george13

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
3
Ojcowie Kościoła mówią, że Pan Bóg wystawiając aniołów na próbę odsłonił im człowieczeństwo Jezusa Chrystusa i zapowiedział, że będą się musieli kłaniać Bogu – Człowiekowi. Jeżeli On objawił aniołom człowieczeństwo Pana Jezusa, musiał też odsłonić postać Matki Bożej jako zwykłego stworzenia, które będzie ich Królową. Duchowi czystemu, ale pysznemu, zdawało się to niemożliwe. Zbuntował się i strącony został w przepaść piekielną. Od tego czasu zaczyna się nienawiść szatana ku Niepokalanej. To było okazją, że on stracił niebo. Nie chciał służyć, chciał sam sobie zrobić niebo. Tymczasem zapomniał, że co miał, od Boga było. Szatan jest utwierdzony w swojej złości i dlatego i innych pragnie pozbawić tego szczęścia, które sam utracił. Trzeba ufność w Niepokalanej położyć, nie ufać sobie. Prośmy Matkę Najświętszą, byśmy się coraz bardziej Jej stawali.

Jak mówi święty Ludwik Maria Grignion de Montfort: Maryja, Najświętsza Matka Boża, jest największą nieprzyjaciółką, jaką Bóg przeciwstawił szatanowi. Bóg dał Maryi tak wielką władzę nad nim, że jak często sam zmuszony był wyznać przez usta opętanych, więcej boi się jednego Jej westchnienia za jakąś duszą niż modlitw wszystkich świętych; więcej boi się jednej Jej groźby niż wszelkich innych mąk.
Pewien kapłan podczas sprawowania posługi egzorcysty zmusił szatana do wygłoszenia pochwały Maryi.
Zapytał go: Dlaczego się tak boisz, kiedy wzywam Dziewicę Maryję?

Usłyszał taką odpowiedź za pośrednictwem opętanej: Ponieważ jest to najpokorniejsze stworzenie ze wszystkich, a ja jestem pyszny. Jest najbardziej posłuszna, a ja jestem najbardziej zbuntowany (wobec Boga). Jest najczystsza, a ja jestem najbardziej splugawiony. Jest jedynym stworzeniem, które może mnie zwyciężyć całkowicie, ponieważ nie została nigdy dotknięta nawet najmniejszym cieniem grzechu.
Ojciec Cipriano de Meo, egzorcyzmujący już ponad 50 lat dziekan egzorcystów, zapytał kiedyś demona: „Dlaczego bardziej boisz się być pokonanym przez Maryję, niż przez Jej Syna?” „Bo czuję się o wiele bardziej poniżonym kiedy pokonuje mnie zwykłe stworzenie.”
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no dobrze, a coś może z biblią wspólnego?
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Brave, musimy iść tym tropem(wreszcie ktoś zadaje konkretne pytania), bo ignorując doniesienia o powtarzających się wyznaniach diabła, przyjmujemy przedwcześnie i na własne ryzyko teorię, że szatan ma prawo nieustannie kłamać w tej zasadniczej kwestii, czyli roli jaką odgrywa Maryja w naszym zbawieniu. Czym zatem są dla Ciebie słowa opętanych? Czy takie zachowanie diabła było by dopuszczone przez Boga?

Jeśli powstałaby tak niesprawiedliwa przewaga Złego nad nami, to pomyśl, ilu ludzi kierujących się głównie głosem serca, lecz nie posiadających wyjątkowych zdolności intelektualnych, zostałoby dodatkowo sprowadzonych na manowce. Na jakiej podstawie miałyby takie osoby zwątpić? Jest przecież przekaz Biblijny i analogiczna sytuacja rozgrywająca się właśnie w Kościele Katolickim.
Gdzie miałbym szukać odpowiedzi? Czy nie tam, gdzie zjawisko odbierane jest jako norma i spełniany jest obowiązek wypędzania złych duchów, a wszyscy opętani mówią o tym samym? Czy ich potężny strach przed wodą święconą, i skuteczność modlitw to mało?


