Czy okulary skorygują wadę wzroku?

beatrix992

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków (okolice)
Mam małą wadę wzroku, w sensie słabo widzę to co jest w oddali. Kiedy byłam u okulisty dostałam okulary (0,25 na jedno oko, 0,5 na drugie). Mówiła wtedy, żebym używała ich głównie kiedy patrzę w dal, a na co dzień nie muszę ich mieć, chyba że odczuwam taką potrzebę to nie zaszkodzi. Powiedziała też, że wada może się skorygować dzięki okularom. Nie chodziłam w nich jednak cały czas, zakładałam tylko gdy gorzej widziałam lub gdy właśnie patrzyłam w dal (oglądanie tv, wykład). Teraz mam wrażenie, że wzrok jeszcze bardziej mi się pogorszył i coraz częściej muszę zakładać okulary do codziennego patrzenia. Jednak mam obawy, ponieważ słyszałam, że oczy przyzwyczajają się do okularów i wzrok stopniowo się psuje, ale z drugiej strony rozmawiałam z koleżanką która miała podobny problem tyle, że od początku nosiła okulary cały czas i jej wzrok wrócił do normy. Jak to jest faktycznie? Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy noszeniem okularów cały czas nie zaszkodzę sobie jeszcze bardziej?
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Stosuj się do tego, co zalecił okulista i nie czytaj bzdetów w internecie, bo oprócz ślepoty, analfabetyzmu i głupoty nic ciekawego w tej kwestii nie znajdziesz. Jeżeli ci w niczym nie przeszkadzają to noś je cały czas, a jeśli masz jakieś spostrzeżenia to skontaktuj się z okulistą
 

revlis88

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
moja wada wzroku zaczela sie podobnie, tyle ze mialem -0,25 na jednym oku, a na drugim zero. okulary zakladalem tylko wtedy, gdy nie widzialem z tablicy i do ogladania tv. jednak wzrok sie stopniowo pogarszal i po pewnym czasie musialem nosic okulary caly czas. i nadal sie wada poglebia. o jakies -0,25 do -0,5 rocznie. okulary jesli jestes krotkowidzem nie skoryguja Ci wzroku, bo dzieki nim oko staje sie po prostu leniwe. krotkowzrocznosc bierze sie stad, ze galka oczna ma niewlasciwy ksztalt. tzn jest bardziej kulista niz powinna byc. dlatego mrużenie oczu pomaga w widzeniu na odleglosc. bo w ten sposob miesnie delikatnie sciskaja galke oczna, ktora na chwile przybiera ksztalt blizszy idealowi i ostry obraz moze sie w niej skrystalizowac we wlasciwym miejscu. ale powoduje to bole glowy. gdy chodzisz w okularach miesnie te nie sa uzywane tak czesto jak powinny. organizm sam nie dostosuje sie, bo po co? skoro zrobia to za niego okulary. oczywiscie to nie jest regula, ze noszenie okularow pogorszy Ci wzrok. ale tez nie skoryguje. chociaz tak na prawde to jest zalezne od organizmu i u kazdego moze wszystko wygladac inaczej ;) pozdr
 

Rockerka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Stosuj się do tego, co zalecił okulista i nie czytaj bzdetów w internecie, bo oprócz ślepoty, analfabetyzmu i głupoty nic ciekawego w tej kwestii nie znajdziesz. Jeżeli ci w niczym nie przeszkadzają to noś je cały czas, a jeśli masz jakieś spostrzeżenia to skontaktuj się z okulistą

Zgadzam się z habiib. Nie ma co szukać porad w internecie, lepiej od razu udać się do lekarza. swoją drogą słyszałam, że akurat są bezpłatne akcje badania wzroku dla osób po 40'stce w woj. śląskim i małopolskim. Akcja nazywa się czas na wzrok.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
faktycznie wzrok może Ci się poprawić.. a to, że twierdzisz, że widzisz gorzej i częściej zakładasz okulary to pewnie objaw przyzwyczajenie do okularów... nic poza tym:)
no chyba, że nadal obraz Ci się rozmazuje mimo okularów?
 

worysia

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Oczy po prostu przyzwyczaiły sie do okularów i widzisz różnice bez i z okularami, ale warto może jeszcze gdzieś zbadać oczy aby być pewnym że masz dobrze dobrane. Ja korzystam z usług optyka w salonie Fielmann'a i jestem zadowolona. Polecam
 

Jarek878

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Białystok
Mam podobną wadę od paru lat, i też zakładam okulary tylko czasem, głównie do prowadzenia samochodu i do oglądania TV. Wada jest ciągle taka sama, moim zdaniem zakładasz okulary coraz częściej (tak jak ja) z powodu komfortu ostrego obrazu w oddali, a cały czas nie nosisz bo niechcesz, nie jesteś do swojego wyglądu w okularach przyzwyczajona - ja tak mam przynajmniej ;)
 

Sexmisjonarka

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
W przypadku krótkowzroczności wada MOŻE się poprawić ale w dalekowzroczności jest to bardzo znikomy procent przypadków, zazwyczaj się ona pogłębia. Dlatego najlepiej słuchaj i stosuj bardzo dokładnie zaleceń lekarza. Możesz też spróbować ćwiczyć wzrok. Jadąc autobusem skupiać wzrok na mijanych szczegółach. Bardzo szybko zmieniać ogniskowanie wzroku z punku oddalonego na blisko położony i z powrotem.
 

Sexmisjonarka

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
W przypadku krótkowzroczności wada MOŻE się poprawić ale w dalekowzroczności jest to bardzo znikomy procent przypadków, zazwyczaj się ona pogłębia. Dlatego najlepiej słuchaj i stosuj bardzo dokładnie zaleceń lekarza. Możesz też spróbować ćwiczyć wzrok. Jadąc autobusem skupiać wzrok na mijanych szczegółach. Bardzo szybko zmieniać ogniskowanie wzroku z punku oddalonego na blisko położony i z powrotem.
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Okulary nie zmniejszą wady wzroku (przynajmniej u dorosłych). Dobrze dobrane sprawią, że będziemy widzieć w nich ostrzej i wyraźniej. Zawsze na początku noszenia okularów obraz jest aż za bardzo wyraźny. Potem wzrok się przyzwyczaja i jest już normalnie - czyli ostro, wyraźnie, lecz nie tak drażniąco jak na początku.
 
Do góry