśnie czasami maści, które wysuszają właśnie pomagają. Tak ja z trądzikiem. Ja radzę Tobie przejść się do lekarza albo farmaceuty, tam to jest maści od wyboru do koloru.
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Maści i kremy pomagają, tylko trzeba uważać, których się używa. Osobiścię mogę polecić kremy antyseptyczne, ulga dla malucha. Zawsze też możesz pójść z maluchem do lekarza, ale myślę że doradzą podobnie. Proponuje tobie spróbować tego kremiku Sudokrem
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Potwierdzam że maści do stosowania ogólnego na skórę, te 'wielofunkcyjne', głównie na opuchnięcia, odparzenia, trądzik itd pomimo tego że są wysuszające to pomagają. Sama takiej używam i jeszcze się nie zawiodłam, są one dość uniwersalne więc sądzę że dla małego dziecka też powinny być ok.
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Dzięki za rady. W aptece też polecono mi ten Sudocrem, więc kupiłam czym prędzej i naprawde pomaga, po odparzeniu już śladu prawie nie widać :).
 

lolek130

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
[sub]popieram u nas sprawdzil sie sudokrem, ale lekarz polecał też alantan i tormentiol. aczkolwiek ja tormentiolu nie polecam, jest jeszcze dobra maść tylko na treceptę nazywa się pumifukort chyba lekarz napewno będzie wiedział.[/sub]
 
N

natulka123

Guest
Ja miałam alantan i tak średnio działał. No niby było lepiej, ale nigdy nie mógł wyleczyć do końca. O sudocremie słyszałam, ale jakoś nigdy nie stosowałam. Musze spróbować
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Dla mnie jest świetny, najlepszy jaki kiedykolwiek miałam. W dodatku ma wiele innych zastosowań, dobrze działa na trądzik czy podrażnienia po depilacji.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Moja siostra z czymś podobnym kiedyś u malucha walczyła i faktycznie trochę to trwało, akurat jej kremy wysuszające pomogły, ale nie pamiętam co to było, tak czy siak wszystko się ładnie zagoiło.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja dopytałam znajomej i jednak tez tego sudokemu używała dla maluchów, powiedziała, że sięf aktycznie sprawdził, więc tak jak i u was widzę.
 

Sylan

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sudocrem jest dobry i na długo starcza. Polecam jeszcze zwykłą mąkę ziemniaczaną :) Stary sprawdzony sposób i do tego niedrogi
 
L

Lenska

Guest
Ja używałam Sudocrem-bardzo dobry, czasami maść na bazie wazeliny ale robiona, na receptę od pediatry. Dużo wietrzyłam pupy :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Najlepsza z możliwych jest zwykła mąka ziemniaczana, żadne kremy, tylko mąka. Przy biegunce i z 2-3 tygodnie po niej dobrze jest podawać dziecko probiotyk na odbudowę flory bakteryjnej i wzmocnienie organizmu np. Acidolac junior albo baby.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Dwa tygodnie temu mój młodszy syn miał biegunkę, zaczęło się od wymiotów a później dwa dni biegunki, Na szczęście obyło się bez lekarza i szpitala. Podawałam małymi porcjami picie, elektrolity i probiotyki, Po trzech dniach był spokój.
 
Do góry