"Człowiek staje się nadwrażliwy i odrzuca to wszystko, co zostało poświęcone i pobłogoslawione: pokarmy, ubrania. przedmioty święte (obrazy święte, koronki różańca. relikwie...). Oczywiście zakładamy, że sama osoba dotknięta nie wie, że woda, ubranie lub pokarmy zostały pobłogosławione. Przy niezdolności wejścia do kościoła, ale też niezależnie od niej, mogą występować mocne reakcje w miejscach szczególnych: w sanktuariach maryjnych, w kontakcie z relikwiami niektórych świętych, w grocie-sanktuarium św.Archanioła Michała."-G.Amorth

"Jeśli jest jeszcze jakiś teolog, który nie wierzy w uniwersalne pośrednictwo Maryi, wypraszającej od Boga wszystkie łaski, to niech spróbuje przeprowadzić egzorcyzmy, a sam bezpośrednio doświadczy tej prawdy."G.Amorth

To chyba zasadnicza sprawa dla egzorcystów?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
max
to czy przekaz płynący od różnych ludzi jest rzeczą dobrą lub złą, dowiemy się po śmierci - dzisiaj tego nie wiemy
czy ci wspomniani opętani grają w druzynie Boga czy wprost przeciwnie nie wiemy
czy to co ludzie prawią o Matce Jezusa skutkuje grą w tej czy tamtej drużynie ? nie wiemy
za jedynie pewną możemy uważać biblię
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ja nawet nie wiem czy szatan nienawidzi Maryi. Podobno tylko się boi ...
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Łukasza 1:41 Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
42 Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.
43 A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?
44 Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
45 Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.
46 Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana,
47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
49 gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię -
50 a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia zachowuje dla tych, co się Go boją.


To proroctwo wiąrze się z wcześniejszym proroctwem z psalmów:
Psalmów 45:14 Cała pełna chwały wchodzi córa królewska; złotogłów jej odzieniem.
15 W szacie wzorzystej wiodą ją do króla; za nią dziewice, jej druhny, wprowadzają do ciebie.
16 Przywodzą je z radością i z uniesieniem, przyprowadzają do pałacu króla.
17 Niech twoi synowie zajmą miejsce twych ojców; ustanów ich książętami po całej ziemi!
18 Przez wszystkie pokolenia upamiętnię twe imię; dlatego po wiek wieków sławić cię będą narody.



Proroctwo dotyczące Niepokalanej. zapowiedź Jej zwycięztwa:
Rodzaju 3:15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.

Potomstwem Niepokalanej są wszyskie osoby wierzące.

Objawienie 12:1 Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
2 A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
3 I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów -
4 i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.
5 I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu.
6 A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

Objawienie 12:10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.
12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu.
13 A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.
14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża.
15 A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła.
16 Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.
17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.
18 I stanął na piasku nad brzegiem morza.




za jedynie pewną możemy uważać biblię
Kto nie chce wierzyć, ten nie uwierzy.

Świadectwa osób świętych, egzorcyzmy, objawienia zatwierdzone przez Kościół, są potwierdzeniem wszystkiego co znajdujemy w Biblii.


Więcej na ten temat, wraz z odniesieniami do Pisma Śwętego znajdziecie na:
http://www.duchprawdy.com/biblia_maryja.htm
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
max to czy przekaz płynący od różnych ludzi jest rzeczą dobrą lub złą, dowiemy się po śmierci - dzisiaj tego nie wiemy czy ci wspomniani opętani grają w druzynie Boga czy wprost przeciwnie nie wiemy czy to co ludzie prawią o Matce Jezusa skutkuje grą w tej czy tamtej drużynie ? nie wiemy za jedynie pewną możemy uważać biblię

Czy Zło ma prawo okłamywać nas, że zostało pokonane za pomocą słów zapisanych w Biblii?

