straszny bol w gardle

zakochanyy

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Witam. Mam bardzo sliny bol w gardle... prawy migdal jest tak powiekszony ze niemoge nawet buzi otworzyc na grubosc palca , do tego dochodzi prawe ucho przy przelykaniu sliny. Bylem u lekarza (w anglii) i przepisal mi antybiotyk pnicyline. dzisiaj mija 3 dzien jak je biore i nie widze zadnej poprawy a nawet jest i gorzej. Trzecia nieprzespana noc, i 3 kilo stracilem . Co mam robic ? dalej czekac na efekty? czy moze wrocic do lekarza? bo jest naprawde zla.. dodam jeszcze ,ze nie mam goraczki , ogolnie dobrze sie czuje tylko ten cholerny migdal. ehh
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja poleciła bym Ci iść do lekarza raz jeszcze.
Z migdałami i uchem nie ma co zwlekać, mnie się takie coś dzieje przy anginie i zazwyczaj lecze się długo i strasznie jestem wymęczona po tym...
 
0

03092010

Guest
tak jak poprzedniczka pisala, wybierz sie do lekarza.
i jesli Ci sie choc troche polepszy, nie przestawaj brac antybiotyku (jak to robia niektorzy) bo choroba nawroci szybciej niz Ci sie wydaje. i pamietaj o oslonie flory bakteryjnej zoladka.

zdrowia duzo zycze.
 

zakochanyy

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
dzieki za sugestie :) Bylem u lekarza, zostalem skierowany do szpitala, potem mnie przekierowali do innego szpitala ktory specjalizuje sie tymi sprawami... i powiem wam ze w jedna noc w szpitalu czuje sie jak rybka w wodzie !!! nie do wiary :D az mi sie zyc znowu zachcialo hehe kilku lekarzy ogladali moje gradlo i mi powiedzieli ze bylo by prawdopodobienstwo nawet i uduszenia sie ;/ musieli mi rope z gardla odssysac podali mi starydy dozylnie, plus antybiotyk dozylnie , kroplowka jakas i mase tabletek...a efekt tego jest wspanialy :D I z tego wszytkiego oblizywalem sie szpitalnym obiadkiem , bo w koncu moglem cos zjesc nie odczuwajac bulu i dyskomfortu .. Dbajcie o zdrowie ludzie peace :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Bo antybiotykoterapia powinna jakiś czas trwać. Nie wiem czy dostajesz coś jeszcze? Ale jeśli jest Ci gorzej to idź do lekarza/szpitala raz jeszcze.
Być może w migdałku zrobił Ci się jakiś ropień lub inne badziewie.
Tak się dzieje kiedy ropa która się tam zbiera nie umie się wydostać.

Ja przy anginie płukam sobie gardło rumiankiem albo wodą utlenioną rozcieńczoną z wodą mniej więcej 1:3. 1 łyżeczkę wody utlenionej, 3 łyżeczki wody...
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
ja miałem kiedyś szczękościsk od migdałów :D Miałem ropień okołomigdałowy, który mi cieli na żywca na pogotowiu.
 

zakochanyy

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiec tak ludziska ... Wrocilem ze szpitala znowu.. spedzilem tam dwa dni! ;/ Jak wczesniejszym razem podali mi starydy, antybiotki w kroplowce bo nie moglem przelykac tabletek. Po kilku godzinach w szpitalu sciagali mi rope z migdalow, ale nic nie wylecialo sama krew... wiec czekali dalej ... podali mi kolejna dawke sterydow. Lekarz mi wytlumaczyl ze podaja mi po to starydy aby ropa mogla sie zrobic czy cos tam... potem znowu mi sciagali rope no i cala strzykaweczka kremowej wydzielinki wyszla i to bardzo aromatyczna hehe ... na drugi dzien obudzilem sie wsrud chrapiacych dziadkow znowu z wielkim bulem i opuchlizna..tak jak kolega wyzej napisal.. Nadcieli mi skalpelem migdaly, aby ropa mogla sama sobie wyplywac . Juz jestem w domku i jak narazie nic mnie nie boli, moze dl;atego ze jestem na silnych lekach znieczulajacych... co do antybiotykow to podali mi PENICILINE, METRONIDAZOLE, przeciwbolowe to cODEINE PHOSPHATE...poczytalem troche o nich i sa produkowane na zasadzie MORFINY !! WIEDZ POWER W GLOWIE JEST NIESAMOWITY... DO TEGO JAKIES ROZTWORY DO PLUKANIA I PARACETAMOL... 3majcie kciuki bo juz nie mam sily z tym walczyc :(
 

zakochanyy

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
ja miałem kiedyś szczękościsk od migdałów :D Miałem ropień okołomigdałowy, który mi cieli na żywca na pogotowiu.
Dzisaj rano juz mnie gardlo nie boli , ale dostalem szczekoscisku... z ledwoscia wlozylem koncowke malego palca do buzi... niewiem kurde co robic... jak pojade do szpitala to nic nie zdzialaja bo mi nie otworza buzi;/ bede bral dalej antybiotyki i moze samo przejdzie. a narazie bede skazany na sama zupki ;/
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Dzisaj rano juz mnie gardlo nie boli , ale dostalem szczekoscisku... z ledwoscia wlozylem koncowke malego palca do buzi... niewiem kurde co robic... jak pojade do szpitala to nic nie zdzialaja bo mi nie otworza buzi;/ bede bral dalej antybiotyki i moze samo przejdzie. a narazie bede skazany na sama zupki ;/
Polecam Ci wizytę u laryngologa. Jak już trochę wydobrzejesz. Niech Cię poogląda i zrobi wymaz z gardła w celu sprawdzenia czy nei masz tam jakiegoś gronkowca czy innego badziewia. A potem podjąć decyzje o usunięciu migdałków lub ich zachowaniu :)

Ja swojego czasu chorowałam na anginę raz za razem, i nawet powikłania mnie dopadły. Jets to bardzo przykra dolegliwość i na prawdę sobie leczenia tego badziewia nie lekceważ. Bo powikłania na stawy a nie daj boże na serce mogą być fatalne w skutkach...
 

zakochanyy

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Polecam Ci wizytę u laryngologa. Jak już trochę wydobrzejesz. Niech Cię poogląda i zrobi wymaz z gardła w celu sprawdzenia czy nei masz tam jakiegoś gronkowca czy innego badziewia. A potem podjąć decyzje o usunięciu migdałków lub ich zachowaniu :)

Ja swojego czasu chorowałam na anginę raz za razem, i nawet powikłania mnie dopadły. Jets to bardzo przykra dolegliwość i na prawdę sobie leczenia tego badziewia nie lekceważ. Bo powikłania na stawy a nie daj boże na serce mogą być fatalne w skutkach...
coz moge zrobic... stosuje sie do polecen lekarza, biore antybiotyki, tylko bardzo mnie ten szczekoscisk martwi... jutro ide do rodzinnego lekarza i zobacze co mi powie... tyle problemow ze zdrowiem nie mialem od xx czasu... masakra jakas :(
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ostrożnie!
Szczękościsk jest jednym z objawów tężca!
 
Do góry