Telewizja dla dziecka

D

Dorka123

Guest
Czy Wasze dzieci oglądają telewizję? Mają swoje ulubione kanały telewizyjne, programy i bajki?
Ograniczacie je jakoś czy mogą oglądać ile chcą?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Moje szkraby uwielbiają oglądać bajki na kanale MiniMini+ z czego nie ukrywam bardzo się cieszę bo bajki sprawdzone i wiem ze nie ma tam przemocy. Z tego co zauważyłam oglądając z dziećmi to reklamy chyba są selekcjonowane, wiec mogę być pewna ze dziecko oglądając TV nie zobaczy tam czegoś niedostosowanego do wieku przedszkolnego. Jeżeli chodzi o czas oglądania to staram się wyszukać im takie programy żeby ich czegoś nauczyły (oczywiście poprzez zabawę) ale tez nie siedziały cały dzień przed telewizorem. Moje dzieci szczególnie polubiły bajkę "Meme i przysłowia" i zapamiętują je szybciutko, z angielskim "Światem słów" też całkiem dobrze im idzie ;)
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Dzięki bajką rodzice mają chwilę odpoczynku ale nie pozwól im oglądać bajki "leniuchowo" mojej kuzynki syn oglądał i chciał robić to co jeden z bohaterów taki Sportacus który robi salta itp i wszedł na szafkę i skoczył, kuzynka w ostatniej chwili go złapała i zapytała po co skoczył a on powiedział że sportacus tak robi.



Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
D

Dorka123

Guest
no i tu się kłania dobranie bajki do wieku... mój syn ma 5 lat, ogląda tylko minimini, czasami jakieś bajki na dvd, na "doroślejsze" bajki się nie zgadzam, z obawy właśnie, że może mu przyjść do głowy naśladowanie spidermana na przykład, a to mogłoby się źle skończyć;)
dziennie mniej więcej ogląda przez godzinę + dwa razy po 15 minut w przedszkolu, w weekendy więcej, wiec nie uważam, żeby to było za dużo. Ulubione bajki to stacyjkowo, meme i przysłowia, ciekawski george, chuck i przyjaciele
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Ja się na smerfach, kaczoku donaldzie, i innych bajkach disneya wychowałem i nigdy nie robiłem głupot

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

gaduła23

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moje oglądają tylko bajki mini mini, świetny kanał z bezpiecznymi bajkami. u nas króluje "ciekawski george" Elmo, przygody kota spiocha, kucyki pony, Strażak Sam .
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
u Nas też Mini Mini króluje.. chyba wszystkie bajki uwielbia, choć jest lament wielki jak opuści Ciekawskiego Georga i Martę Mówi. Te nowe produkcje kanału też są wielbione i czeka na nie zawsze z niecierpliwością.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
"Meme i przysłowia" są fajne z nowości, w ogóle podobają mi się bajki z udziałem dzieci. A dziś rano dzieci wcześniej się obudziły i zobaczyłam "kasztaniaki" bajkę którą sama oglądałam będąc dzieckiem :D I jak dzieci nie idą do przedszkola to chwilę wytchnienia mam jak są "czytanki rybki MiniMini" i "chcę umieć", wtedy dzieci na chwile przenoszą się do innego wymiaru :)
 

Psujka

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Gdańsk
U mnie tylko mini mini lub disney chanel. Sataram się ograniczać czas oglądania tv do minimum, choć wiadomo nie zawsze się to udaje :)
 
D

Dorka123

Guest
M.T.W.D., każdy z nas się na takich bajkach wychował, mój syn również zresztą smerfy ogląda, ba! oglądałam różne bajki, które dziś by były nie do pomyślenia, różnica jest taka, że za naszych czasów (nie wiem ile masz lat, ale tak uogólnię) oglądało się 20 minut dziennie, była wieczorynka i koniec. Teraz jest tego znacznie więcej, wiec nie dziwię się, że jeśli dziecko ogląda przez kilka godzin jakąś bajkę, która nie jest dla jego wieku dostosowana, to zwyczajnie nie potrafi sobie tego "przetrawić".
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja mojemu dziecku nie pozwalam oglądać CN uwazam że to nie są bajki dla niego. jedynie tom i jerry jak leci to owszem. a tak to królują tylko bajki na mini mini. absolutnie mu się nie nudza, lubi swoich ulubionych bohaterów a na dobranoc czytanki rybki mini mini uważam że są naprawdę fajnym pomysłem. choć u nas dodatkowo jeszcze obowiązkowo jest czytanie do poduszki.. uwielbiamy to robić :D
 

zosiax92

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Moja jest zamała na CN, ale również uważam, że to nie odpowiedni kanał dla dzieci , wiele bajek jest strasznie ogłupiających.
 
L

Lenska

Guest
U moich dzieci, prym wiodą bajki: Dora, Peppa, Stacyjkowo, Troskliwe misie. Staram się ograniczać oglądanie bajek, puszczam je codziennie, ale niezbyt długo. Na szczęście, dzieciaki uwielbiają też czytanie bajek.
 
D

Dorka123

Guest
U nas po szkole jest oglądanie bajek, a wieczorem czytanie. Młody kończy zajęcia w zerówce o 13:30, 15 minut później jesteśmy w domu i akurat leci Parauszek, znacie? Nowa bajka na minimini, młody ją uwielbia, a mi się zdarza zerknąć z zainteresowaniem ;)
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
u mnie w domu telewizji się nie ogląda prawie wcale. co 2-3 dni pozwlaam synowi na 15 minut bajek. ma 5 lat.
sama tv nie oglądam, ani mąż, nikt nie ma więc poczucia, że jest krzywdzony. telwizor i komputer nie sa dziecku potrzebne. lepsze są zabawy na podwórku i czas z rodzicami.
 
D

Dobrawa

Guest
U mnie raczej filmy pełnometrażowe niż jakos specjalnie kanaly bajkowe. Chociaż też czasem się zdarzą. Moj synek nie przesadza z tv więc nie robie mu jakiś ograniczeń. Jak uważam, że już za długo próbuje go czymś innym zainteresować i sam chętnie wyłacza.
 
D

Dorka123

Guest
Młody akurat jest chory i strasznie się z tego powodu cieszy ;) Bo może o 10 oglądać sezamkowy zakątek, zwykle o tej godzinie jest w szkole :D
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Dorka123 napisał:
Młody akurat jest chory i strasznie się z tego powodu cieszy ;) Bo może o 10 oglądać sezamkowy zakątek, zwykle o tej godzinie jest w szkole :D
Mój ma podobnie, 5 latkowie strasznie kombinują. Dziś też mi powiedział " mamo ja chce się rozchorować, żeby w domu siedzieć" a na pytanie co będzie robił stwierdził ,że będzie oglądał rybkę. Tak mówi na kanał mini mini.
 
Do góry