Za Cr3atorem : "Świadectwa osób świętych, egzorcyzmy, objawienia zatwierdzone przez Kościół" - Czy Biblia zezwala diabłu na taką manipulację?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
znam ludzi motywujących te maryjne objawienienia jako dowody, na działanie zwodzące Szatana, różnie to można postrzegać
ja stoję obok, nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej koncepcji, po prostu nie wiem i nie wierzę...
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Nie chcę nikogo zmuszać do osobistych wyznań, ale takie kategoryczne odcięcie się od napływających przekazów Maryjnych, jako źródła informacji o tym zjawisku, też musi mieć swój powód. W różnych opisach lub wywiadach spotykam się z wyjaśnieniem księży, że już od wielu wieków przekazywane są te same treści, jest więc zachowana tradycja tych objawień, i przez to są one bardzo czytelne(spójne). Jeżeli połączymy tą wiedzę z reakcją Zła na modlitwy kierowane do Maryi podczas egzorcyzmów, to widać wyraźnie, że zjawisko staje się realne. Dlatego tłumaczenie tego faktu jako np. efekt zbiorowej psychozy, nie może być zadowalające dla większości ludzi...
Przecież równie dobrze diabeł mógłby imitować swój ból na wiele innych sposobów, dlaczego więc tego nie czyni?
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
He he ...
Objawienie 12:1 Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. 2 A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. 3 I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów - 4 i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. 5 I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu. 6 A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. 7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. Objawienie 12:10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. 11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. 12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu. 13 A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. 14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. 15 A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. 16 Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił. 17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. 18 I stanął na piasku nad brzegiem morza.

Czy wtedy może wystąpiło jakieś tsunami, spowodowane wpadnięciem np. olbrzymiego meteoru do morza? Wygląda mi to na opis jakiegoś kataklizmu. A te słowa? Hm... he ...

I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

Jakże mogło być inaczej :)

Objawienie 12:10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.

Naprawdę nie domyślacie się? On nie jest wrogiem Boga. Dostał zadanie...

2 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu.

I zaczęło się... I trwa do dziś... Czas się kończy.

Przecież równie dobrze diabeł mógłby imitować swój ból na wiele innych sposobów, dlaczego więc tego nie czyni?

Bo nie jest głupi.

Jak mówi święty Ludwik Maria Grignion de Montfort: Maryja, Najświętsza Matka Boża, jest największą nieprzyjaciółką, jaką Bóg przeciwstawił szatanowi. Bóg dał Maryi tak wielką władzę nad nim, że jak często sam zmuszony był wyznać przez usta opętanych, więcej boi się jednego Jej westchnienia za jakąś duszą niż modlitw wszystkich świętych; więcej boi się jednej Jej groźby niż wszelkich innych mąk. Pewien kapłan podczas sprawowania posługi egzorcysty zmusił szatana do wygłoszenia pochwały Maryi. Zapytał go:

- Dlaczego się tak boisz, kiedy wzywam Dziewicę Maryję?

Usłyszał taką odpowiedź za pośrednictwem opętanej:

- Ponieważ jest to najpokorniejsze stworzenie ze wszystkich, a ja jestem pyszny. Jest najbardziej posłuszna, a ja jestem najbardziej zbuntowany (wobec Boga). Jest najczystsza, a ja jestem najbardziej splugawiony. Jest jedynym stworzeniem, które może mnie zwyciężyć całkowicie, ponieważ nie została nigdy dotknięta nawet najmniejszym cieniem grzechu.

Jeśli ten tekst jest prawdziwy, to macie tu szczerą odpowiedź, w jaki sposób postępuje Szatan.

Ojciec Cipriano de Meo, egzorcyzmujący już ponad 50 lat dziekan egzorcystów, zapytał kiedyś demona: „Dlaczego bardziej boisz się być pokonanym przez Maryję, niż przez Jej Syna?” „Bo czuję się o wiele bardziej poniżonym kiedy pokonuje mnie zwykłe stworzenie.”


