Wasze poglądy polityczne - ankieta

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Ankieta jest niepubliczna, aby każdy mógł anonimowo dobrać właściwe dla siebie odpowiedzi.

Jestem świadom, że odpowiedzi do dwóch ostatnich pytań często obejmują zbiory podobnych poglądów, więc zaznaczajcie wszystko z czym się zgadzacie, gdyż ankieta poza pierwszym pytaniem jest wielokrotnego wyboru.

Niektóre poglądy dotyczą jednocześnie gospodarki i organizacji społeczeństwa, więc także mogą się powtarzać w 2 i 3 pytaniu.
Ankieta ma na celu sprawdzenie jakim poparciem cieszą się dane doktryny.

Mogłem nie zmieścić wszystkich podstawowych doktryn, więc zachęcam do szerszego opisywania swoich przemyśleń poniżej.

Moje poglądy to Nacjonalizm, konserwatywny liberalizm, eurosceptycyzm, leseferyzm, narodowa demokracja, wolny rynek i polityka prorodzinna

Proszę nie zamieszczać postów nic nie wnoszących do tematu.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Konserwatysta, monarchista, wolnościowiec co odpowiada Wolności, Własności i Sprawiedliwości.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja podobnie. nie jest mi bliska żadna ideologia. W gospodarce jestem zwolennikiem wolnego rynku i leseferystą, ale nawet zastanawiałem się czy nie zaznaczyć "trzecia droga", bo w sumie to sformułowanie gdzieś w pierwotnym zamyśle oznacza ekonomie opartą na etyce, ale dzisiejsze pojmowanie tego pojęcia to wiara w mix dwóch pozostałych dróg czyli etatystycznego kapitalizmu z dominacja korporacji, i socjalizmu, więc nie zaryzykowałem.
W kwestiach społecznych to jestem ciemnogrodzianin straszliwy i jestem z tego dumny. Eurosceptyk, antyfaszysta nie mówiąc już, że antykomunista. Zaznaczyłem też minarchista, choc to mi się jakoś z libertarianizmem kojarzy, ale powiedzmy, że umiarkowany minarchista. W dzisiejszych czasach nie cięzko być minarchistą.
 
Do góry