No pewnie, w końcu trudno w to uwierzyć , że tacy ludzie się rodzą. Ale to tylko jeden twardy orzeszek do zgryzienia. Z ludźmi w dzisiejszych czasach to czysta przyjemność.
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Przecież równie dobrze diabeł mógłby imitować swój ból na wiele innych sposobów, dlaczego więc tego nie czyni?
wtem
Bo nie jest głupi.

Akurat jest głupi, a następnie mściwy, bo ma świadomość celowości popełnionego przez siebie błędu, a było to oddanie skarbu życia wiecznego w zamian za możliwość popełniania dalszych błędów. Wiedział gdzie ta droga go zaprowadzi, ale jak ten uśmiechnięty głupiec gnał przed siebie, ciesząc się chwilą własnego zgorszenia...
Oddał wieczność za chciwość, miłość za nienawiść, i w tym jest głupi...
------------
-rozszerzam pytanie, bo myśl i kontekst nie zostały odczytane:

Przecież równie dobrze diabeł mógłby imitować swój ból na wiele innych sposobów, dlaczego więc tego nie czyni? >>> Czy reakcje diabła na modlitwy kierowane do Maryi podczas egzorcyzmów mogą być >tylko oszustwem< z jego strony, i wreszcie, czy Biblia zezwala mu na takie postępowanie?
------------
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Akurat jest głupi, a następnie mściwy, bo ma świadomość celowości popełnionego przez siebie błędu, a było to oddanie skarbu życia wiecznego w zamian za możliwość popełniania dalszych błędów. Wiedział gdzie ta droga go zaprowadzi, ale jak ten uśmiechnięty głupiec gnał przed siebie, ciesząc się chwilą własnego zgorszenia... Oddał wieczność za chciwość, miłość za nienawiść, i w tym jest głupi...

Jesteś tego pewien? Zastanów się. Czy życie w raju miało by jakikolwiek sens bez kusiciela? Skąd Bóg by wiedział , że człowiek nie jest podatny na grzech? Bóg wystawił człowieka na próbę za pomocą anioła, którego nazwano szatanem. Skąd wierzysz w to, że Szatan się zbuntował? Szatan reprezentuje zaprzeczenie tego co jest nam nakazane.

Przecież równie dobrze diabeł mógłby imitować swój ból na wiele innych sposobów, dlaczego więc tego nie czyni? >>> Czy reakcje diabła na modlitwy kierowane do Maryi podczas egzorcyzmów mogą być >tylko oszustwem< z jego strony,

Raczej sugestią...

czy Biblia zezwala mu na takie postępowanie?

Biblia? Nie wiem. Bóg zapewne tak.
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Jesteś tego pewien? Zastanów się. Czy życie w raju miało by jakikolwiek sens bez kusiciela? Skąd Bóg by wiedział , że człowiek nie jest podatny na grzech? Bóg wystawił człowieka na próbę za pomocą anioła, którego nazwano szatanem. Skąd wierzysz w to, że Szatan się zbuntował? Szatan reprezentuje zaprzeczenie tego co jest nam nakazane.

Już kiedyś o tym pisałem, tworzenie wlasnych interpretacji Biblijnych na nic się zdaje, bo z czasem pojawia się coraz więcej błędów i człowiek tworzy coraz więcej sztucznych elementów(sekty są w tym dobre), próbując dopasować je na siłę i wesprzeć chwiejną konstrukcję. Strata czasu i najkrótsza droga do piekła...
Mam taką zasadę, że nie przyjmuję do wiadomości tych interpretacji, które są tworzone przez osoby kpiące ze Słowa Bożego:

Żadna nowomoda i satanistyczno-new age`owskie wersje też nie mają prawa bytu, zatem słucham teologów, lub ludzi zorganizowanych w swoim badaniu prawdy, ale nigdy wyśmiewających się z fragmentów Biblijnych. Jeśli mam wątpliwości przysłuchuję się tekstowi i odbieram go takim jakim on jest i czekam na pierwszą myśl:

Ap 12:7-10
7. I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8. ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
10. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
(BT)


Jest wrogiem Boga i człowieka, taka oto myśl...
------------------

Czy reakcje diabła na modlitwy kierowane do Maryi podczas egzorcyzmów mogą być >tylko oszustwem< z jego strony,
Raczej sugestią...

Jak to rozumieć? Uważasz, że jego strach i cierpienie jest autentyczne, czy nie? I co dokładnie według Ciebie sugeruje? Pytam, bo w kolejnej wypowiedzi twierdzisz, że dostaje przyzwolenie na takie postępowanie...


-------------------

czy Biblia zezwala mu na takie postępowanie?
Biblia? Nie wiem. Bóg zapewne tak.

Bardzo zależy mi na tym, aby odnaleźć prawdę kierując się Biblią, nie domysłami. Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie to zapraszam do rozmowy...
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Już kiedyś o tym pisałem, tworzenie wlasnych interpretacji Biblijnych na nic się zdaje, bo z czasem pojawia się coraz więcej błędów i człowiek tworzy coraz więcej sztucznych elementów(sekty są w tym dobre), próbując dopasować je na siłę i wesprzeć chwiejną konstrukcję. Strata czasu i najkrótsza droga do piekła... Mam taką zasadę, że nie przyjmuję do wiadomości tych interpretacji, które są tworzone przez osoby kpiące ze Słowa Bożego:

Szanuję twoje zasady :) Tylko posiadam tą świadomość, że w Biblii wiele rzeczy uległo zmianie. Wiele ważnych kwestii zostało usuniętych. :( Dlatego próbuję szukać odpowiedzi na własną rękę. Chciałabym zobaczyć autentyczne , oryginalne zapiski i znać ten język w jakim było to spisywane. :)

Żadna nowomoda i satanistyczno-new age`owskie wersje też nie mają prawa bytu, zatem słucham teologów, lub ludzi zorganizowanych w swoim badaniu prawdy, ale nigdy wyśmiewających się z fragmentów Biblijnych. Jeśli mam wątpliwości przysłuchuję się tekstowi i odbieram go takim jakim on jest i czekam na pierwszą myśl:

Nie wyśmiewam się z Biblii.

Ap 12:7-10 7. I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8. ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. 10. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (BT) Jest wrogiem Boga i człowieka, taka oto myśl...

Wielka walka w niebie i strącenie Szatana na ziemię. Czy kochający ojciec napuściłby na swoje dzieci potwora, tylko po to by ich pozabijał? Nie sądzę, więc Bóg miał w tym cel. Sądzę, że zwalił Satana , bo chciał wystawić ludzi na próbę. I cały czas to robi.

Jak to rozumieć? Uważasz, że jego strach i cierpienie jest autentyczne, czy nie? I co dokładnie według Ciebie sugeruje? Pytam, bo w kolejnej wypowiedzi twierdzisz, że dostaje przyzwolenie na takie postępowanie...
Ponieważ jest to najpokorniejsze stworzenie ze wszystkich, a ja jestem pyszny. Jest najbardziej posłuszna, a ja jestem najbardziej zbuntowany (wobec Boga). Jest najczystsza, a ja jestem najbardziej splugawiony. Jest jedynym stworzeniem, które może mnie zwyciężyć całkowicie, ponieważ nie została nigdy dotknięta nawet najmniejszym cieniem grzechu.

Szatan może kłamać, ale jawnie coś sugeruje. Chodź jakoś nie chce mi się wierzyć w te wszystkie egzorcyzmy. Przypuszczam , że to zwykła ściema z zastosowaniem hipnozy, Ale jeśli już coś takiego miało miejsce. To kłamać może w kontekście, że jest zbuntowany. Przez to człowiek może wybierać dla kogo chce służyć. Dla mnie Szatan jest tylko oskarżycielem, który podpuszcza ludzi a potem wytyka ich słabości przed Bogiem. A jak już zapanuje na świecie dobro, to zapewne Bóg da mu trochę odpocząć. A kiedy zacznie się kolejne życie, etap, znowu zleci Satanowi by kusił ludzi a na koniec pewnie wtrąci go do piekła by tam dobił tych wszystkich grzeszników. :D Osobiście całej Biblii nie czytałam. Nie wiem jak opisany jest tam koniec :)
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Szanuję twoje zasady :) Tylko posiadam tą świadomość, że w Biblii wiele rzeczy uległo zmianie. Wiele ważnych kwestii zostało usuniętych. :( Dlatego próbuję szukać odpowiedzi na własną rękę. Chciałabym zobaczyć autentyczne , oryginalne zapiski i znać ten język w jakim było to spisywane. :)

Tak, ale dodajesz w ten sposób własne koncepcje, które prawdopodobnie nie przetrwają próby czasu, zakładając, że jesteś dostatecznie samokrytyczna w swoich poszukiwaniach. Jeśli nawet własne pomysły lub wizje wydają się najbardziej atrakcyjne ze wszystkich, to i tak bezwzględnie należy je porównać z tym co zostało już przeanalizowane wieki temu, szczególnie gdy nie mamy pełnego obrazu, tego co jest dostępne w Biblii. Dobrze jest, kiedy możemy przekonać się, że nasze przemyślenia pokrywają się z tym co odkryto już przed nami, ale moim zdaniem należy na tym poprzestać, i nie ulegać euforii oraz złudzeniu własnej nieomylności...
Także, skoro nie znam całej Biblii, to nie będę wpadał w skrajności i szukał rozwiązania w niby jej brakujących fragmentach. A tak właśnie robią sekciarze, machają ręka na doświadczenia pokoleń i fantazjują.

Wielka walka w niebie i strącenie Szatana na ziemię. Czy kochający ojciec napuściłby na swoje dzieci potwora, tylko po to by ich pozabijał? Nie sądzę, więc Bóg miał w tym cel. Sądzę, że zwalił Satana , bo chciał wystawić ludzi na próbę. I cały czas to robi.

No właśnie, wniosek oparty na własnej wizji? A czy pokrywa się z jakąkolwiek analizą wrogości szatana względem Boga i ludzi, bardzo wątpię...

Co zrobisz, gdy zaczniesz trafiać na inne fragmenty w Biblii, które logicznie potwierdzą, że jednak to był wybór szatana, a walka toczy się naprawdę? Wymażesz połowę Biblii, zastanów się czy warto...

Ap 22:19
19. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.
(BT)


Szatan może kłamać, ale jawnie coś sugeruje. Chodź jakoś nie chce mi się wierzyć w te wszystkie egzorcyzmy. Przypuszczam , że to zwykła ściema z zastosowaniem hipnozy, Ale jeśli już coś takiego miało miejsce. To kłamać może w kontekście, że jest zbuntowany. Przez to człowiek może wybierać dla kogo chce służyć. Dla mnie Szatan jest tylko oskarżycielem, który podpuszcza ludzi a potem wytyka ich słabości przed Bogiem. A jak już zapanuje na świecie dobro, to zapewne Bóg da mu trochę odpocząć. A kiedy zacznie się kolejne życie, etap, znowu zleci Satanowi by kusił ludzi a na koniec pewnie wtrąci go do piekła by tam dobił tych wszystkich grzeszników. :D Osobiście całej Biblii nie czytałam. Nie wiem jak opisany jest tam koniec :)

Hipnoza, pierwszy raz spotykam się z takim podejrzeniem. Ale jak to sobie wyobrazić? Setki, tysiące egzorcystów przekazujących sobie od wieków tajemnicę manipulowania ludzkim umysłem, którzy w niewidzialny sposób wtłaczają w podświadomość opętanych "formułki do wykrzyczenia"?
Pewnie nie to miałaś na myśli, raczej jakiś rodzaj autosugestii, tylko uwierz, że zbyt wiele elementów łączy wszystkich zniewolonych, i doświadczanie przez nich tego samego nie byłoby wtedy możliwe. Gdyby to zjawisko dało się tak łatwo sklasyfikować, to już dawno dałbym sobie z nim spokój, i przestał się tym interesować, jednak jest dokładnie odwrotnie. Zagadnienie jest niesamowicie skomplikowane, a samo zjawisko pokrywa się z przekazem biblijnym...

---------
Wracając do mojego pytania : (Czy diabeł ma prawo symulować strach i cierpienie podczas trwania egzorcyzmów i modlitw kierowanych w tym czasie do Maryi?), które uważam za wiążące i ułatwiające odpowiedź na główne pytanie postawione w temacie, to przypominam, że najbardziej zależy mi na odpowiedziach opierających się na Piśmie świętym, i jeśli to możliwe, podaniem wszystkich potrzebnych cytatów, wyjaśnień itd. Jeżeli ktoś uważa, że pytanie jest sformułowane niewłaściwie, to też proszę o wyjaśnienie.
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
W takim razie powiedz mi dlaczego Bóg zsyłał i zsyła na ludzi śmiercionośne plagi, potopy etc a nie unicestwił w dalszym ciągu Szatana? Przecież gdyby to zrobił ocaliłby swoich ukochanych ludzi. Dlaczego tego nie zrobił? Dlaczego zrzucił zbuntowanego anioła pośród ludzi, na ziemię? Rozumiem , gdyby odebrał mu moc, ale Szatan dalej posiada moc czynienia zła. To tak jakby uzbrojonego terrorystę wsadzić do przedszkola pełnego dzieci. Dla mnie to nielogiczne. Mógł zabrać mu moc i zrzucić na ziemię, a niech do końca swojego nędznego żywota, żyje pośród tych , których tak nienawidził i stał się taki jak oni albo od razu wrzucić go do otchłani by już się nie stawiał i dał spokój słabszym od niego. Jednak Bóg tego nie uczynił.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Odpowiadam max242 i Active Angel

Jak wiadomo po wygnaniu Adama i Ewy z raju u nich było dwóch synów Kain i Abel
Zgodnie z książką Bycia Kain stał pierwszym człowiekiem który zabił

Imię Kain wywodzi się od slowa żydowskiego "kain"(kowal) i "kana" (stwórca)
Imię Abel po żydowski Hawel (dychanie=oddychać)
Z biblii wynika że oba bracia uznali przynieść Bogu żertwę
Żertwa według biblii miała być z zwierzęcia dlatego zabijali jagnięcia bądź barana
Abel tak zrobił ( "I spojrzał Bóg na Abla i na jego dary ", mówi się w biblii
Kain był bardziej uparty i uznał że zrobi to swoją drogą i przyniósł płody ziemne
Przez to że bóg do niego nie przemówił on uznał że zabije brata
On poprosił brata pójść z nim w pole myśląc tajne zabicie brata można ukryć przed ludźmi i przed bogiem (to jest fakt na to że Kain nie był zbyt wierzący faktycznie można stwierdzić że to był początek Ateizmu)

W tedy żyło bardzo mało ludzi zgodnie ze sobą i wierzące słowie Bożemu, skąd zatem taka nienawiść była u Kaina?
Być może dlatego że z pradawnych czasów uważało się że Kowal posiada magiczne zdolności typu szaman
Ale co ma do tego krew? dlaczego u niego była taka żądza przelewu krwi?
Jak wiadomo żmij skusił Ewę (jak dla mnie jest naciągane ponieważ kusicielki są kobiety a tu nagle z biblii wynika że to faceci )
Krótko mówiąc uważa się że właśnie z powodu tego genu żmija urodził się jeden syn dobry drugi zły

Z tego więc można wywnioskować jedno że w biblii to są nieodłączne rzeczy od siebie
I Bóg już nie miał wpływu Active Andel na los człowieka
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Angel :) Active Angel :) Nie Andel :D

Sądzę, że z jakiegoś względu, coś wpłynęło na szybszy rozwój człowieka ( Może to ludzie z przyszłości nazywają się aniołami i demonami i pomieszali nam DNA i nauczyli zasad człowieczeństwa np. wstydzenie się nagości) Dobra to w nawiasie to tylko tak hipotetycznie, ale co nie jest być może. Ludzie czasami odczuwają silną potrzebę mieszania w świecie. Mam nadzieję, że nigdy nie odkryją tych podróży w czasie . bo to już by oznaczało samo w sobie koniec świata :D Ale jedziemy dalej. Poznali już te wszystkie aspekty dobra i zła. A Abel i Kain to dwie drogi człowieka, jakie on może wybrać, w końcu ma wolną wolę. Mogą być oni zwykłą legendą, symboliką. W końcu na sądzie ostatecznym, będzie trzeba się ustawić albo za Ablem albo za Kainem. To już mówi samo za siebie, że przekonamy się , którą drogę wybraliśmy czy drogę dobra czy zła. :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Już kiedyś o tym pisałem, tworzenie wlasnych interpretacji Biblijnych na nic się zdaje, bo z czasem pojawia się coraz więcej błędów i człowiek tworzy coraz więcej sztucznych elementów(sekty są w tym dobre), próbując dopasować je na siłę i wesprzeć chwiejną konstrukcję. Strata czasu i najkrótsza droga do piekła...
czyli przyzjmujesz, że wszystko ma ktoś zinterpretować za nas?

Wiele ważnych kwestii zostało usuniętych.
coś konkretniej?

Chciałabym zobaczyć autentyczne , oryginalne zapiski i znać ten język w jakim było to spisywane.
prasa drukarska nie istniała, więc to utrudnione, przepisywano je ręcznie (nawet z błędami) język to nie problem.. (są wydania interlinearne z tekstem i znaczeniami słownikowymi słów)

ps temat był nieco inny niż wasze wypowiedzi
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
czyli przyzjmujesz, że wszystko ma ktoś zinterpretować za nas?

Lepsze to, niż tworzenie własnych nauk, opartych tylko na własnych zmyślonych scenariuszach(np. ufo itd.).

Dla mnie Szatan jest tylko oskarżycielem, który podpuszcza ludzi a potem wytyka ich słabości przed Bogiem.

A kto mu kazał nienawidzić ludzi? Sam siebie oskarża...
---------

Mdr 2:23-24
23. Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka - uczynił go obrazem swej własnej wieczności.
24. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.
(BT)


---------

Iz 14:12-15
12. Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody?
13. Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy.
14. Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego.
15. Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani!
(BT)


W takim razie powiedz mi dlaczego Bóg zsyłał i zsyła na ludzi śmiercionośne plagi, potopy etc a nie unicestwił w dalszym ciągu Szatana? Przecież gdyby to zrobił ocaliłby swoich ukochanych ludzi. Dlaczego tego nie zrobił? Dlaczego zrzucił zbuntowanego anioła pośród ludzi, na ziemię? Rozumiem , gdyby odebrał mu moc, ale Szatan dalej posiada moc czynienia zła. To tak jakby uzbrojonego terrorystę wsadzić do przedszkola pełnego dzieci. Dla mnie to nielogiczne. Mógł zabrać mu moc i zrzucić na ziemię, a niech do końca swojego nędznego żywota, żyje pośród tych , których tak nienawidził i stał się taki jak oni albo od razu wrzucić go do otchłani by już się nie stawiał i dał spokój słabszym od niego. Jednak Bóg tego nie uczynił.

Pytasz, po co to wszystko? Niech cały świat ogląda bezmiar grzechu jego, i niech nikt nie mówi, że został ukarany przedwcześnie...

2 Tm 2:26
26. i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła, żywcem schwytani przez niego, zdani na wolę tamtego.
(BT)


------------------------

(Zbyt dużo pytań, musiałem odpowiedzieć, warn?)
 
Do góry